1. 1.
  kafaları kurcalayan bir sorunsaldır. tamam imf'ye borcumuz yok ok, ama hala dış borcumuz var hem de 400 milyar küsür dolar gibi bir rakamdan bahsediliyor.

  şimdi bizim asıl olayımız dış borcumuzun olmaması mı yoksa imf'ye borcumuzun olmaması mı?

  örnek veriyorum;

  ahmet'e borcumuz yok ama mehmet'e var. Bu iyi bir şey mi oluyor?

  http://t24.com.tr/haber/m...-dis-borc-odeyecek,524299
  4 ... konglamere lenf nodu
 2. 2.
  Faiz lobisine.
  -1 ... shizi
 3. 3.
  --spoiler--
  faiz lobisine.
  --spoiler--

  kim bu faiz lobisi? belli bir adresleri, kurumsal bir kimlikleri, aradığımız zaman ulaşabileceğimiz bir telefonları vs var mı?
  2 -1 ... konglamere lenf nodu
 4. 4.
  ozel sektorun hukumet garantili dis borclari elli cesit yabanci bankaya.
  borcuna alana kadar agamsin pasamsin, sonra faiz lobisi amk.
  2 ... gedikpasa
 5. 5.
  robot lobisine. voltranı çok kızdırmışız ülkecek mahvedecem onları diye ant içmiş.

  hala faiz lobisi dış mihrak feto falan diyorlar. koskoca türkiye cumhuriyetini ekonominin e sinden siyasetin s sinden anlamayan mahalle kabadayısı tiplere yönetsin diye veriyorlar onlarda kahvedeki dayılar gibi sabahtan akşama "bunlar hep dış güşlerin oyunu ülkemiz üzerinde teeee osman gazi zamanından beri oynuyollar" diye dahiyane fikirler üretiyorlar. icraat ? yok. sadece komplo teorileri..
  4 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  rte gittiginde arkasinda enkaz birakacak. gerci sadece rte nin degil su an mecliste olan herkesin sucu.
  2 ... portatif
 7. 7.
  --spoiler--
  bilmez ki devletin teşviklerini kullanan şirketler borçlanıp o teşviklerle makine yerine araba alıp şirkete gösteriyor.
  --spoiler--

  tamam da bu şirketler neden içeriden borçlanmıyor da dışarıdan borçlanıyor. Bizim de bir sürü bankamız var hem çok övünüyoruz güçlü bankacılık sistemimiz var diye. Neden bu şirketler dışarıya borç yapıyor, devlet neden izin veriyor?

  bu şirketler arasında cengiz holding gibi hükümete sırtını yaslayıp vergi borçlarını sildiren şirketler de var mıdır ayrıca?
  ... konglamere lenf nodu
 8. 8.
  --spoiler--
  neden türkiyeden borçlanıp yüzde 17 faiz ödesin?
  --spoiler--

  türkiye'de neden faiz yüksek de yurtdışında daha düşük?
  -1 ... konglamere lenf nodu
 9. 9.
  Tefecilerin eline düşecez aq.
  ... cekirdeksiz karpuz dilimii
 10. 10.
  Arap sermayesine. Türkiye imf’ye olan borcunu ödedi diye borcu bitmedi. Türkiye’nin brüt dış borç stoku 800 milyar dolar. Bunun içerisinde özel kuruluşlar da var. Kamu kuruluşlarının borcu bunun %40’ı seviyesinde. Türkiyede son 10 yılda alınan vergi miktarı 890 miyar tl. Yani kuru ortalama bir seviyede sabitlersen yaklaşık 300 milyar dolar. Bu da demek oluyor ki bu millet verdiği vergiyle dış borcunu kapatır. Şimdi çıkıp biri o vergilerle yol, köprü, han, hamam yapılıyor diyecek. Yapılmıyor kardeşim onların hepsi yap işlet devret usulüne göre yapılıyor. Hatta bunun üstüne bahsettiğimiz bu özel kuruluşlar o yolları kullanırken bir güzel cebinden parayı çekip alıyor.

  Pazardaki domatesle enflasyon hesaplanır mı hesaplanmaz mı bilinmez ama geçen hafta türkiye gibi zengin tarım arazilerine sahip bir ülkede kiraz 7 tl idi. Bunu alabilen necip milletimiz harbiden dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olmayı hak ediyor...
  2 ... msndekigulenadam