bugün

akademisyenlerin kazanacağı karşılaştırmadır.
Benim anlamadığım imamların maaşının mı düşürülmesi isteniyor, yoksa akademisyenlerin maaşının yükseltilmesi mi?
Bilime verilen değerin ne kadar olduğunu gösteren versustur. Bilime daha çok katkı verilmelidir ki bir şeyler icat edelim.
imam yeri gelince kişi adına hatim yapar, mevlit okur, imam nikahı kıyar, cenaze namazını kılar ve imama para verilir bu sayede ek işlerden bir maaş daha alır.
imamın maaşı tam emin değilim ama 2000 tl ve üzerinde olması lazım. akademisyenlerin maaşları akademik kariyerine göre mesela iki yıllık meslek yüksekokullarında görev yapan öğretim görevlileri 2000 ila 2500 tl arasında, yardımcı doçent 3, doçentler 3.5 proflar 4.5 civarında olması lazım. ama tam emin değilim.
Çok şükür ki imam maaşının kazandığı versustur. Gelip zırvalayıp giden akademisyenlerden daha kıymetli iş yaptıkları için imamlara helal olsun. Ayrıca beğenmiyorsanız siktirin gidin ateist ülkede yaşayın. Hadi. Hadi gidin amk.
Akademisyenlerin maaşı daha yüksektir. Benim tanıdığım bazı akademisyenler(tabii hepsi değil), aynı zamanda danışmanlık ve türevi işler yaparak yine yüksek meblağlar kazanıyorlar.