bugün

iBB'de;
israf var dedi
işleri pahalıya yapmışlar, dedi
Arkadaşlar inceliyor, bana bir rapor sunacaklar, dedi
ihalelerde usulsüzlük var, dedi

Tam 8 ay geçti;
Kimin hakkında suç duyurusunda bulundu, kime dava açtı?
Yani IBB de hiçbişi olmadı, tüm harcamalar yerindeydi ve Imamoğlu yalan söyledi diyorsun?

öyle mi?
8 ayda herhangi bir davanın sonuçlanabileceğini sanan arkadaşlar tarafından eleştirilmekte olan belediyenin olmayan rezaletidir. sıradan bir vatandaş olarak "yüzde yüz" haklı olduğun ve ispatlı bir konuyu mahkemeye taşısan bile en az 1-1.5 sene sürüyor hakkını alabilmen. ki üstelik yargıya taşınan şeylerin çoğu malum partiyi ilgilendiriyor iken 8 ayda ne sonucu bekleniyor ?

hem istanbul hem ankara belediyelerinde önceki yönetimlere ait onlarca yüzlerce şey yargıya taşındı. bunu meclis oturumlarında her iki belediye başkanı da söylüyorlar zaten. meclis üyelerinden isteyene dava dosya numaralarını vs veriyorlar. devam eden bir yargı sürecini kameralar karşısına geçip ancak malum şahıs bağıra bağıra beyan eder. çünkü kendisini hukukun üzerinde zanneden bir tek o var. o yüzden 2020 nin sonlarına veya 2021 in başlarına doğru bakın bakalım mahkemeler ne karar verecek. eğer adil olabilirlerse neler dökülecek ortaya neler. gerçi özellikle buradaki yevmiyeli hükümet beslemeleri o kararları da görmezden gelecekler ama olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=OOnvBoTNuEI

al videosunu da buldum bir tanesinin otur izle.
mal mal bakan gibson konuyu çarpıtmaya çalışıyor tabi ama yemezler. yazdıklarımı imamoğlu seçim zamanı bizzat söyledi mi söylemedi mi? bütün dünya duydu nerdeyse öyle yırttı kendini. şimdi bunu da inkar edersiniz amk söylemedi diye. huyunuz bu sizin.

peki ben ne diyorum?
bu kadar iddia var açılmış bir (rakamla 1) tane dava yok diyorum. nerde bu davalar diyorum. neyi bekliyorsun diyorum. hizmet zaten yok bari davaları aç diyorum.

açılmış bir dava varmı ki sonuçlansın.

bana ankara belediyesinin videosunu ne atıyorsun ben ankarada mı yaşıyorum amk. ben yaşadığım şehre bakarım.
Kalın kafalı ve zırcahil olma durumu evlerden ırak.
--spoiler--
oy verdiğim adamı savunurum azizim. kimse kusura bakmasın.
--spoiler--

işte bütün mesela bu zaten. doğruyla yanlışı karıştırıp yapılan her şeye evet deme sorunu chp'li yobazda da var akp'li yobazda da var.
Ve bunu diyen 20 yillik rezaleti savunan dingolar....
--spoiler--
ve bunu diyen 20 yillik rezaleti savunan dingolar....
--spoiler--

hangi rezalet?
lan yunanlılar bile bu kadar hazımsızlık yapmadı istanbul'u kaybedince...

sıra niye bize gelmedi diye endişeleniyor ama beklesin, gelecek...
--spoiler--
hangi rezalet?
--spoiler--

Ayakkabi kutularindaki rusvetler,
sifirlanamayan kasalar,
turkun kendi acken, el ustunde tutulan 5 milyon suriyeli,
gemicikler,
1000 kusur odali saraylar.....

