bugün

lokanta, ismini kurucusundan alir. 1880'li yillarda acilmis. epey bir suredir, sanirim 30-40 yildir da torunlardan talat isletmekte gaziantep'in uzuncarsi mevkiindeki bu lokantayı.
antebi antep yapan meşhur kebap ve baklavacı.

since:1887
Şahsi fikrim; baklava olarak Türkiye'nin en iyi baklavasini yiyebileceğiniz, babadan oğula işletmesi diyebilirim. Telefondan sipariş alan çalışanlarının müşterinin ricaları ve sorunları karşısında biraz daha saygılı olmaları halinde işletme kusursuz hale gelecektir.
Baklavalarına referansım. Gaziantep'te olanlar kargoyla gönderebilirler.
her gidildiğinde kalabalık olandır. o kadar kalabalık ki yediğin yemekten bir sikim anlamıyorsun. evet.
baklavasıyla ünlüdür. Şehir dışına sipariş almıyor.
ali nazik ve baklava konusunda yüksek lisans yapmış meşhur gaziantep restaurantı.
lahmacunu urfa lahmacunundan hayli farklıdır, sebzelidir.

bir de şöyle bir şey yaşadım 2. gidişimde. mide iflas ediyor, çorba istedik hep et hep et nereye kadar diyerek. personel çorbamız yoktur dedi. dedim ki içimden çorbayı yemekten saymıyorlar. üç beş dakika geçti eleman bir şey getiriyor yüzüme baktı. antep'in soğuk çorbası budur size bunu getirdim efendim dedi. dedim ulen bu düpedüz ayrandır, ben ayran diyorum hani milli içecek olan. o diyor soğuk çorba. azcık uzayınca muhabbet farklı lezzetlere dair teşekkür ettim, akabinde konu açıldı sordum 152 personel çalışıyormuş. cem yılmaz'ın esprisini anımsadım birden. adam başı ortalama 2-2,5 milyar maaş alsalar fena da tutmuyor hani. masraflar sadece maaşla bitmiyor ki. cem tanıyorsun ülke insanının hesap kitap eğrisini. para çokomel eğrisi.

velhasıl gidin, bir güzel yiyin, fakat urfa mutfağıyla kıyaslamayın. zira, bayağı farklılar.
Yaklasik iki saat zamanim vardi ilk defa gitmistim gaziantep'e meshur diye attik kendimizi iyi de gitmisim harika bi ali nazik yedim,en kisa surede tekrar gidicem.
Giden bilir gitmeyen ne bilir.
kebablar fena degil ama baklava suoer, ortam cok gurultulu ve dandik.
imam çağdaş'ın kebapları ve baklavaları insanı imana getirir.
Evet bu kadar güzel yiyecekler tesadüf olamaz.
verdiginiz paranin karsiligini lezzet olarak sonuna kadar aldiginiz gaziantebin en unlu kebapci ve baklavacisidir.
ali nazik kebabini deneyin, boyle bir lezzet yok; ic malzemesini sogan degil de sarimsakla hazirlanan findik lahmacununa, icinde hersey olan acili ezmesine ve gercek fistikli tereyagli baklavasina deginmiyorum bile.

yurumenin imkansiz oldugu o kalabaligi asip iki kisilik yer buldugumuz mekanda ali nazik kebabinin lezzet solenini yasarken yanimdaki teyzenin 'nesriiiin, para basiyo buraaa paraaa darpaane gibi' deyisine aldiris etmedim tabiki, sık sık duyacaginiz laflardan biriside bu olacaktir.
tam bir lezzet şöleni yapabileceğiniz, damak zevki gelişmemiş insanların bile ayıla bayıla yemek yediği yerdir.
gaziantep gezisi bittikten sonra, eve döndüğünüzde detoks veya şok diyetler yapmaya sebep olabilir. yerken şuurunuzu kaybedebilirsiniz.

baklavası da, yuvalaması da, kebabı da her bir şeyi çok güzel.
Belkide turkiye nin en iyi baklavacisidir. Ali nazik i ise dillere destandir.
http://www.gurmemarket.net üzerinden alabileceğiniz direk gaziantepden uçak kargo ile adresinize gönderim sağlıyorlar...
yemekleri berbattır. vereceğiniz paraya yazık valla bak. Bi de sanki bedava baklava dağıtıyorlarmış gibi müşterisi hiç eksik olmaz.
dunyada her nerede olursaniz olun antepe gidip imam cagdasin o envayi cesit kebap ve lahmacunlarini yemelisiniz. kebaplari mukemmelinde otesindedir. lahmacunlari kitir kitir ve lahmacunun bir cok turu mevcut. beytileri su an dahi beynimde simsekler cakmasina sebep oldu. hele tika basa doyduktan sonra gelen o baklava... tereyagli cok hafiftir sicacik ve tap tazedir. yemek yerine baklava verse bir sinisi tereddut etmeden yenilebilir.
bir çavuşoğlu değil.
eski vakit olduğu için şimdide öyle mi bilmiyorum ama muhtemelen öyledir yeri eski ve kötü gözüken ama yemekleri mükemmel olan yer.
lahmacuna domates koymayan müssese, koyulur diyenler aha size otorite gidin de sizi dövsünler orda domates konulmaz lan lahmacuna...
lahmacun ve küşlemesini mutlaka deneyin, üstünede özel baklava,havuç dilim veya şöbiyet yiyebilirsiniz. yemeğinizi veya tatlınızı yerken dikkat edin 1-2 personel sürekli şehir dışına gönderilecek olan tepsi tepsi baklavayı paketleyip özel kutulara koymaktadırlar.
Ali Nazik kebabının çok başarılı olduğu mekandır. Yine de abartılmaması gerekir.Zira Hslil Usta varken imam Çağdaş'ın esamesinin okunmaması gerekir. Çünkü imam Çağdaş şehir dışından gelenler için ayrı bi ambiyans oluşturmuş bunu da fiyatlarına çok güzel yansıtmıştır. Halil Usta gerek fiyat gerek ambiyans gerek et kalitesi gerekse samimi ortamı sebebi ile daha bir gidilmesi gereken mekandır.Bir de bu tüm fıstıklı baklava da eğer safi fıstık yemek tarzınız değilse hiç dokunmayın derim duyrulur.
bugünlerde dış popülaritesi devam eden, iç pazarda ise beğenilmeyen mc donalds a benzemeye başlayan meşhur gaziantep restorantı.
3 sene önce gidip hayal kırıklığına uğradığım mekan.

bir kere mekan aşırı gürültülü. yemekler iyi fena değil. işte o kadar. ayrıca baklava 45 lira olur mu ya? bu ne böyle?
mükemmel kebapların üstüne, iri fıstıklı baklavasıyla insana unutulmaz bir yemek keyfi yaşatan mekan. ali nazik kebabını ve baklavayı ülke çapında en iyi yapan mekandır ayrıca.
güncel Önemli Başlıklar