1. 1.
    herkesin bildiği gerçektir.

imam hatiplerin en yüksek puanlısı, ib programı bile uygulanan, iktidarın para yağdırdığı, en seçme öğrencileri gönderdiği okul hangisidir? bilal erdoğan'ın da mezun olduğu kartal imam hatip tabi!

kartal imam hatip'in geçen yılki teog taban puanı 486'dır. yani son derece seçme öğrenciler giriyor bu okula... peki sonuç? Üniversite sınavlarında ne başarabiliyorlar? buyurun:

http://kartalaihl.meb.k12...e91fc43c225ff87ce7c66c155

istanbul üniversitesi tıp fakültesi'ni kazanan bir öğrenci var. en büyük başarıları bu kadar! kalanlar? eh işte...

bu çocuklar neden bu hale gelir?

bir karşılaştırma olsun diye kocaeli fen lisesi'nin de sonuçlarını vereyim. taban puanı 489... daha yüksek puanlı okulları seçmedim ki haksızlık olmasın. buyurun:

https://www.kkfl41.com/im...20Sonu%C3%A7lar%C4%B1.pdf

bu da 2016 sonuçları:

https://www.kkfl41.com/im...r/6161/lys-2016%20yen.pdf
    17 -10 ... rumeli71
  2. 2.
    "imam hatipler sadece imam yetiştirmek için kurulmadı. doktor da olsunlar, mühendis de, şu da, bu da... islam'ı öğrenmek bu işlere engel değil" diyenleri dut yemiş bülbüle döndüren gerçektir.

hayırdır yobazlar? neden iki kelam etmiyorsunuz? işte imam hatiplerin önünde hiçbir engel kalmadı. yer gök imam hatip... iktidar para yağdırıyor.

peki sonuç neden böyle?
    15 -6 ... rumeli71
  3. 3.
    büyücü okulundan başarıyla çıksa ne olacak? ölü yıkama şampiyonu mu olacak?
    6 -5 ... david addison
  4. 4.
    kadınlar zaten imam olamıyorlar. ruhban sınıfı ve para karşılığı ibadet yaptırmak da yoktur. yani bu imam hatipler gerçekten gereksizdir.
    8 -2 ... selia
  5. 5.
    ilkokul mezunları imam olabiliyorsa, imam hatip mezunları cami mi oluyor?
    5 -5 ... munir bey
  6. 6.
    Diger okullardan da bir bok olmadığını degistirmeyen gercek..
    4 -3 ... cakcaylak
  7. 7.
    Bir Dinin okulunun olması hristiyan geleneğidir. ilahiyat üniversite olmalıdır buna bir şikayetim yok. Ancak ilk ve orta öğretimi din üzerine kurulu bir devlet kurumuyla gençlik yetiştiremezsiniz.
    Ayrıca üç-beş istisna dışında o okullardan başarılı kimse çıkamaz. Bunun sebebi:

1. Öğretmenlerinin de o okullardan çıkmış olması.

2. Baskılanmış ve yaşadığı dünyayla tezat düşen bir hayat yaşamaları bu çocukları psikolojik hasta eder.

3. Genel derslerin yetersizliği de bu kurumlarda okuyan cocuklar için başarıya engeldir.

Her mahallede 1-2 tane bu okulların açlması ürkünç. Bir de artık mahallende okuyacaksın, boş yer neredeyse orada eğitim alacaksın zorunluluğu inanılmaz.
    Karanlık bir tünele girdik ve o tünelin ucu bombok bi yere çıkıyor.
    2 ... rockonbaby
  8. 8.
    "görecelik" kavramı üzerinde biraz çalışması gerekenlerin, diğer okulları örnek göstererek örtbas etmeye çalıştığı gerçektir.

diğer okullarımızın da başarı abideleri olmadığı bir gerçek. fakat imam hatiplerden çok daha başarılılar. işte ilk entrymde somut örneğini verdim.

imam hatipler tam bir insan ziyanı makinasıdırlar..

diğer taraftan, eksileyenlerin dertlerinin ne olduğunu anlayamadım. yahu size somut kanıt sunuyorum hala takkeyi önünüze koyup düşünmek yerine, eksileyerek mastürbasyon yapıyorsunuz!

hayır, verdiğim örnekten yola çıkarsak, alayı kocaeli fen lisesini kazanabilecek seviyedeki öğrencilerin kartal imam hatipten bir cacık olmadan mezun olmaları ""imam hatipler sadece imam yetiştirmek için kurulmadı. doktor da olsunlar, mühendis de, şu da, bu da... islam'ı öğrenmek bu işlere engel değil" tezinizi çürütmüyor mu?
    3 ... rumeli71
  9. 9.
    imam hatip liseleri meslek lisesidir andavallar.
    m e s l e k l i s e s i.
    türkiye'de meslek liselerinde basari neden yakalanamiyor, neden basarisiz?
    bu yonden sorgulanmalı.
    4 -6 ... iyyneci
  10. 10.
    yobazların işlerine gelmediği için "imam hatipler meslek lisesidir" bile diyecek kadar düşmelerine vesile olan gerçektir.

öncelikle, zamanında aynen böyle diyen kemalistlere söven siz değil miydiniz? "ne yani? imam hatipliler bir tek ölü yıkayıcısı mı olsun?" diyen kimdi? ne zamandan beri 28 şubatçı oldunuz?

ikincisi, madem ki imam hatipler meslek lisesidir, neden imamlık, hatiplik, müezzinlik, ölü yıkayıcılığı mesleklerinin gerektirdiğinden çok ama çok daha fazla açılıyor? yapmayacakları bir meslek için eğitim alan şunca gence yazık değil mi?

yine kendi kalelerine gol attılar!

(bkz: yobaz ve zeka)
    3 -1 ... rumeli71