bugün

mansur çaktıkça aklı başından fetocuları izleyelim.
görende zanneder ki seçime sadece bu ikisi girecek. bir iktidar düşün. yolsuzluğun daniskaları patlamış döneminde. tecavüzcüler serbestçe gezer olmuş. tarikatlar cemaatler devletin her kademesine sızdırılmış. terör örgütleri ile işbirlikleri yapılmış, türküler söylenmiş, silahlar gönderilmiş, ne istedilerse verilmiş. tek ayak üzerinde günde 1500 defa yalan söylüyorlar. ancak tüm bunlara rağmen hala kitlesi oy vermeye devam ediyor. bir siyasi partiye oy vermemek için daha ne olması lazım ? genede buna rağmen 18 senedir iktidardalar.

şimdi bakıyorsun daha belediye başkanlıklarında 1 seneyi bile doldurmamış adamları kötülüyorlar. neden ? aldıkları emirler böyle. daha koltuklarına oturmadan binlerce iftira attılar belediyelere pkk lıları dolduracaklar çalacaklar çırpacaklar diye. baktılar hiçbirisi tutmadı birisinin şivesine taktılar kafayı diğerini de sürekli tatile gidiyor diye yerden yere vuruyorlar. bir tarafta azılı hırsızlıklar, yalanlar, vatandaşlarını zerre umursamayan ve devleti batırmakta olan birileri. diğer tarafta imamoğlu veya yavaş. vicdanı olan, allah korkusu olan ve birazda aklı olanın hangi tarafı seçeceği az çok belli sanki..
Geçen sene bu vakitler ekrem'ciğim gümbür gümbür geliyordu.korkudan dizlerinizin bağı çözülmüştü. Demek ondan ümidi kestiler mansur'a sarıldılar.
Mansur soylu'yu yenemez,reisi nasıl yenecek?
eski itu rektoru gulsum saglamer vardi tayyiple fena takismislardi ah o olsa istanbul belediyesinin basinda ulkeyi ayaga kaldirmisti, kadin ituden firtina gibi gecmisti zamaninda...

gelde bugun ekrem yok basariliymis mis mis... abi olmadik adamlari sisiriyosunuz sonra secimi niye kaybettik diye sasiriyosunuz, sahi sarigul nerde en son tvde gordugumde ismet inonunun torununu indirmek icin amerikan mafyasiyla anlasmisti...
ekmeleddin'e ikna edildiydik bi ara aq. sen neden bahsediyorsun.

çok iyiyiz bu aralar.
Bir akitin son çırpınışları.

Aynen böyle devam. Bana sağdan sağdan mansurdan nefret etme hissi geliyor...

Bak gene gitti.
Yanlış tespittir.

Biz şunu (bkz: fiyat dışı unsurlarla 109 milyon tl tokatlamak/#43193133) gösterip, paşa gönülleri neyi isterse ona ikna ediyoruz yandaşları.

Bakın, bunların beslediği doymak bilmez aç köpekler salda gölünü kurtarmaya çalışan chp'li belediye başkanının evini gecenin bir yarısı basıp, eşiyle birlikte kurşunladılar.

Bu düzen iyidir, devam etsin diyen, bu aç köpeklerden kendisine sıra geleceğini sananlar yandaşlığı devam etsin, ne diyeyim?
iyi mal bulup, güzel kafa yapmış Esrarkeşin saçmalamasına vesile olmuştur.

Neymiş? Salda rezaletini (bkz: aç köpeklerin saldırısı) desteklemiyormuş! Kaldı ki o iş bir rezalet değil, bir eşkıyalık vakası..

Nasıl desteklemiyorsun? Hala akp yancılığı yapan herkes destekliyor sayılır. Giriş, gelişme, sonuç... Her şey göstere göstere, adım adım oldu.. Emine hanım bile söz geçiremedi bunlara.

Salda eşkıyalığı bir semboldür. Hastalıklı akp zihniyetinin kurduğu vurgun düzeninin artık kendi kontrollerinden bile çıktığının sembolü... Kendi yarattıkları eşkıyaları kontrol etmekten aciz kalan bu zihniyeti desteklemek, eşkıyaları ve vurgun düzenini desteklemektir.
önce bir mansurla ekrem bi kapışsın galip gelenin adaylığına bakarız.
Ankarada yaşayan biri olarak Mansur yavaş'a verdiğim oydan dolayı daha mutlu olamazdım. Adam dürüst ve onurlu belediyecilik dersi veriyor.
solçuların yeteneksiz rte nin karşısına bir aday bile çıkarmaktan aciz kişiler olduğunu görmemize vesile olan durumdur. gerçekten çok çok yazık.
akp'yi görünce ikisine de ikna oldum.
Ya bu şey değil mi kılışdarı gösterip neyse silivri soğuktur.
Şimdi kabul etmek lazım, imamoğlu çok büyük umutlarla geldi ama şu ana kadar cepten yiyor.
Mansur Yavaş çok iyi gidiyor.