1. 1.
    imamlık mesleğini icat eden kim arkadaş hangi kafir merak ediyorum kur an da imamlık ile ilgili hiç bir şey yok tek bir sözcük dahi yok din insan ve yaradan arasında ise peki insanla yaradan arasına giren bu kafirler nereden çıktı hadi kur an ı geçtim hz muhammed in bile para karşılığında namaz kıldırma ölü yıkama dua ettirme ilgi bir tek sözüne rast gelmedim peki imam lar ne üretiyor hiç bir şey koskoca bir hiçler 5 vakit namaz ve karşılığı 4000 tl ye yakın ücret lojman elektrik su kimse bana camiyi temizliyorlar bıdı bıdısı yapmasın ben elinde fırça tuvalet temizleyen cam silen halıları yıkayan imam görmedim onca kişi arasında gönüllü namaz kıldıracak bir insan yok mu cemaatten ? sahi kim icat etti bu kafir mesleğini ?
    3 -6 ... stallion
  2. 2.
    Bir tane malın teki bunu icat etti. Para karşılığı ibadet çok saçma.
    4 -1 ... selia
  3. 3.
    anlamadığım maaşlarını da devlet ödüyor cemaat de değil köprü misali geçsen de geçmesen de ödüyorsun.
    1 -1 ... stallion
  4. 4.
    bu kadar para verilmesi saçma ama herşeyin bir düzeni olması gerekiyor. mesela biri gelir kendi cemaatini kurar ötekisi öyle derken bir sürü mezhep olur sonuç iç savaş. dini tarikatları kaldırıp ibadette devlet kontrolünde ibadet yaptıracak kişiler gerekiyor.mecbur böyle olacak dinler zaman geçtikçe güncellenmesi gerekiyor. bu da dinlerin kusursuz olmadığını gösterir.
    ... cenabet rahibe
  5. 5.
    Muhtemelen abbasiler yada emeviler döneminde olmalı çünkü emeviler döneminde ebu hanife kadılık görevini reddettiği için zindana atılmış devletten maaş almak devlete uygun fetva vermeyi gerektirir çünkü.
    1 -1 ... shizi
  6. 6.
    bilgisiz ve imamlık yapacak niteliklere sahip olmayan kişilerin imam olmasını önlemek adına yapılan bir düzen.
    -1 ... entente cordiale
  7. 7.
    din kisvesi altında cami lojmanında skişip yan gelip yatarak para kazandıran tek meslek.
    1 -2 ... skip 61 kenara
  8. 8.
    bilgisiz imamlık yapacakları önlemek için imiş zannedersin imamlar birer bilimadamı.
    ... stallion
  9. 9.
    namazda neyi nasıl okuyacağını bilmemek bilgisizliktir bunu kast ediyorum gerizekalı. herkes imamlık yapmak isteyebilir ama herkes buna uygun değildir.
    ... entente cordiale
  10. 10.
    stallion nikli yazar. unutma ki ölü bedenini de bir imam yıkayacak ve o pamuğu tıkayacak. imamlara uzanan eller kırılsın. söz söyleyen diller tutulsun.
    ... autocadd0584