bugün

tamamı ekrem imamoğlu'nun tayyip erdoğan'dan güvenilir olması, inkar edilemez hakikat. themis araştırma şirketi'nin çalışmasına yansımış. sonuçlara göre sayın ekrem imamoğlu, yüzde 48.88 güvenilirken, tayyip erdoğan denen vatandaş yüzde 41.88'de kalmış. tecavüzlerle anılan ensar vakfı, yolsuzluk kokuları bastırılamayan kızılay, birtürlü gönderilemeyen milyonlarca suriyeli derken olacağı buydu.

siyasette kırk yılı devirmiş güya dünya liderinin, chp'li yeni bir belediye başkanından sağlam fark yemesi esasen.
henüz oğluna gemicik almamış olmasından kaynaklıdır.

belki de karısına bir hastahaneler zinciri kurmadığı için de olabilir.

ya da ehliyetsiz oğlu birini öldürüp olayın üstünü örtbas edemediği içindir.

kızını başdanışman olarak atayıp 50 bin tl maaş bağlattığı da görülmediği için olabilir.

rüşvetçi reza nın önüne yatan yol arkadaşları olmadığı içindir belki de.

bilemiyoruz.

güvenilir olmak bu kadar kolay olmamalı.

çalmalı.... daha çok çalmalı.. daha da çok çalmalı..

ancak o zaman dünya lideri olarak görülür baaağğzı kesimlerce.
siyasette kırk yılı devirmiş güya dünya liderinin, chp'li yeni bir belediye başkanından sağlam fark yemesi esasen. daha çok fark yiyecek.
bilinmeyen şey değildi, bir hakikat. o değil chp'li belediyelere iftira kampanyası düzenleyip, yardım dağıtmalarını engelleyip sonra pkk'nın kucağına tıpbi malzeme atmak nasıp bir gaflettir?
Kime göre neye göre...
Tabi ki Ekrem imamoğlu güvenilir.
Erdoğan ile birini mukayese etmek insanlığa hakaret gibi.
en azından imamoğluna "bu harcamayı neden yaptın" diye hesap sorulduğunda gayet sakin ve makul açıklamasını yapıyor. eeeyyy siz kimsiniz de hesap soruyorsunuz diye çemkirmiyor. yürrrü be ekrem başkan.
Canan Kaftancıoğlu'nun istanbul il Başkanı olduğu ve mazbatayı imamoğlu'ndan önce eline aldığını düşünürsek güldüren komik bir iddiadır.

görsel
görsel
görsel
görsel

Kendisine gelirsek eğer dünyanın neresinde sadece belediye başkanlığı döneminde chatham house'a giden birileri var? osmanlı'nın parçalanmasına ve coğrafyamızın adeta kan gölüne dönmesine neden olan sevr ve sykes picot'un antlaşmasının mimarı olarak bilinen chatham house'a gidiyor ve kendisi o esnada sadece bir belediye başkanı. emperyalist bir projeden ötesi beklenemezdi zaten diyenleri duyar gibi oluyorum hayır lütfen öyle demeyin olur mu canım.
patlak şambrele(ekrem) pompalayan trollerin son çırpınışları..

geçti ekremin pazarı çapulcu birlik.

istikamet mansur ama aranızda öyle omurgasız, öyle köksüzler var ki mansur'un milliyetçi olmasından mütevellit, canan denen militan güdümünde patlak şambrele asılmaya devam ediyorsunuz.

neyse yakındır u'ları r'leri görürüz. ske ske..
7.5 milyon sayfa kozmik oda belgesini ve ayrıca ordumuzun bir Türk yunan savaşı durumunda uygulayacağı harekat planını (bkz: egemen harekat planı/#26890440) bir terör örgütüne kaptıran şahıstan güvenilir bulunmasıdır.

Ne var bunda?

Not: eksileyen yavşak bir entry yazsa da derdini anlasak. Hayırdır yiğen, yazdıklarım yalan mı?
bir hakikat, ekrem imamoğlu pkk ile masaya oturmuş, seçime apo ile girmiş tayyip erdoğan'dan elbette güvenilir olacak.
görsel
günün en kısa fıkrası.
Halk tarafından da ibb seçimlerinde 800 bin farkla kanıtlanmış durumdur. Şimdi gelip orda binali yıldırım adaydı filan demeyin seçim sürecinde gördük kimin daha çok aday gibi davrandığını..
Hdplilerin daha güvendiği aday olmasıdır.
Akp lilerin bu konuda tek dedikleri şey hdpliler olmasaydı. Ben anlamadım bu hdp liler uzaydan mı geliyor. Bu ülkenin vatandaşı değil mi? Ağlayaya ağlaya bir hal oldu bunlara.
en azından elle tutulur gözle görülür bir diploması vardır.

muhtemelen cumhurbaşkanı olduğunda 300-400 bin dolar gibi küçük bir peşinatla krediye girip oğluna gemi almayacaktır.
görsel
imamoğlunu bilmem ama biri benim adıma versus açsa 'ben o kadar güvenilmez birimiyim' der, o açanla bir daha ömür boyu konuşmam, cenazesine bile gitmem.
görsel
Çok saçma bir versus, erduvanın karşısına kimi koysan o daha güvenilir çıkar zaten.
yaa arkadaş bu kadar da ince görüp gördüğün ince ayrımı bu kadar büyütüp göze sokmanın anlamı nedir. turnusol niteliğinde detayları sanki ispat niteliği taşıyormuş gibi ileriş sürüyorsunuz. gerçi tam olarak bu başlıkta değil ama, referans olsun diye giriyorum bu entry'yi.

erdoğan imamoğlu karşılaştırmasına gelince, ekrem imamoğlu biraz bilerek mi kasten mi, ya da belediyesinden görevinden ya da geleceğinden endişe duyduğundan mı, akparti'nin ihalelerde yaptığı astronomik fesatları tamamen yanlış yönetime bağladı. şunu diyemedi, evet akparti gerçekten de malı götürdü abisi, hem de daşşak gibi. göstere göstere. bence bunu diyeceği gün de gelecek ama... zamanı vakti sırası değil anlaşılan. birz kendisini fazla törpülüyor gibime geldi. o günler de gelir inşallah...

sonuç: ekrem imamoğlu dürüst mü dürüst, ama cesaret için zaman ister...

diğer kişi hakkında yorum yok.
(bkz: pinokyonun erdoğandan daha güvenilir olması)