1. 1.
  cem uzan'ın batan bankası. dolara marka yüksek faiz diye yıllarca tekrar eden iğrenç bir reklamı vardı. logosunda da şaha kalkmış ferrari atı vardı sanırım.
  2 ... dukur
 2. 2.
  hortumlanmaktan dolayı batmış olan ve binlerce mağdur mudisi bulunan bankadır.
  ... pelin
 3. 3.
  hortumlanmaktan değil;hükümetin cem uzan muhalefetine dayanamayacağını görüp batacağına dair asparagas haber yayarak batırdığı bankadır.türkiye de off-shore yapan bin tane banka hala bu işleme devam etmektedir.
  1 ... disco inferno
 4. 4.
  Macid'in sevgilisini/karısını otomobillendirmesine vesile olan, sahiplerinin ahlaklı, etik ve haysiyetli insanlar olarak nam saldığı şanssızlık üzerine batmış güzide, seçkin bir bankamızdı.
  2 ... mikrop
 5. 5.
  (bkz: kalecinin arkası)
  1 ... tellioglu
 6. 6.
  cem uzanın eski sahibi olduğu, bankaya yatırılan mevduatlar sonucu, merkez bankasına başka konuşup, mudilere başka konuşup, kanuni karşılık oranını merkez bankasına yatırdıktan sonra, aradaki farkı cebine atıp, türkiyeyi dolandıran banka.
  ... darkwingsoul
 7. 7.
  çok eskiden reklamlarında bir at koşardı.
  ... handushka
 8. 8.
  metin serezli'nin ömrünü yemiş reklamlara sahip eski bankadır.
  ... cemvscem
 9. 9.
  devleti 9 katrilyon borca sokan banka.
  -1 ... getirmebenioraya
 10. 10.
  (bkz: çok kazandıran banka) *

  zamanında en yüksek faizi verirdi bu banka sonra birden batıyor söylentileri çıktı insanlar bir panikle bankadaki bütün paralarını çekti. böylece banka insanların parasını hiç bir karşılık ödemeksizin kullanmış oldu. açgözlülüğün sonu birazda...
  1 -1 ... th0r