1. 1.
    2019 yılında bile tipik CHP zihniyetinin (gelişime karşı, vizyonsuz, işe yaramaz) dışavurumunu göstermiş olan tepki.
    Evet CHP yine kendinden ödün vermeyerek ülkemiz adına muhteşem bir projeye daha karşı çıktılar.
    Adamlar çizgilerini hiç bozmuyor valla helal olsun(!)
    4 ... agca
  2. 2.
    Hangi projeye karşı çıkmadılar ki dedirten durumdur.
    Birde üstelik acayip bi çelişki içindeler.
    Şöyle ki;

imamoğlu nun kanalistanbul a karşı olması
    7 -2 ... desifreleyici
  3. 3.
    https://www.google.com/am...haberler-turkiye-50629578
    2 ... agca
  4. 4.
    üst entry'in bbc linkinde bulunan çizim herşeyi çok güzel özetlemiş aslında. kanala değil kanalın yanındakilere odaklanalım. ulaşımla, boğaz güvenliğiyle ilgisi olmayan rant ve emlak spekülasyon projesi.

amaç boğazı tanker trafiğinden kurtarıp boğazı daha güvenli hale getirmekmiş. o zaman hadi bu yeni kanalın bir kilometre yakınına yerleşim yasaklansın bakalım.

müteaahit ilanlarını şimdiden görebiliyorum: "2. boğazda oturmak istemez misiniz? 2 milyon liradan başlayan fiyatlarla.."

o arsalara kim çöktüyse, evleri kimler satacaksa kanalı da onlar kazsın. geçiş garantili köprüler gibi halktan alıp sarayı ve etrafını zengin etmeye yönelik tam çılgın proje.
    1 ... ben de yazdim
  5. 5.
    Karşı çıkmasından ziyade Böyle önemli milli konularda imamoğlu'na laf düşmesi daha şaşırtıcı bence.
    3 -1 ... agca
  6. 6.
    evet bu projeye chp zihniyetinden onay beklemek saçma, ama şöylede bir gerçek var ki: bu kanalın iki yakası devlete ait olmalı. kimse rant elde edememeli...
    1 ... bittimiacaba
  7. 7.
    Dış mihraklar engel olamayacakmış.

(Ulan bu projelerin tamamı dış kaynaklı. Kredisinden tut da ekipmanlara kadar).
    Yapın kanalı tutan mı var.
    -2 ... atlant isten gelenadam