bugün

yorum olarak yapıcı değil yıkıcı insandır. kendisini sanki köşe yazarıymış gibi düşünür. imla hatasına bile gülebilirler.
zamanında aynı hataları yapan insandır.

(bkz: tarih kendini tekrarlar)
(bkz: benmegalomanim) der ki;
(bkz: yazar olmayacaktın)
(bkz: sadece koklayacaktın)
anca ilkokul çağındaki bebelerin yapabileceği hataları özellikle affetmeyen insandır. adı "yazar" şahıslar biraz türkçe, az da imla öğrenseler ne de iyi ederler...*
Karşısındakine bir şeyleri düzeltmesi için yol gösterendir, art niyetli değilse sorun yoktur.
aynı kıllığı yapmak gibi olmasın ama TDK 'şapka' işaretini kaldırdı zaten.*
(bkz: sözlüğe editör olmaya çalışan yazar)
herkesin içinde dalga geçmeyi seçen yazardır. bir kenara çekip uyarması daha güzel olabilir.
beş dakika soluklanıp öyle eleştirmelidir.
(bkz: öfkeyle kalkan zararla oturur)
aynı insan başlıktaki bir kelimeyi evirip çevirip başka anlamından okuyarak başlığı kötüler. amaçları nedir anlamıyorum sözlükte olunca kendilerine bi görev verildiğini mi sanıyor çük beyinliler.
(bkz: hele otur bi soluklan yegenim)
doğru imla nefes gibidir ona. yanlış soluksuz bırakır. uyarısı sadece nefes alabilme çabasıdır. yoksa kimseye garezi yoktur. *
halbüsem biraz bekleyip öyle eleştirse daha iyi olur.

(bkz: eleştiri yaparken 10 saniye kuralı)
(bkz: bir musibet bin nasihatten iyidir)
amacı ortaya bir şey koymak değil, haklı bir gerekçe göstererek kendi içindeki pisliği kusabilmektir.
her insanın hata yapabileceği unutarak, onu düzeltmek yerine yerin dibine sokan insandır.
anasının karnında imla kurallarını bilerek doğan insandır. yanlıştır yaptığı şey.
haklıdır. zira (bkz: astotem) doğru düzgün yazamıyor bile.
Sözlük olması nedeniyle imla önemlidir, eleştirilir. Farklı anlamlara çekilmemesi için doğru yazmak önemlidir.
bizzat moderasyondur.. yok efendim, noktalama yanlış, vay efendim kelime hatalı.. tırı vırı hep..
Dingil insandır.
Sözlükte bol miktarda bulunurlar, başlığın veya tanımın anlatmak istediğine değil oradaki imla hatasına atlarlar.

Beyninizin tavanını sikeyim.
-herkez hata yapar
+herkez değil herkes
-yanlız sen şimdi beni bozdun farkında mısın
+yanlız değil yalnız
-herşeyi sen biliyon demi
+herşey değil her şey.
-hıammına goyum ben senin
+hıa.. deği..
-açma lan ağzını!