1. 1.
  Beklenen bir gerçektir, çünkü günümüz insanlığını daha fazla çöl kuralları ile yönetemezsiniz. kaldı ki sosyal medyada ufak bir araştırma yapılırsa ateizm ve deizmin gençler üzerindeki yükselişini daha net görebilirsiniz, bunda her ne kadar muhafazakar bir çevrede de olsalar imam hatiplilerin etkilenmemesi de beklenemez.

  https://m.mynet.com/imam-...or-iddiasi-guncel-3963504
  10 -1 ... kuafor cengiz
 2. 2.
  imam hatiplilerin deizme kayması

  http://www.mynet.com/habe...kayiyor-iddiasi-3963504-1
  3 -1 ... true
 3. 3.
  'imam hatiplileri deizme yönelten' 100 sorudan: Allah niçin önceki kitapların bozulmasına izin vermiştir? Allah bizi yaratmasaydı ne ile uğraşırdı? Dünyanın her yerinde ezan farklı saatlerde okunuyorsa kıyamet nasıl kopacak?

  https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening
  4 -1 ... true
 4. 4.
  bu saçma sapan sorulara cevap bulamadıkları için kayıyorlarsa bir zahmet oldukları yerde kalsınlar. bize gerçekten kafası çalışan, sorgulayan insanlar lazım.
  1 -5 ... ecinni
 5. 5.
  imam hatipliler deizme kaydıkça, diyanet de deizme kayıyor.*
  6 ... drdolantin
 6. 6.
  normal, dini baskı ve dini karşıtlık arasında pozitif bir korelasyon vardır. dini baskının şiddeti yükseldikçe din karşıtlığı da artar.
  3 ... santino
 7. 7.
  Dinin içine ne kadar giriyorsan saçmalıkları o kadar net görüyorsun. Birbirinin aksini söyleyen sureler falan. Bilim tarafından cevaplanamayan tek soru var. O soru cevaplandığı zaman tanrı kavramı yok olacak. Ancak onun içinde şöyle bir teori var (teori değil başka birşeyde olabilir) zamanın olmadığı bir oluşum için soru sorulamaz. Soruda şudurki büyük patlama öncesi o kadar madde ve anti madde nasıl bir araya geldi?
  -2 ... isyan devrim ozgurluk
 8. 8.
  hiç şaşırmadığım durumdur, ne de olsa doğru yol'a gidiyorlar.
  ... nicke lan jello
 9. 9.
  (bkz: din buysa ben dinsizim) yaklaşımı...

  Bir yığın masalı, miti, saçmalığı insanlara din diye sunar/dayatırsanız müstakbel imamlar deist olurlar...
  3 ... metaforr
 10. 10.
  "kaderde ne zaman öleceğimiz belli ise sadaka neden ömrü uzatır?" En saçma bulduğum deizme kaymaya neden olan soruydu.

  Mecazi bir anlam olduğunu, sadakanın ruhu rahatlattığını bilmek için yol göstericiye ihtiyaç olmamalı liseli. insanın kendi vicdanı ile ilgili bir durum. insanlık için uğraşmış, binlerce hayat kurtarmış iyi yürekli insanların , sadece Müslüman olmadığı için cennete giremeyeceğini sanmak ve bunu sorgulaman gerek.

  Dersin ki Müslüman olan, Allah diyen siyasetçiler de yolsuzluk yapabiliyor, kul hakkı yiyor nasıl olur da Allah buna izin veriyor diye sorarsın eyvallah derim.

  Allah'a inanmayan veya Allah'a inanıp dinlere inanmayanlar iyilik yapmaz diye düşündüren sebep dinin kendisi zaten. Günümüzün yozlaşmış dinleri demek daha doğru.
  -1 ... diego yaradana