1. 1.
  ilkokul 3. sınıftan itibaren hocanın tahtaya yazdıgı kirtasiye listesinden hemen hemen eksik olmayan ve bugune kadar hiçbir faydasını gormedigim, gecenlerde kalınlıgından faydalanarak pencere ile mentese arasına sıkıstırdıgım ve sayade evi havalandırdıgım kıtapcık.
  2 -2 ... melankolik
 2. 2.
  sözlükteki bir sürü yazara bizzat alıp hediye etmek istediğim klavıuzdur. zira o baştan savma ne noktası, ne virgülü olmayan entryleri gördükçe insan neyleyeceğini bilemiyor.
  2 ... sosyete kizi suzan
 3. 3.
  karşılarında sözcüklerin anlamının olmadığı sözlüktür,gereksizdir
  -1 ... turkcekarakter
 4. 4.
  TDK "yazim kilavuzu" adiyla yayımlamaktadir. eskinin imla kilavuzuyla gunumuz yazim kilavuzunda gecen kelimelerin yazimlarinda farkliliklar olabilmektedir. orn: uluslararasi kelimesi imla kilavuzunda bitisik, yazim kilavuzunda bir kac yil oncesine kadar ayri su an ise tekrar bitisik yazilmaktadir.
  ... asselisaya
 5. 5.
  http://www.tdk.org.tr/TR/...49816B2EFD157CB4DF4A46466
  adresinden türkçe de dikkat edilmesi gereken tüm kurallara bakılabilir.
  1 ... amd
 6. 6.
  aslen dilimizi kullanmada önemli bir araçtır. lakin kuru fasülyenin (ki kurufasülye de olabilir) yazımını 20 yılda kararlaştıramaması kendisi hakkındaki düşüncelerimi bulanıklaştırmıştır.
  (bkz: tdk)
  1 -1 ... grejuva
 7. 7.
  sorumluluk bilincine sahip her sözlük yazarının ihtiyacı.

  http://tdk.gov.tr/TR/Belg...49816B2EF9DAC10DE3DF29AC6
  ... deli
 8. 8.
  çoçukluğumdan beridir hiç birzaman kullanmadığım, bi işimede yaramayan gereksiz kitapcık. ne bir faydasını, nede bir işe yararlığını görmedim. bizim evde ki kütüphanenin tek gereksiz yer kaplayan, hergün orada durup bana artık hoşçakal deyin lan dercesine bakan, kaldıki bu durum artık içimide eriten birşey.
  2 -2 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 9. 9.
  kimsenin iplemediği kılavuzdur.
  ... gladier
 10. 10.
  dalgalan sol frame'de şafaklar gibi ey kılavuzun imla kurallarına değineni.
  ... nobetci baykus