1. 1.
  istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği ‘Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin, “Askerlerimizin yanındayım ama kafam rahat değil” yorumunda bulundu.

  Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan’a konuşan imamoğlu, “Türkiye’nin elbette kendini teminat altında hissetmesi lazım ama bölgedeki iki unsur, ABD ve Rusya, 24 saatte farklı tavırlar alabiliyor, bu yüzden bir yurttaş olarak kafam rahat değil, bu yüzden endişeliyim” diye konuştu.

  “Bir karmaşanın içine mi çekiliyoruz?” diyen imamoğlu, “Güvenli alan gerçekten oluşturabilecek mi? Suriyeliler oraya yerleştirilebilecek mi? Belirsizlikler var. Toplumumuz tam olarak aydınlanmış değil. Konunun uzmanı değilim, çok bilgi sahibi değilim ama kaygılıyım. Sonuçta şehitlerimiz oluyor ve buna çok üzülüyoruz. Ama yine de şunu vurgulamak istiyorum: Silahlı Kuvvetlerimizin, Mehmetçiğimizin tabii ki yanındayız” ifadesini kullandı.

  Haberin detayları:
  http://www.t24.com.tr/amp...-kafam-rahat-degil,843097
  7 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  söylenmesi gereken her şeyi söylemiş. bizim ak kenelere beğendiremez ama olsun. sıradan bir vatandaş olarak benimde şahsen endişelerim çok var. bu abd ve rusyanın olduğu bir ortamda ve daha da fenası arapların olduğu bir coğrafyada sırtını hiçbir yere veremezsin. filistin dahil.

  operasyon yapacağız diyorsun terör koridoru kurdurtmam diyorsun gevşeğin yaptığı açıklamaya bak "hapisteki deaşlıları serbest bırakacağım ekonominizi mahvederim" böyle tekinsiz tiplerin olduğu yerde rabbim tüm vatan evlatlarının yanında yar ve yardımcı olsun..
  10 -3 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  rasyonel ve realist bir yaklaşım olmuş. düşünmüş, sorgulamış ve sonraki adimlara dair çekincelerini dile getirmiş. olmasi gerektigi gibi.
  bu ülke bugune kadar ne kaybettiyse sonraki aşamaları öngöremeyen, basit ve günlük düşünenler ve sığ politikalar yüzünden kaybetti.
  tebrikler başkan.
  6 -1 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
 4. 4.
  Dün akitler çıldırıyordu açıklama yoh açıklama yoh deyü.

  Şimdi de gelip samimiyetsiz, belediye başkanısın sen ne işin var böyle açıklamalarla kendi işine bak...

  Gibi şeyler yazarlar. At fava bekle.
  3 -1 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  bilale anlatır gibi anlatmış. vatan millet diyip körü körüne ulumamış.
  4 -1 ... eti cin baba
 6. 6.
  açık ve net konuşmuştur. doğru söylemiş.
  2 -1 ... sansyoklan
 7. 7.
  Söylemesi gerekeni net ifadeler ile anlatıp tepki çekmemesi ne kadar iyi bir siyasetçi olduğunu gösteriyor. Ben aynı şeyi kendi cümlelerim ile anlatsam hain olup çıkıyorum.
  3 -1 ... benimhalaumudumvar
 8. 8.
  bir de başkan adayı olacakmış. bu ikircikli tavırlarınla sen nasıl başkomutan olacaksın ortadoğu gibi bir cehennemde? daha metrobüsü düzeltemedin...
  2 -4 ... ibni maymun
 9. 9.
  kafasının rahat olmama sebebini biz biliyoruz.

  bu arada ne bekliyordunuz mk, herkesin bir operasyonu vardır, herkesin yani operasyonu farklıdır, kimse kimsenin operasyonuna karışamaz gibi saçma cümleler bile kursa karşısında şakşaklayacak övecek bir kesim var.
  2 -2 ... masklavi
 10. 10.
  Çomarlar açıklama yapmadı diye bağırıp çağırıyordu, bugün adam açıklama yapıyor bu seferde samimiyetsiz buluyorlarmış, ulan g*tünüze çomak soksak daha büyüğü yokmu bu ne küçücük diye ona bile mazeret bulursunuz.

  imamoğlu en güzelini söylemiş her vatandaş gibi daha ne desin.
  3 -1 ... eski yesil kulluk