bugün

yok artık, allah belanızı versin denilen uygulamadır.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, bir bildiri yayınlamış ve aşağıdaki şekilde sıçmıştır.

“Arapça öğretilirken ikinci bir dil kullanılmaması gerekir. Temel ilke olarak ilk dersten itibaren Arapça konuşulması benimsenir. Öğrenciler, öğretmenleri ile ancak Arapça diyalog kurabileceklerdir. Başka ihtimal yoktur. Öğrenci teneffüslerde öğretmeni ile ancak Arapça konuşabilir. Ya konuşur ya da yanında tercüman getirir”

hatta yetmemiş bir de devam etmiş,

“Türkçe konuşmanın yasak olmasıyla öğrenciler mecbur kaldıkları için ister istemez Arapça konuşmaya başladılar. Rüyalarında dahi Arapça konuşanlar oldu” .
iste soysuz araplarin emperyalizminin en buyuk orneklerinden birisidir! imam hatip diye diye ulke genclerini araplastiriyorlar! Nedir bu bedevi kulturunden cektigimiz! Turk artik uyan be uyan!
türkçe eğitim verilmesine rağmen dahi anlamına gelen -da'yı ayrı yazmayan, herkese herkez diyen, şarjı şarz diye telaffuz eden, şey kelimesinin her durumda ayrı yazılması gerektiğini bilmeyen bi toplumumuz varken çok gerekli bir uygulamadır.

götümüzü başımızı nerelerden toplarız artık allah bilir.

not: verdiğim örnekler çok ufak tefek görünebilir lakin yıllarca bunu ders olarak görüyoruz biraz da bunu hesaba katın.
zaten imam hatiplere insanların zorlandığını, imam hatiplerde okuyacak olanlara daha çok imkan sağlandığı şu an biliniyor.
bunların yapmak istediğini anlamakta güç, herkes alim olsa ne olacak yani alimin kime ne kadar faydası var, bir insan sabah akşam zikir çekip dua etse bunun kendine veya insanlığa ne faydası var?
tamam dinini öğrenirsin de bilimi gözardı etmek olur mu, ayrıca bu gün türkiye' de yeterince din adamı yetirecek yerler mevcut.
bu uygulamalar bizi boş bir uğraşa sokar ki, sonuçlarını ülkece öderiz.
dil konusunda ise şunu demek lazım bu bir arap hayranlığıdır, devlet içinde arapça öğrenmek ingilizce öğrenmek ayrıdır.
eğitim dilinin arapça veya ingilizce olması ayrıdır. bu bildiğin dile tecavüzdür. kendi dilinde eğitim almamak emperyalistlerin sömürdüğü toplumlarda görülen bir şeydir ve sunnilikte arap emperyalizmidir.
ingilizce kurslarına gidip de, "ay biz yalnızca ingilizce konuşuyoruz, türkçe konuşunca cevap vermiyoruz ha ha ha" diye arkadaşlarına hava atan ergenlerin şimdi arapça eğitim vermesi gereken bir okulda karşı çıktıklarıdır. anadolu üniversitelerinde de keşke ingilizce konuşsaydık da ingilizcemiz gelişeydi, sanki okulda türkçe konuşmayarak türkçeyi unutcaksınız. ne kadar beyinsiz ve dil öğrenmenin önemini bilmeyen insanlar var ya. çok kızdım sözlük.
ingilizce kursuna giden insanlar ile karşılaştırılmaması gereken durumdur.

ingilizce kursuna giden insan yabancı dil öğrenimi için gider. ingilizce öğrenmek için para öderler. Eğitmenler de genellikle ingiliz olduğu için ingilizce konuşurlar.

