bugün

verilen eğitimin içi o kadar boş ki eğitimi alanlar alternatiflere yöneliyorlar demek ki.
Zannetmiyorum. imam hatipe giden çocuk zaten muhafazakar bekrandlu bir aileden geliyordur kuvvetli ihtimal ebeveynlerin ortalama egitimi ortaokul 2 falandır. Yani aileden egitim zayıf. imam hatibin kalitesi (ahahahahahaha) zaten ortada. Burada da bir egitim alamaz. E muhafazakar adi üstünde sorgulamak yerine muhafaza ediyor. Sorgu ve düşünce olmayınca dogmalar yerini korur. Ha bunun istisnası vardır ben de mesela sunni muhafazakar kökenden geliyorum.
Valla bizim işimize geliyor, diyanet sağolsun insanlara bizim anlatmak istemediğimizi bizden daha iyi şekilde * anlatıyor.
iyi ya işte kazanan siz oluyosunuz. ben imam hatiplerden başka hiçbir okula ateist yetiştiriyor eleştirisi yapıldığını görmedim. ha eğitim kalitesi vs bunlar yerlerde, bim a101 açar gibi her köşeye imam hatip açmak lüzumsuzluğun danıskası lakin eleştirinize bakilirsa sizler de en az açanlar kadar memnunsunuz bu durumdan.
düşmanlık edenler ölecektir.
Allah onlara ününü gösterecektir.
imam-hatipler kurtuluş savaşı sonrası, yeterli din görevlisi bulunamaması ve ilahiyat fakültelerinin de henüz kurulmamış olması nedeniyle, lise mezunu düzeyinde din görevlisi yetiştirmek amacıyla tek parti (chp) yönetimi tarafından açılmışlardır. günümüzde her devlet üniversitesinde ilahiyat fakültesinin bulunması ve buradan mezun olmuş olanların sayısının da ülkemizdeki camii sayısını ona katlamış olması nedeniyle, bugün artık imam-hatip okullarına (teknik açıdan) gerek kalmamıştır. bu okulların günümüzdeki varlık nedeni, erbakan'ın da dediği gibi, siyasal fidanlık olmalarıdır. buradan yetişenlerin ateist, deist, nudist vb olması işin goygoy yönüdür.