bugün

işini kusursuz yapıyorsa hangi liseden mezun olduğu önemsiz olan "hakim, savcı,avukat, öğretmen ve doktor" lardır. bırakın bu şeriat gelcek diyolla triplerini.
meslek sahibi olmak o mesleğin uzmanı olmayı gerektirir. profesyonel iş yaşamında hem kişinin hayrı için hem de ülkenin hayrı için bu düzen şarttır.

sen felsefe mezununa imamlık, imam hatip mezununa da mühendislik yaptırırsan acaba nerde hata yaptık diye elin götünde dolanır durursun.
saymiş olduğunuz meslekleri sifatlari takınmak için hangi sifata mazhar olmak gerekmekte bi açıklar misiniz diye sordum bu arkadaşlara. cevap alamadim.
süper liseli hakim
meslek liseli savcı
fen liseli avukat
anadolu liseli öğretmen
açık liseli doktor
-dan hiçbir farkı olmayan insanlardır. benim bildiğim yüksek meslek eğitimi üniversitede verilir zaten.

şahsen ben mühendis oldum ama düz lisede bana op-amp falan göstermemişlerdi. kazanabiliyorlarlarsa bölümleri gitsinler efenim, kime ne...
din ilimlerinin yanında fen bilimlerinde de her zaman türkiyede ilk sıralarda gelmiş başarılı okulların doğal hakkıdır.
yine bir kesim laikçileri korkutmaya başladı bu imam hatipliler.

siz salladıkça daha da yükseleceğiz, siz korktukça daha da üzerinize geleceğiz.
insan olun insan provokasyon yapmayın, arkadaşının karısını götüren çağdaş,laik,modern,medeni oluyor.imam hatipli olunca yobaz, esas sıkıntı imam hatipli yada atatürk'cü olmak değil insan olamamak.
iktisat mezunu anayasa mahkemesi başkanının olduğu ülke de normaldir. imam hatipden mezun olan imam ve hatip istatistiklerine bakmak gerek.
sanırım içerisinde allah korkusu olmasından dolayı çoğunlukla işini iyi yapan savcı, avukat, öğretmen ve doktorlardır. benim gördüklerim bunlar elbette. bildiğim kadarı ile bu adamlar meslek lisesine has derslerinin yanında diğer lise müfredatını da okumaktalar. hangi gerekçe ile bu mesleklere layık görülmedikleri konusu kafa karıştırmakta. bu ülkede kökeni, etiketi ve geçmişiyle değil bugünü ve yaptıkları ile varolmaya muhtaç ve bu çabada olan insanlar çoğunlukta. ülkemizde son 10 yılda oluşan köklü sosyal değişimin dinamiklerini bu insanlar oluşturmakta. kabaca yapılmış sosyolojik ve felsefi kökeni olmayan genellemeler ile ötekileştirip rantına sömürüsüne kılıf uydurmaya çalışmak ülke içi oryantalizmden başka bir şey değildir.
(bkz: allah korkusu vs hukuk)
imam hatip liselerinin amacı sadece imam yetiştirmek değildir.fen ilimlerinin yanısıra islami ilimler de öğrenmek isteyen öğrencilere alternatif sağlamaktır.

diğer bir sebebi de fen ilimleri öğrenirken kız öğrencilerden başını örtmek ya da öğle tatilinde öğlen namazını kılmak isteyenler için idealdir.

yahut cumaya gitmek isteyen ama ders programı cuma gününe uygun ayarlanmamış okullarda sıkıntı çeken öğrenciler için uygundur.

yani imam hatip liseleri nrmal bir lisenin eğitimi+dini bilgi+dini yaşama kolaylığı sağlar.

elbette bir elektrik teknisyeni ben mühendis olacağım diye tutturmaz.

ama bir müslüman doktor olmak isteyebilir.

namaz kılan bir müslüman kulağa gayet normal geliyor.
bir eğitim gönüllüsü ve öğretmen olan türkan saylan'nın facebook sayfasında fotoğrafının altındaki yorumlar.

