1. 21.
  tipik elitist liberal aydın profiline, türk halkının hala zaafı olduğunun en büyük ispatı ekşi sözlük yazarı. her ne kadar kişileri bu şekilde tanımlamayı sığ bulsam da, fazlası da çıkamıyor ağzımdan. açıkçası bilgili ve derinliği olan bir yazar eyvallah lakin, "internet çağının düşünürü" yakıştırması fazla cüretkar.

  http://sozluk.sourtimes.o...F%40immanuel+tolstoyevski
  http://sozluk.sourtimes.o...F%40immanuel+tolstoyevski#

  marks' ın filozof yorumunu ve "değişim" kavramını pauluslarla, tommasonlarla falan yorumlayan biri sonuçta. ha kendisine soracak olursanız 3 sayfa yazıyla kendi yarattığı açılardan haklı çıkmaya çalışacaktır vs. keza turgut özal yorumu ve çetin altan yönlendirmesi, bunlar günümüzün moda düşünce akımlarındandır değerli okurlar.

  işin özü bu yazar değildir. her gazetede veya amfi kürsüsünde, en az bir tane yeteri kadar sofist ve elitist immanuel tolstoyevski bulabilirsiniz. ancak benim yıllardır anlamadığım şey, bu toplum neden bu denli bilgi ve terminoloji fetişisti? aslında hepsi aynı kapıya, yani elitizm fetişizmine çıkıyor.

  insanları tanımak istiyorsan, yüceltiği şeylere bak demiş adam. belki de dememiştir. belki de küçük memeli bir kadın demiştir. ve ayrıca şimdi ben bu sözü platon' dan girip, locke' dan çıkarırsam; herkes bana immanuel gibi tapınır mı ki acaba? gerçek bir düşünür nasıl olur; misal hakkında girilen 22 entrynin 21' inde de onaylanmazlar. en az bir o kadar karşıt, fikirlerini reddeden entry girilir. yazar demiyorum bakın, düşünür diyorum.
  1 ... ordinaryus docent
 2. 22.
  entrylerini takip edenler için ilah, okuyanlar için ise kültürlü bir şizoid. yazılarının uzunluğu ise bağdaştırma kabiliyetinin sonucudur. bundan gayrı yazıp yazabileceğim bütün yazılar methiyeden ibaret olur. o derece bir sözlük yazarı.
  1 ... realdar
 3. 23.
  ekşi sözlüğün wikipediası.
  bizde bundan bir tane de yok.
  1 -1 ... imkansizligin kekremsi tadi
 4. 24.
  ekşi sözlük'ün okunmaya değer 2-3 yazarından biri. the story of philosophy ile felsefenin tarihini muhteşem özetlemiştir:
  http://eksisozluk.com/the...hor=immanuel+tolstoyevski
  -1 ... kombili ev alan dombili
 5. 25.
  Ekşi sözlüğün homofobik olduğu gerekçesiyle bu aralar eleştirilen yazarı.
  1 ... siryus blek
 6. 26.
  ekşi sözlüğün en iyi yazarı.
  ssg kendisine maaş vermeli sözlüğü bırakmaması için.
  2 ... bombadil
 7. 27.
  hiç okumadığım için çok sevdiğim yazar. hep yazar işallah.
  ... kingdom
 8. 28.
  homofobiklik kavramıyla alakası olmayan, aksine ülkedeki eşcinselliğe bakış açısını ahlak, suç, yanlış vb. düzlemlerden çıkarıp sadece diğer sevişmeler gibi estetik bir olaya indirgeyen devrimci bir bakış açısı olan şahıs.

