1. 1.
  başta hükumet olmak üzere bdp nin ve mit in sıkıntıya düşme durumudur.

  ayrıca neden saklıyorsunuz ki;

  neden bazı siyasetçileri bu kadar sıkıntıya sokmaktadır?

  siz değil miydiniz "bebek katilidir ,o", "o bir canidir", diyen.

  şimdi oturup okeye dördüncü arar gibi muhabbettesiniz.

  hayırdır?

  bu millet soracak size bunların hesabını da muhalif millet kalırsa!

  milliyetin verdiği sızıntı haberine karşı tepkiler ise:

  http://siyaset.milliyet.c....2013/1674358/default.htm

  http://www.ensonhaber.com...i-tepkisi-2013-03-04.html

  http://www.timeturk.com/t...-bu-sekilde-mi-sizdi.html

  http://t24.com.tr/haber/a...rahatsizlik-verici/225040

  http://siyaset.milliyet.c....2013/1675980/default.htm
  2 -1 ... 34prometheus
 2. 2.
  yaylından kalkması ihtimaline karşı yapıştırılmıştır.
  alıntılar:

  --spoiler--
  Abdullah Öcalan, BDP milletvekillerine, “Ben sorumluluk üstlenmem. Süreç başarısız olursa ‘Apo öldü’ diyeceksiniz. Ben yokum. BDP ve PKK’nın beni kullanmasına izin vermem” dedi
  --spoiler--

  --spoiler--
  ‘23 Şubat 2013 görüşme notları’ başlığı altında oluşan görüşme notları, Abdullah Öcalan’ın, “Tarihi önemde bir toplantıya başlıyoruz. Nasıl bir yöntem izleyelim?” sözü ile başlıyor. Heyetten “Size nasıl uygunsa” yanıtı alan Öcalan, çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerinin ve önerilerinin yanı sıra BDP heyetindekilerle özel konularda sohbet de ediyor.

  Abdullah Öcalan’ın, imralı’da BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, istanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’la yaptığı, bir MiT yetkilisinin de hazır bulunduğu görüşmenin tutanakları bugünkü Milliyet Gazetesi'nde yayınlandı...
  --spoiler--

  ayrıca ayrıntılı bakmak için the barz: (#18898768)
  1 ... 34prometheus
 3. 3.
  bdp ve mit'ten çok akp'de yoğun bir şekilde hissedilen sıkınıdır.

  neyse efenim imralı görüşme tutanaklarının kaldırılması ihtimaline karşı kopyalamıştım.

  iyiki de yapmışım. merak eden buyursun.

  (bkz: imralı da öcalan bdp görüşmesinin tutanakları/#18883257)

  ayrıca
  (bkz: akp nin imralı tutanakları gerçektir diyememesi/#18887878)
  2 -1 ... the barz
 4. 4.
  hükumetin özellikle süreç içerisinde vermiş olduğu tavizlerin halk nezdinde anlaşılması durumunda olacak gözden düşme durumunu yaklaşan yerel seçimler öncesi ve cumhurbaşkanlığı / devlet başkanlığı seçimlerinde hanesine eksi olarak yazılacağını tahmini nedeniyle şeffaflıktan uzak olma kararıdır. Kim ne derse desin sürecin akil adamlarının sadece yurt içinden olmadığını buradan bile anlayabiliyoruz. Toplum mühendisleri seçimlere 1 yıl gibi kısa zaman kalası başlayan bu sürecin ilerleyen adımlarının halka birebir anlatılmaması gerektiğini ; anlaşılan o ki sayın başbakana iyi anlatmışlar!!! Sonuçta işinden olan gazeteciler, ana haber sunucularını biliyoruz ; isim isim yazmaya gerek yok, ayrıca tutuklu gazeteciler de cabası.. Bir gözdağıdır içeridekiler aslında, hem tsk ya gözdağıdır bu süreçte, hem medyaya, hem de özgür düşünce yuvası olması gereken üniversitelere. Silivride tutuklu olanları kategorilerine ayırın bakalım meslek meslek, kimler çıkacak ortaya..
  Asker
  Gazeteci
  Üniversite Rektörleri, Öğretim Görevlileri,
  Siyasiler,
  STK temsilcileri...
  Bir tane kallavi iş adamı bulamazsınız. Sponsordur onlar çünki. Vaktiyle 28 şubat döneminde askerle işbirliğini açık açık yapan ne işadamları vardı koca koca sermayeli, Hala varlar, ama saf değiştirmiş durumda olduklarından isimlerini hiç göremezsiniz..
  Netice itibariyle "imralı süreci" ismi ile bize bile dikte ettirilen, bizim bile aylardır "öcalan" ismini unutmamıza sebep olan bu hıyanetin sızma sıkıntısı doğal olarak hükumeti sıkıntıya sokacaktır, ama geçen günlerdeki milliyette yayınlanan bu sızıntının bizzat süreçte etkin olanlarca sızdırıldığı, bunun sonrasında da yapılacak sert eleştiriler ile bundan sonraki sızmaların önüne geçilmesi için "bir nevi nasrettin hocanın su getirmesini istediği çocuğu önceden dövmesi, su testisi kırıldıktan sonra dövmeme bahanesi" şekliyle açıklayabilirim.
  1 ... nikimyirmikarakterli
 5. 5.
  contalardan kaynaklı problemdir.
  1 ... separator
 6. 6.
  (#18898720)

  ya yazmışım daha önce,

  bir tek çaycı ya suç atmadıkları kalmıştı.

  suçlu bulundu Çaycı...:Gülücük ve hüzün...
  1 ... 34prometheus