- melanet karı öldüde kurtulduk

yazanın profilini tıkla ; işveren meb türkçe öğretmeni

-orospu orospu din düşmanı pislik

yazanın profilini tıkla ; işveren meb sınıf öğretmenliği

-yatacak yeri yok bu karının

yazanın profili tıkla ; işveren meb matematik öğretmenliği

nedense türkan hocaya hakaret edenler arasında öğretmen olarak atanamamış bir kişiye bile rast gelmedim , aynı kişilerin sol iktidarlarda uğurmumcuya methiyeler dökmeleride olasıdır , pislik bir taban var ülkede.
bu enrty ile ülke tabanına indiğim başlıktır. bir insan istediği meslekle uğraşmakta özgürdür. sizler bunları yargılamakda hükümlü değilsiniz. amma velakin ülkemizde son duruma bakılırsa ve hükümet islam diktalığı yapıyorsa oraya bi nokta koymak gerekir. laikliği biz atatürkden aldık buraya kadar sağlam getirmişiz, öyle diyolar. peki öyle olsun. insanlar laik olsalardı dini yargıya ya da başka kollara sokmazlardı. olay apacık ortadır.
hakim: kuran'ı kerim üzerine el basın ve yemin edin
avukat:boşanma davalarına bakmam.
doktor: soyunmayın tarif edin.
toplum ve akp için alevi olmadıkları süre için bir problem oluşturmayan durum.
imam hatipli olmayan bir

hakim:dayın yoksa haklı da olsan kurtulamazsın.
avukat:her türlü pisliği savunurum.
doktor:hele gel yamacıma şöyle.

diyemeyeceğimiz için önemli olan meslek ahlakıdır dediğimiz kişilerdir.
dini önyargılarını işlerini yansıtacakları şüpheli kimselerdir.

yarın öbür gün ben erkek hastaya bakmam, ben erkek müvekkil istemem, ben erkek suçluya bakmam derlerse ne olacak?

bir imam hatipli hakimin ateist bir suçluya ekstra muamele çekmeyeceğinin garantisi var mı?
hem imam hatipli hem badem bıyıklı.
fetullah gülen'in mürit öğrencilerine siyasal, hukuk, mümkünse de askeriyeyi hedef göstermesinin sonucudur. eski devleti yıkana kadar önemli organlara yerleşip, kadrolaşma tamamlanıp, kilit poziyonlara gelince harekete geçerek, emperyal dış güçler ile işbirliği yapıp, kendi istedikleri düzeni kurma nihai hedefine ulaşmanın ilk halkasıdır.
hardcore kemalist in tahammül edemedi durum.
imam hatipliler insan değil ya bu vatanın evkadı değil ya. hakim olmasınlar, savcı olmasınlar, doktor olmasınlar.
sırf bu yüzden anayasa mahkemesi katsayı kararını durdurdu. dertleri meslek liseleri falan değil, dertleri imam hatiplilerin önünü kesmek.
imam hatip mezunu bir kız öğrencinin doktor oluşu biraz garip geliyor mesela.
Erkek hasta gelecek, onu elleyip muayene edecek falan...
(bkz: ütopya)
mason olmasından bin kat iyidir.
(bkz: özel yetkili imam)
evet arkadaşlar papaz666 bir kez daha kendisine "harbi mal adam ya" dedirtti. şöyle bir geçmişe yolculuk yapalım benim yüce atamın dönemi ve imam hatipli kişilerin devlet kademesinde yüksek mevkilerde görev aldığı dönemleri karşılaştıralım.
sevgili ulu önderimin dönemi zaten kesinlikle tartışma götüremez bir dönemdir adeta ülkeyi baştan yaratmıştır kendisi. ve sarıklı sakallı müslüman dedelerimizle birlikte ülkemizi huzura refaha kavuşturmuşlardır. bu papaz666'ya bigün çok pis günah çıkartmaya gideceğim adam tam bir mal ya benim ülkeme sahipleniyor. ulan geri zekalı yüce atam bir senin dediğin laiklerin zamanın daki ülkeyi birde benim müstesna imamhatipli, ilahiyatlı kardeşlerimin dönemini görseydi ne derdi sanıyorsun. sizin laikçilerin ve cehapelilerin döneminde her türlü hayasızlık zulüm almış başını gidiyordu. ve ulu atam gençliğe hitabesinde bu olacakları yani siz laikçiyiz adı altında ki vatan hainlerinin neler yapacağını görmüş ve biz imamhatiplileri; "memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir" diyerek uyardıktan sonra bize yapmamız gerekenleri de şu şekilde telkin etmiştir.

ey türk istikbalinin imamhatipli ve ilahiyatçı evladı!
işte; bu ahval ve sözde laikçi, cehapelilerin içinde dahi, vazifen, türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ah yüce kudretli atam sen olsaydın bunların hepsinin göğüs uçlerını sıkarak onlara acı çektirirdin ama sen yoksun.
bugünkü rte veya apo gül ülkeyi ne kadar iyi yönetiyorsa(!) mesleğini ancak onun kadar iyi yapabilecek olan hakim, savcı, avukat, öğretmen veya doktordur. bir gün hastane kapısından erkek olduğunuz için doktor hanım cehennemde yanmasın diye geri çevrilebilirsiniz, aman dikkat.*