bugün

Küçücük çocuklar acı çekiyor. neyin imtihanı bu? niye sınanıyoruz?
kesinlikle katildigim onerme.yani sonsuz merhamet sahibi bir varlik nasil olurda o çocukların acisina karismaz.
Zeki, aptal. Merhametli, Merhametsiz. iyi, kötü; 7milyar insanı başıboş düşündüğünüzde hak verdiğiniz bir düşünce.
ismi üzerinde imtihan
iyi yapan geçecek
Kötü yapan kalacak
Sorular herkese aynı.
zenginlere soruların evvelden dağıtıldığı ve uyandırıldığı bir imtihan.
fakirlerin, zenginlerin yerine girdiği imtihan.
görsel
Bunu anlamak için başına bir olay gelmesi gerekiyor.
Test ettim onayladım.
Uzaktan davulun sesi herkese hoş gelir.
Ya da ateş düştüğü yeri yakar.
Ne doğru kelimelermiş.
Tam 3,5 ay önce bunu anladım.
Bazıları anlatırdı ciğerim yanıyor üzülürdüm ama o yangını içinde olmadığım için hissedemezdim.
Kardeşimi tam 28 gün yoğumbakımın önünde bekledim.
Bu sayede anladım ki insanlar çok büyük imtihanlar veriyor.
Bir sürü kişi tanıdım hastanenin o soğuk koridorlarında.
Eve ekmek götürmek için inşaatta çalışan 18 yaşında bir çocuk daha ameliyata götürülmeden ölen.
Annesi kanser son evre olan bir kadının hıçkırıklarına ortak oldum.
Suriye'den getirilen minicik bebekler patlatılan bombaların izi beyinlerinde.
En son bir şehit annesi tanıdım hastanede hemşire, oğlu Diyarbakır'da iki sene önce şehit olmuş.
Tam bir buçuk ay o kadın hergün yanıma geldi ve gözyaşları artık istemsiz akıyordu.
Ciğer acısı çok farklı.
Dilerim bana düşman olan Birtek canlı bile acıyla imtihan edilmesin.
Başına gelmeden ve o sınavı vermeden sabır etmeyi öğrenemiyorsun.
gün geçtikçe her hastalığın çaresi bilim adamları tarafından bulunuyor. eskiden sıtmadan, koleradan milyonlarca insan ölürken şimdi bu hastalıkların adı bile anılmıyor. ama "allah sevdiği insana hastalık verirmiş" deniyor ya işte bu da o hesap. parası olmayan tedavi olamıyor, yani allah'ın çok sevdiği kul olmuş oluyor he mi ? iyileşmesi çok zor kanserli bir hastayı daha mı çok seviyor?
hep bu arabesk mantık. işte bu mantıkla bakarsak ; gün gelecek en çaresiz hastalığa bile çare bulunacak fakat allah kulunu çok sevdiğini, yeni hastalıklar çıkararak ortaya koymuş olacak, bu imtihan da devam edecek. falan filan fıstıklı baklava yersen.. sen günde üç paket sigara iç, ciğerlerin iflas etsin hasta ol, sonra da birisi çıksın "allah seni bu hastalıkla imtihan ediyor" desin.he babam he...
vay benim güzel kardeşlerim.
imtihan mı değil mi bilmiyorum da, tek canla bu bölüme kadar iyi geldik yalnız...