1. 1.
  kendi belirledikleri bir ahlak anlayışı olmadığından ortaya çıkan durum. hiç bir şeyde özgür olmadıkları gibi, bunda da maalesef sınıfta kalmış olan güruh.
  1 -8 ... bambam bigelow
 2. 2.
  herkese merhamet göstermektir. gerçekten bazen diyorum ki bu kadar merhametli olmak zorunda kalmasaydık keşke kesseydik şu dinle alay eden kendini çağdaş sanan karı kız peşinde koşan ahlak yoksunu sarımsak kafaları. ulan şirin babanın göt kılı seni sen kimsin de dangul dungul konuşuyon sorarlar hesabını bi gün sorarlar güvenme öyle yaşına en fazla 50 yıl daha yaşarsın ya sonra ? biraz mantıklı olun reca ederim.
  2 -2 ... magna carta
 3. 3.
  (bkz: ateistlerin hoşgörü engelli yaratıklar olması)
  2 -1 ... diye yaziyorum ben
 4. 4.
  kendi belirlediklerine göre değil islamın belirlediğine göre olmasını ister *.
  ... sedat pekerin has yegeni
 5. 5.
  (bkz: ahlak anlayışında problem olanları imanlı sanmak)
  1 -1 ... 93ovk
 6. 6.
  sivas katliamında yanan insanlara üzüleceğine, hapse atılan suçlulara ve ailelerine üzülmelerinde de görülür bu mantık hatası.

  imanı olmasa anasıyla bacısıyla yatacağına, seri katil olacağına, ilk fırsatta hırsızlık yapacağına inanması, ne kadar mantık yoksunu bir ahlakının olduğunu gösterir.
  herhalde o sebeplen ağlayarak "allah'ım imanımı aybetmeme müsaade etme" diye dua ederler sabah akşam. mazallah, o iman bi giderse dünyanın pisliğini yapacaklarından korkarlar.
  -1 ... bir beneklim dunyaya bedel
 7. 7.
  imanını, kuran'dan değil de hocasından hacısından alan cahillerin imanı değildir gerçek iman.

  kuran dışında rehber kabul etmez, mümin ve müttakiler.

  müminlerin ahlakında ise mantık hatası yoktur, olamaz.
  1 ... levski