1. 1.
  ağızlara sakız olmuş yanlış olarak bilinen ve kullanılan bir cümledir. genelde burda kast edilen iman; Allah a inanmak olarak algılanır. oysa iman amentü de belirtilen 6 esasa ve bunun cüz lerine ehli sünnet inancına uygun olarak inanmak ve bu inanca uygun yaşamak tır. insan iman ettiğini söylese ama iman esaslarının birisinde mesela kader meselesinde ehli sünnet inancının dışına çıksa onun imanı şüphelidir. ayrıca bir insan da iman olması onun iman ile öleceği anlamına da gelmez. insanlar inandıkları gibi yaşar ve yaşadıklarına inanırlar. iman ettiği halde bunu hayatına geçirmeyen bir insan da yaşadığı her gün bu iman hakikatinden birşeyler kaybeder. son nefeste de imansız gitme ihtimali çok yükselir.

  (bkz: benim kalbim temiz).
  2 -5 ... mask
 2. 2.
  buna benzer bir şey söyleyen bir fethullah hoca (hoca camide,aa bu sahiden orda lan;ama amerikan camisinde) var o da kelime-i şahadet getirirken allah'ın birliğini kabul etmenin cennete gitmek için yeterli olduğunu söylemiştir,bu da ona benzemektedir. hayır hz.muhammed,oruç,zekat falan boşuna mı yani,öyleyse bilelim ona göre davranalım.
  2 -1 ... ucuncayir666
 3. 3.
  (bkz: cennetten yer kiralamak) *****
  2 ... sevgilioykuler
 4. 4.
  cennetide cehennemide bu dünyada yaşayacağımız için gidecek bir öte dünyamız yok.
  2 -5 ... chazsmyr dhuunyl
 5. 2.
  (bkz: allah)
  (bkz: iman)
  (bkz: cennet)
  (bkz: cehennem)
  (bkz: ahiret)
  (bkz: sevap)
  (bkz: günah)
  (bkz: amel)
  (bkz: yeter)
  2 -2 ... ysg
 6. 3.
  bir nevi müslüman avuntusu
  2 -1 ... ozz le grand
 7. 4.
  insanları gevşeten tembelliğe iten bir şeyler bekleme (mucize gibi) durumuna düşüren bir cümledir. cenneti hak etmekte cehennemi hak etmekte kolay değildir.
  ... kadir850
 8. 5.
  ünlü düşünür fikir ve bilim adamı aynı zamanda sözlük yazarı god hates us all'un ahiret hayatı ile ilgili söylediği bir sözü aklıma geldi:

  (bkz: birde öle birşey yoksa ne gülerim varya)
  4 -2 ... chazsmyr dhuunyl
 9. 6.
  bunu dahi yüce yaratıcı allah u teala nın bileceği,diğer dünyada sonucunu öğreneceğimiz durum
  1 -1 ... imparator
 10. 7.
  (bkz: züğürt tesellisi)
  ... gulyabani