  olaya şöyle bakıyorum heteroseksüel bir kadın olarak iki lezbiyenin sevişmesi (hele de arada biri otoriteyi sergileyen yaşlı kadın rolüne soyunuyorsa) beni tiksindiriyor. yani açıp porno sitelerinden izlemeyi seçeceğim bir video tipi değil, bu tıpkı aksiyon filmlerini sevmeyen bir insanın yargısı kadar öznel ve estetikle ilgili bir durum. ama iki tane yakışıklı, kaslı, üçgen, tüysüz sırtlı bla bla abimizin sevişmesini gayet keyifle izleyebilirim. buna da homofobi diyemezsiniz. bir kadın olarak sevişme sahnesindeki özneler feminenleştikçe bundan zevk almayabilirim hatta iğrenebilirim. aseksüel bir insan da sevişme içerikli bütün görüntülerden tiksinebilir mesela. veya eşcinsel bir insan heteroseksüel görüntüler izlemekten tiksinebilir vb. bunlar kişisel beğeni algılarıdır ve herhangi bir ahlaki yargılamacılık da içermediğinden homoseksüellere yönelik bir hakaret değildir. onlar da gelip bana senin partnerinle oluşturduğun heteroseksüel görüntüden iğreniyoruz diyebilir. doğaldır.

  her neyse konuya dönersek, tamamında eşcinsel haklarını savunduğu bir yazısından cümle cımbızlanarak üstelik bir tek o cümleye bakılsa bile haksız bir saldırıya uğradığı açık olan, homofobik de olmayan ekşinin yıllardır kaliteli ve analitik yazmayı başarmış, değişik bakış açısına sahip yazarlarından.

  kendisini şahsi olarak tanımıyorum, bu entryden de bir çıkarım yok. sadece düşünsel kalıpları böylesine yerli yerinde olan, bu ülkeye ve online sözlük .çöplüklerine, ilgi hastalarına rağmen direnen bir yazarın resmen bir zayıf nokta aranıyormuşçasına ne yazsa da taşlasak diye bekleniyormuşçasına karalanmasına hem de yanlış anlaşılmasına içim elvermedi. özellikle de yanlış anlaşılmasına. sokrates'in ölmeden önce atinalıların kendisini haksız yere öldüreceğinden yakınan karısına 'haklı olsalar daha mı iyiydi yani?' deyişi aklıma geldi. bu yazar için de yapılan eleştirilerin yersiz olmasına seviniyorum, eleştiriler yerli yerinde olsa daha mı iyiydi.
  2 -1 ... kendim icin yaziyorum abi
 9. 29.
  Ekşi sözlükteki en kaliteli enrtyleri giren, en donanımlı yazardır.

  Bilgi açısından kolay rekabet edebilecek birisi olmadıgı bariz. ilk başlarda siyasal bilgiler okuduğunu düşünmüştüm ama adamın ilgi alanı fazlasıyla geniş ve üstelik mühendis olduğuna dair bilgiler çıktı. Her halükarda kapasitesi, yazma üslubuyla göz doldurmaktadır.

  Kendisi amerikan vatandaşı. Keşke türkiye'de olsaydı da yakından tanıma şansımız olsaydı diyorum sık sık. Felsefe, siyaset, bilim konularında görüşlerini bizzat ağızından dinlemek müthiş olurdu. Vereceği öğütleri, yazılarını yazarken ne yaptıgını hakikaten merak ediyorum. ikincisi benim ve eminim ki daha pek çok kişi için muamma. Taslak mı hazırlıyor, kendini dünyadan tecrit mi ediyor merakımı cezbetmekte.

  Sözlük fikrini tam anlamıyla uygulayan birisi. Doyurucu bilgiler veriyor, gerektiginde üzerine sağlam eklemeler yapıyor, tartışıyor ve okurun kafasında kıvılcımlar çaktırıyor. Giderek sanal bir mamak çöplüğüne dönüştüğünden yakındığımız internetteki kaliteli adamlardan biri.
  2 ... memento te hominem esse
 10. 30.
  takip ettigim tek blog kendisine ait olan eksisozluk yazari.
  fularsiz cizi bolumunu zenginlestirmesini bekliyorum.
  ... greatkingrat