bugün

imkanı olduğu halde karısını aldatmayan erkektir. aldatmayan erkek yoktur imkan bulamayan erkek vardır denir fakat, sanırım öyle biri varsa karısını seven bir kişidir.
adamın belki de imkanı çirkindir. olayı hemen sadakate bağlamayalım.
aletini kontrol etmeyi öğrenmiş kişidir.ya biz ona hakim oluruz ya da o bize...en iyisi biz ona olalım...
gerçek aşka ulaşan adamdır.
karısını gerçekten seven kişidir. ya da daha yeni evlenmiş kişidir.
meselenin anlık zevklerden ibaret olmadığını bilen ve yanlış içine düşmeyen akıllı adamdır.
en asil duygunun insanıdır. namuslu ve sadık erkektir.
karısından it gibi korkuyordur başka açıklaması yok bunun.
aseksüel olma ihtimali olan erkektir. muhtemelen karısıyla da birlikte olmuyordur.
saftır, temizdir, gerçekten böyle insanlar varmıdır diye düşünmeyin bırakın karısını aldatmayı başını bile çevirmeyenler var * .
eşcinseldir.
karısı için doğru adamdır. adam için de karısının doğru kadın olması tüm temennimizdir.
imkanı olupta aldatmayan adam gerçekten dürüst adamdır.
yoksa tipsizdir beceriksizdir bu konularda ben karımı aldatmıyorum diyen adam sahtekardır atıp tutar öyle rasgele.

orhan pamuk'un benim adım kırmızı adlı romanında şöyle bi ifade geçiyodu.katil kendini anlatıyo cinayeti nasıl ve neden işlediğini:

''siz kendini masum sanan insanlar siz hiç cinayet işleme zorunluluğunda kaldınız da mı kendinizi masum sanıyosunuz?
oturduğunuz yerden masunluk naraları atmak kolay''
bulunmaz hint kumaşıdır. olsa kaçırmam.
adam gibi adam nerde adama yada bize rast gelmez

şarkısı söylenecek kişidir.

(bkz: BUYRUN BENiM)
en asil duyguların adamıdır.
aldatma işi bir imkan işi değildir de ondan.
her bir haltı yemiş ve sondurağa park etmiş erkektir. elindekinin değerini bilip riske atmak istemiyordur. duymazsa ne olacak ki demeyin. kendinin biliyor olması yeterlidir zannımca.
--> kadını beğenmemiştir.
--> gizli eşcinseldir.
--> aleni eşcinseldir.
--> bayaa bi müslüman kişidir.
--> bayaa bi karısına aşık kişidir.
insandır.
adam gibi adam sözünü hak eden kişidir.
"aferin dostum aldın hadi şukunu, sende gerçekten aşık olan ve olunası, sadık erkek kumaşı var." denilendir.
karısını seven kişidir. diğer hemcinslerinin aksine sevgisiz ilişkiyi onaylamıyordur.
her gün elma yemeyi seven kişidir.
(bkz: armutta gözü olmamak)
seviyordur..sonuna kadarda sevecektir..bir kaç dakikalık heves için eşinin ya da sevgilisinin sevgisini ve saygısını kaybetmek istemiyordur..kısacası adam gibi adamdır..
(bkz: bu benim yahu)
güncel Önemli Başlıklar