Devam ederdimde,
soyleneni anlayacak kafa,
soylenenden utanacak gurur olmasi lazim soylediginde.
bir akebeli olmak, yazık lan. belki tıpta çaresi vardır. ameliyat falan olunca geçiyordur.
Yapılan şikayetler var. Savcılık dosyaları mevcut ama soruşturma gizliliği nedeni ile bunlar servis edilemiyor. Yanılmıyorsam bir tanesine dava açıldı bile. Atıp tutmadan önce sistemi de bilmek lazım tabi. Bu ülkede şüphelisi hükümete yakın olan bir ceza yargılaması 8 ayda bitmez. Bırak yargılamasını soruşturması bile yıllarca sürer hatta.
pompalanmaktan beyni dönmüş yalamaların iddiasıdır. geri zekalılar hala cevap yazıyorlar. angutlara diyorsun ki bir sürü dava var ama gündeme gelemez şu anda yargı sürecine girmiş ama hala götleri başları ayrı oynuyor. yalakalığı biraz bıraksalar anlayacaklar ama beyin ölümleri çoktan gerçekleştiğinden anlayamıyorlar.

ankaranin videosunu atiyor diyor. önüme geldi örnek olsun diye koydum. aç izle youtube den senden girilmiyor mu tüm meclis oturumları var ibb nin armut.
--spoiler--

ayakkabi kutularindaki rusvetler,

sifirlanamayan kasalar,

turkun kendi acken, el ustunde tutulan 5 milyon suriyeli,

gemicikler,

1000 kusur odali saraylar.....

devam ederdimde,

soyleneni anlayacak kafa,

soylenenden utanacak gurur olmasi lazim soylediginde.

--spoiler--

Bunların imamoğlu ile bağlantısı ne? Biz imamoğlu ile ilgili konuşuyoruz sen hükümet ile ilgili şeyleri söylüyorsun. Bunları tasvip ettiğim anlamına gelmez ama hangi konu çerçevesinde konuştuğumuzu bilelim. Sorduğum sorulara yaptığım yorumlara cevabınız hep geçmişle ilgili. Biz geçmişi konuşmuyoruz şu anı konuşuyoruz. imamoğlunu konuşuyoruz.

Anladın?
Beni aktrollükle itham eden tiplere tek bir şey soruyorum. Soru sorduğum için, sorguladığım için neden aktroll oluyorum.

Kimseye iftira atmıyorum, yalan konuşmuyorum, gündem ne ise onunla ilgili soru soruyorum. Sizin gibi düşünmek zorundamıyım amk. Niye aktrol oluyorum hemen.

Biraz dönüp kendinizi bir sorgulayın, bu kadar körü körü bağlanmış olmanın sizde nasıl tahribata yol açtığını görün amk.
(bkz: imamoğlu nun küfür etmesi)

Asıl rezalet bu...
Doğalgaza her ay yüzde bilmemkaç zam gelmesine rağmen, enflasyon tavan yapmasına rağmen hükümete gıkını çıkarmayıp üstelik çalsa da helaldir diyen halkın imamoğluna istanbulkarttan dolayı attığı çirkin laftır.
--spoiler--

pompalanmaktan beyni dönmüş yalamaların iddiasıdır. geri zekalılar hala cevap yazıyorlar. angutlara diyorsun ki bir sürü dava var ama gündeme gelemez şu anda yargı sürecine girmiş

--spoiler--

Hele zibidiye bak amk. Bana hukuk dersi veriyor. Neymiş bir sürü dava varmış da gündeme gelemezmiş.

Mal mısın evladım sen. Okuduğunu anlamıyormusun. Sana dava içeriğini mi soruyoruz. Madem açılmış davalar var onları göster diyoruz. Nerde açılmış bu davalar amk. Gizli saklı mı açılıyor bu davalar.

Aslında dava felan yok ama bu mallara nasıl yedirmişlerse inanmışlar, geri adım da atamıyorlar, yalan yanlış her şeyi savunmak zorunda kalıyorlar işte böyle.

Not: üstte dava yok dedim ya şimdi google'a soracaklar nerde lan bu davalar diye. Öyle mallar işte.
güncel Önemli Başlıklar