1. 1.
  immün plazma tedavisi

  Yeni tip Koronavirüs'e (Covid-19) karşı Kızılay, ‘immün Plazma’ tedavisi resmen başladı. Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kendisi de hekim olan Dr. Kürşat Reşat Demir’in yaptığı plazma bağışını aktardı.

  Plazma bağışı yapan Dr. Demir, hastalık sürecini anlatarak şu anda durumunun gayet iyi olduğunu aktardı. 3 hafta öncesinde Covid-19’a ilişkin semptomların başladığını dile getirerek, “Semptomlar belirtilen şekilde görülmeye başlayınca, kendim de sahada çalıştığım için bir örnek yaptırdım. Sonucunda tedavimi oldum ve iyiyim” ifadelerini kullandı. 

  https://www.google.com/am...zma-bagisi-yapildi,871302
  2 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  bugün covid+ olarak izlediğimiz hastayı bu konuda ikna ettik. Hocam iyileşince bende birisine faydalı olmayı isterim dedi.

  Lütfen çevrenizdeki covid pozitif hastalarına bunun farkındalığını yaratın.

  immün plazma denilen olay; corona+ olan kişinin hastalık iyileştirkten sonra; kanından bu hastalığı durduracak antikorların izole edilerek; diğer insanların tedavisinde ve korunmasında kullanılması esasına dayanıyor. Çok basit hasta olacak testle teyit edilecek. sonrasında tedavisi bitince testi negatif çıktıktan sonra bu yardımı yapabilir.

  selamlar
  1 ... sphenoidale