1. 1.
  başlığın tam hali, "ekrem imamoğlu nun binali yıldırım ile aralarında olan 29 bin oy farkının 14 bine düşmesini izah etmesi" şeklindedir izah seven kardeşlerim.

  sanırım mümkün değil. ama ben, merak ettiğim için yine de kendisine sormak istiyorum. sevgili imamoğlu, orada burada aile kavramını anlatıp duygu sömürüsü yapacağına, bize bu durumu izah etmeni rica ediyorum.

  sayın binali yıldırım ile aranızda olan 29 bin oy farkı nasıl, neden ve ne şekilde 14 bin gibi bir rakama düştü? halk olarak bu durumu ciddi ciddi merak ediyoruz.

  dün, "aileme sarıldım herkes sarılsın" diyerek yaptığın şovdan sonra, medya gurubu sahiplerini, aile ismi vererek tehdit edip, hedef göstermeni anlıyorum. gerçek yüzün bu.

  lakin, bu oy farkının akıl almaz bir şekilde düşmesi konusu kafamı kurcalıyor, nedir bu durumun izahı? teşekkürler!
  2 -11 ... iyesta
 2. 2.
  Seçimde yapılan hataları kabul etmek, bir nevi üstü kapalı da olsa itiraf etmek demektir.
  2 -1 ... isminiunutanadam
 3. 3.
  geçersiz oyları bir şekilde geçerli kabul ettirmektir. demek ki her seçimde bu çalışma yapılsa, tükiyede 2 seçim arka arkaya aynı taraf yönetimde kalamayacak.
  3 -1 ... flat head
 4. 4.
  sen onu bunu bırakta. nasıl geçildi ama. 14000 kiş peh peh peh.
  1 ... kakandoboy
 5. 5.
  seçim tutanaklarındaki madde hatalar giderildiğinde oy farkı 21 bindi.

  sayılan 300 bin geçersiz oy var. geçersiz oyların yüzde 80 akepeli güruha ait. sandıklarda atlanan "geçersiz oylar" allem edilip kallem edilip kabul edilince ortaya çıkan sonuç bu.

  sonuç? yine ekrem imamoğlu başkan. izahı bu. izahı akepe ye oy verenlerin cahil ve beceriksiz olması yani.
  1 ... uzakyolun yolcusu
 6. 6.
  (bkz: oy kullanmayı bilmeyen akp seçmeni)
  2 ... agnostos
 7. 7.
  tanımda da bahsettiğimiz gibi, sanırım mümkün değil. yandaşlar da bu durumun farkında olacak ki, duruma bir açıklık getirme yolunu tercih etmek yerine çamura yatmayı yeğlemişler.

  evet, işte bizde bunu merak ediyoruz, tam olarak. nasıl geçildi, 14 bin kişi? ne tür bir hile uyguladınız? gerçi paralı chp trollerinin bu durumu açıklamaya yürekleri yok ama olsun, onlara da soralım.
  1 ... iyesta