1. 1.
    başlığın tam hali, "özden zeynep oktav'ın ekrem imamoğlu'nun demecinden sonra profilimde yer alan prof dr ünvanımı profilimden sildim tweeti" şeklindedir.

istanbul medeniyet üniversitesi öğretim üyesi prof. doktor özden zeynep oktav'ın, ibb başkanı imamoğlu'nun "Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masteri olan doktorası olan bir Türk kadını" şeklindeki sözlerine tweetinde tepki gösterdiği sözlerinden bir kesit!

tam hali ise, "Ekrem imamoğlu’nun demecinden sonra profilimde yer alan Prof. Dr unvanimi sildim. Unvanlar gelip gecicidir, esas olan vatanseverliktir." şeklinde tweetin!

dün, imamoğlu böyle bir açıklama yapmış, eşi dilek hanımın; sevil kılıçdaroğlu, canan kaftancıoğlu, başak demirtaş ile selahattin demirtaş'ın oyununu izlemeye gitmesini eleştirenlere bu şekilde cevap vermişti, kendince!

bu sözler üzerine ise, istanbul medeniyet üniversitesi öğretim üyesi sayın oktav'da imamoğlu'na tepki göstermek babında sosyal medya hesabında ki "prof. doktor" ibaresini silmiş "ünvanlar gelip geçicidir, esas olan vatanseverliktir" diyerek ise bu durumu twitter aracılığı ile duyurmuş!

ilk etapta, sayın oktav'ın bu çıkışını kibir abidelerine verdiğ ibir ders olarak nitelemiştim açıkçası, lakin sonra fikrim değişti. bence ünvanını silmemeliydi!

zira, o ünvan kendisi için emek ve gurur! gurur ile kibir arasında çok ince bir çizgi vardır lakin bir o kadarda çok fark vardır! ellerinizden öpüyorum hocam!

https://twitter.com/Zeyne...tatus/1217178941066285066
    9 -10 ... tc iyesta sert
  2. 2.
    Tiyatro izledi diye vatan elden gitti zaten değil mi?

Sil tabi o prof ünvanını. Kimler sayesinde aldığınız belli. iki sohbet etsen o prof ile Alamanya bizi kıskaniyi derler.

Geçenlerde bir Video düşmüştü doçent profesöre ben senin nasıl profesör olduğunu biliyorum diyordu, profesör de doçente senin oraya nasıl geldiğini de en iyi ben biliyorum diyordu.

Biz sizin oralara nasıl geldiğinizi biliyoruz çakma profesör seni. O ünvan senden komple silinmeli.
    8 -8 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    medeniyet üniversitesi ne, ilk 309403 ünv. de geçiyor mu?

silersen sil kimin şeyinde, o zaman o ünvanın da kullanma, parasını da alma, yerse işinden de ayrıl da görelim.

ama yemez tabi, yemez.
    bir ezik yandaş hönkürmesi sadece.

yazık.
    5 -4 ... antik kilise sarapcisi
  4. 4.
    Profilinde görgüsüz gibi unvanını yazıyormuş.
    En azından bu görgüsüzlükten kurtulmuş.
    5 -2 ... girabic peter
  5. 5.
    Doktora ve master yapan kadınlar terörist eşi ile tiyatro izleyebilirmiş.
    bunu savunan valla eminim ki chp ye kaymış selo aşkı ile yanıp tutuşan pkk sempatizanıdır net.
    Chp elden gitti chp liler alooooooo.
    7 -9 ... desifreleyici
  6. 6.
    imamoğlu nun demecinden sonra prof ünvanımı sildim
    6 ... frekans
  7. 7.
    terör seviciler var aramızda bunu gördük.
    4 -2 ... bittimiacaba
  8. 8.
    Teröristlerle tiyatroya gidildi diye ortalığı birbirine katanların teröristlerle masa oturulurken, teröristlere ne istese verilirken, teröristleri haburda davul zurnayla karşılarlarken, terörist başının kardeşi televizyona çıkarılırken dişlerini fırçaladıkları, o yüzden haberleri olmadığı ve tepki vermedikleri nasıl enteresan bir tesadüf, di mi?
    7 -4 ... dinsiz kitapsiz kafir
  9. 9.
    (bkz: Manipülasyon) bir ülke olsa net Türkiye olurdu.
    Bakın konuşulması gereken ya da belki asla konuşulmaması gereken başka bi saçmalık daha
    imamoğlu nun demecinden sonra prof ünvanımı sildim
    -3 ... ediee
  10. 10.
    sen nasıl ekrem imamoğlu'nu eleştirirsin kardeşim bak yanda başlıklar var 10 sene önce gerçekleşen oslo'ya katılanları eleştirsene, yanlışı anlayıp masadan kalkmışlar ama olsun sen yine de eleştir. chp'yi eleştiremezsin çünkü. ne haddine senin kardeşim(!)
    4 -2 ... masklavi