bugün

Kafaları kurcalayan o kadar hadise söz konusu ki örnekleri ver ver bitmez amk..

Mankenler sanat için mi soyunurlar para için mi?

Futbolcular arma aşkı için mi oynarlar para için mi?

Vs vs vs

Her şey bir tarafa götünü başını açıp ve bunu sanat adına yaptığını beyan edip milyon milyon dolarları cukkalayan insan müsveddelerine tek kelime yok ancak allah'ın dinini yaymaya çalışan müslümanlara aldıkları 3 kuruş için ağız dolusu sözler... samimiyetten uzaksın dostum...

Açık ve net evet.
Camiye para topladığını iddia ederek mülk edinenleri gördükçe, tamamen duygusal olmalı!
" sordum sarı çiçeğe " cevap bekliyorum.
imama sorsana delikanlı.
Hem iş hemde inanç için.
Örnek olarak
Kaza namazı = esnek mesai.
Cami'den sorumlu kimseler imamlardır. Bir nevi bekçilik görevini ifa ederler. Tatil zamanlarında namaz kılmayanı belgeleyip sikayet ederseniz bence sonuç alma ihtimaliniz de olur. Sabahtan aksama bir bos vakti olmaz ama yine de rahat mı rahat. rahat olmayan kısmı milletin gözünün üzerinde olmasıdır. Her hareketine dikkat etmek zorunda. Cogu imamın bağnaz olduğunu biliyorum ama memurların çoğu aynı değil mi. Bundan sonra imamlara da serbest piyasa gelmesi lazım sanki. Her meslekte ahlaksizlar var ve bu meslekte de var. imamın tek görevi de namaz kildirmak degil tabi ki de. Istediginiz vakitte gidip soru sorabilirsiniz dini rehberlik hizmeti alabilirsiniz. Kuran-ı kerim ogrenmek isterseniz camilerde gunun belli saatlerinde cemaatten kimselere ders de vermektedir. imamın normalde önder olması lazim ama ben herhangi psikolojik sosyolojik hitabet vs testlerden gectiklerini gormedim geciyorlarsa da geçiren kişiler aynı kafada. Fenni bilimlerden uzak sadece sözel yanlislanabilir bilgilerle zihinlerini doldurmus olmaları insanları onlar hakkında kötü düşünmeye sevk ediyor. imamın bilgi beceri ve hitabetinin yüksek ve mantık cevresinde hareket etmesi gerek.
imamlar zaten o işi yaptığı için maaş almıyor. o işi sürekli yaptıklarından para kazanabilecekleri bir işe zaman kalmayacağı ve yasal olarak da mümkün olmadığından bağlanma parası altında alıyorlar.

ha ben namaz kıldırıyorum diye bu parayı isterim diyen imamı kulağımla duyarsam arkasında namaza durmam.
imamın cevap vermesi gereken konu ama yardımı kim için topluyor onu merak ediyorum.
bir ay maaşları yatmadığında anlaşılacak durumdur.
imam cami görevlisidir. Toplumdaki dini yapıyı kontrol altında tutabilmek için para alır. Gerçi zamanımızda bu pek kontrollü değil maalesef. Namaza gelirsek, hocayı geçelim Namazı görev diye kılıyorsunuz şevkle de kılabilirsiniz kılmak için de kılabilirsiniz. Aynı şey. Hoca namazı para + sevap için kılıyor olsun siz de sevap için kılıyorsunuz ikisidr sonuçta menfaat. Namazın amacı iletişimdir. Bağ kurmaktır.

Eskiden hocalara parayı ahali kendi arasında toplayıp verirmiş. Şimdi devlet bu işi eline almış.Alakalı ayet;

(Yapacağınız hayırlar,) kendilerini Allah yoluna adamış, bu sebeple yeryüzünde kazanç için dolaşamayan fakirler için olsun. Bilmeyen kimseler, iffetlerinden dolayı onları zengin zanneder. Sen onları simalarından tanırsın. Çünkü onlar yüzsüzlük ederek istemezler. Yaptığınız her hayrı muhakkak Allah bilir.bakara273