1. 1.
    Özellikle hdp mağduriyeti başta olmak üzere genellikle Her konuda fikir beyan etmeden duramayan ekrem imamoğlu'nun, sınır ötesine yapılacak olan askeri operasyon hakkında sessizliği tercih etmesi durumudur. Muhtemelen hdp'den uyarı aldı.

Edit: 15-20 dakika önce yazılı bir açıklama yaptı. Lakin geç kaldı operasyon bitecek nerdeyse lan. Yoksa kimse haber vermemiş mi ona? Yazık.

imamoğlu nun harekat hakkında sessiz kalması
    17 -23 ... zall bana hep abi der
  2. 2.
    harekatı destekleyen açıklamalar yapsa, hdp ile arası açılacak. harekatı hedef alan açıklamar yapması halinde ise oy veren insanların da -büyük bir çoğunluğunun- tepkisini çekecek. ee, taraf olmayan bertaraf olur. belirli bir çizgide durmayıp, bir oraya bir buraya yörüngen şaşarsa bu tür konularda sessiz kalmayı yeğlersin; tabi oy kaygın var ise.
    15 -5 ... hodri meydan 89
  3. 3.
    Dikkatlerden kaçmamıştır.
    5 -1 ... zall bana hep abi der
  4. 4.
    Teröre destek veren Belediyelere kayyum atandığı gün, soluğu Diyarbakır'da alan imamoğlu'ndan, 2 gün oldu mehmetçiğe 1 destek twiti bile yok.

imamoğlu sevicileri sessiz, imamoğlu savunucuları pişman.
    9 -7 ... pompacisofu
  5. 5.
    E hani belediye dışında hiçbir şeye karışmaması lazımdı, onun işi belediye yönetmekti ülke meseleleri ona mı kalmıştı.

Bari bir yüzlü olun.
    7 -8 ... keyf kahyasi
  6. 6.
    Aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık. Karşı çıksa bunu trabzon'a sokmazlar.
    6 ... aboskal
  7. 7.
    arada kaldi galiba. arada kalan yermiş sopayı derler
    3 -2 ... bittimiacaba
  8. 8.
    Mesela benim fikrim bu işi “ esad ile görüşerek halletmek” onunki de öyle olamaz mı? Herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda mı ?
    3 -2 ... mavi huydur bizde
  9. 9.
    adam belediye başkanı olum, ne konussun.

aman istanbulla ilgilensin, fazlasını istemez.
    5 -3 ... gogocu
  10. 10.
    buna şaşıranların şaşırmasına şaşıran ben..
    2 ... karpuzreceli