bugün

hollanda gazisi devlet bakanımız fatma betül sayan kaya isabella rodrigez ramirez da silva dos santos tarafından sarf edilen söz.
görsel

bir zamanlar dışlanan imam hatiplilerin bugün türkiye'ye ve dünyaya yön verdiğini söylemiş sayın bakanımız.

hangi dünyaya yön veriyorlar acaba?
orta dünya'ya mı?

türkiye'ye de nasıl yön verdikleri ortada.
kandırılarak yön veriyorlar, yönümüz hep geriye doğru sayelerinde.

http://www.yenisafak.com/...unyayayon-veriyor-2799337
Hem de dünyaya?! Dedirterek, uçuklamaya neden olacak gülünç tespit.
Üç maymunu oynayarak, yön nasıl verilir, neyle verilir, verilir mi sorularıyla, insanı, meraklara garkeden bir söylem aynı zamanda.
Bir honolulu atasözünün dediği gibi,
imam hatip' s are closed!
görsel
Hangi tarafa yön verdiğine bağlı o biraz.
Böyle yalan atıyorlar sonra inananı hocalar zikiyor. Zikirden ne anladıklarını buldummm evreka evreka.
KENDi iç dünyâları herhalde.

komik açıklama.

bırak dünyâyı bölgesindeki politikasını eline yüzüne bulaştıran imam hatip zihniyeti için çok cüretkâr bir açıklama olmuş.

suriye enkazınızı kaldırın da sonra konuşun!
bakanımız az bile söylemiș imam hatipliler fen liselilerden bile zekidir ehuehueheheuehu.
yeni dünya, erik vs. gibi meyvelerdir zahir.
Gene salliyolar amk.
Imam hatip reklamlari bunlar.
Gidinde imamhatibe genç issiz olarak vatana millete hayriniz olur.
onlara göre dünya düz değil mi ya? Nasıl yön veriyorlar sorusu uyandırmıştır.
şaka sandım sözlük. demiş ya gerçekten....

tanım : komiklikler şakalar yaptığını sanan bir politikacı söylemi....
Tabi hiçbiriniz rockfeller ailesinin komple imam hatip mezunu olduğunu bilmiyorsunuz. Cahiller sizi.
bre hasiktir, israil ne emrediyorsa getirip türkiye'ye koyuyorlar, o çocuklar imam hatiplerde hiçbir eğitim almıyor, ben biliyorum. pozitif bilimleri geçtim, islamı da öğrenmiyorlar, kocaman hiç.
Kesinlikle doğru bir önerme.... Örneğin resimdeki arkadaş bir imam hatip mezunu

görsel
(bkz: ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah)
bu imam hatipleri ötekileştirip diğerlerinden ayrı tutmak devlet politikasına bence yakışmıyor. geçmişte dışlanmış olabilir, mağduriyet de oluşturmuş olabilir ancak aynı şeyi bu sefer devlet eliyle diğer okulların ismini değiştirerek yapmak aynı şeyi tekrarlamaktır. adına okul deseniz, okulları ötekileştirmeseniz ne var sanki. çok mu zor ortak bir noktada buluşmak. çok mu zor belli bir hayat tarzını dayatmadan çocuklar yetiştirmek. devlet eliyle eğitim ötekileştirilmemeli. olan ülkeye oluyor.
(bkz: din adamlarının dünyaya yön verdiği gerçeği)

hakikattir. doğru bir söylemdir.
dünyanın yönü bitmiştir gibi bir mal espriyi dahi kabul etmeyen açıklama.

sen ve ben ayrı dünyaların insanıyız bakan fatma; sen tayyibe kul, köle olurken ben dinimi kendi içimde yaşıyorum (bir dakika lan ben hangi dine mensubum ?)
Kendı ygs sıne lys sıne bıle dogru duzgun yon veremezken dunyayı tıtretmek.
la bu kişi bakanı olduğu bakanlığı ilgilendiren ne konu olursa topukluyor

kendini ilgilendirmeyen ne varsa hepsinde molla.

geçende kaç çocuklu bir kadını öldürdüler

senin haberin oldu mu müdür ?

kısmet artık.
görsel
intelin, teslanın, microsoftun, Apple ın falan hepsinin imam hatiplilere ait olduğunu bilmeyen mallar var hala aramızda.
görsel
samanı bile dışardan alıyoruz ne bağımsızlığı.
dünya bile sana yön vermiyor bi başına bi ülkesiin.
Kendimizi kandırmayalım, imam hatipliler hiçbir yere yön veremez.
güncel Önemli Başlıklar