imam hatip lisesi, bu devletin lise eğitimi için var olan bir kurumudur. her ne kadar din ağıtlıklı da olsa tek fonksiyonu arapça öğretmek değildir. bunun için arapça kursları açılabilir.
Bir dilin en iyi nasıl öğrenilebileceğini bilmeyen problemlilerin itiraz ettiği uygulamadır. sınıflarda artık sadece ingilizce konuşulacak dense alkış tutmaktan yorulur, bu kararın ne kadar doğru olduğunu söylemekten dilinizde tüy biterdi. ancak iş arapça'ya gelince bik bik bik ötersiniz. ulan arapça'yı bilmek arap yalakası olacağın anlamına gelmiyor. sevmediğin toplumun da dilini öğrenmek zorundasın ki kendini geliştirebilesin. ingilizce'yi öğrenince de batı yalakası mı oluyoruz biz gereksizler. ki şu an ingilizce öyle bir yerde ki ülkemizde belli seviyede bilmeden bir yere gelemiyorsun. sizin mantalitenize sadece gülüyorum, bu kadar sığ bir bakış açısı olamaz.
lise eğitimi için var olan bir diğer kurum, fransız liseleridir ve çok ilginçtir fransızca eğitim vermektedir. hatta orada eğitim gören insanlar çok daha ilgi görmüştür. bu bir örnektir. ingilizce eğitim veren üniversiteler gibi. gelecekte iş hayatında insanların işine yarayacak dili okurken vermeye çalışmaktır amaç. işin içinde din var ya hemen bok atın.
Bunu yapmak göt ister demek isterdim ama türkiye de türklük bitmiş. Rahatça yasaklarlar. Nasıl olsa uyuşmuşuz.
at yalanı sikeyim inananı. (bkz: sazan avi)
bir kez daha cumhuriyet gazetesi kod adlı rezil oluşumun kendi okuyucusunu kandırmasına neden olan yalan haberdir. söz konusu bildirge arapça öğretmenlerine, arapça dersleri sırasında öğrencilerinin verimliliğini artırabilmek için verilen tavsiyelerdir. imam hatip okullarında okutulan arapça harici derslerle bir ilgisi yoktur. bildirgenin giriş kısmında, nazif yılmaz'ın açıklamaları aşağıdaki gibidir:

--alıntı--

imam hatip liselerinde kur’an-ı kerim ve arapça ağırlıklı dersler veren bir öğretmen olarak arapça derslerinde uyguladığım ve güzel sonuçlar aldığım etkinlikleri, model uygulamaları bu tebliğde ana hatlarıyla açıklamaya çalışacağım. burada bahsedilen etkinlikler ve model uygulamalar Arapça öğretiminde bizzat uygulanmış ve tecrübe edilmiştir, sadece öneri değildir. bu etkinlikler ve model uygulamalar, sınıf ve okul şartlarına göre kısmen veya tamamen uygulanabilir. bir yılda uygulanamasa da öğrencilerin seviyelerine göre bir kaç yıla serpiştirilebilir.

bizim burada belirttiğimiz etkinlikler gibi elbette her öğretmenin kendine göre uyguladığı ve başarılı bulduğu birbirinden güzel etkinlikler vardır. önemli olan bir etkinliğin programda istenilen kazanımları gerçekleştirmesini sağlaması ve amaçlanan dilin öretilmesinde kullanılmasıdır.

--alıntı--

memlekette derslerin tamamını arapça öğretebilecek öğretmen bulunmamasını akıl etmede gerekli minimum zeka katsayısı ise bir başka başlığın konusudur.
keşke olsa durumudur. ve hatta tüm okullarda belirli dil üzerine (ing. alm. fr. vs) eğitim verilmelidir. sözlük yazarlarının malumudur ki dil tam manasıyla bu türden bir eğitimle öğrenilir. hem fazla dil bilen bir neslin yetişmesi bize fayda getirir ve hem belki kuranı kerimi daha iyi anlayan nesiller sayesinde bu cahillik son bulur.
kimsenin arapçayla bir sorunu yok.
aynı şey fransızca, ingilizce, papua yeni ginece için de geçerlidir.

türkiye'de türk çocuklara türkçe ile eğitim verilir !

bakın. mesela şu an siz sanıyorsunuz ki ingilizler güneş batmayan imparatorluklarını kaybetti küçücük adaya sıkıştı. öyle değil aslında. büyük olan ülkeyi yönetmesi çok zor olur. bu yüzden sömürgelerin ülke kurmasına müsade ettiler, sizce isteselerdi kendilerine bağlayamazlar mıydı afrika'daki sömürge devletlerini ?

gerek yok ki !
sen eğer bağımsızlığını fiilen hayata geçiremiyosan istediğin kadar bayrağın veya da marşın olsun. türk çocuklarına arapça eğitim veren, ingilizce eğitim veren yerler olduktan sonra ne anladım ben bağımsızlıktan.

ingilizler hiçbir şey kaybetmedi. adamlar kültürlerini ve dillerini yaydılar, önemli olan da budur. ben irlandayı çok severim ve tarihi ile ilgilenirim ama bana göre çok tırt bir millettir niye biliyor musunuz ? yok tek irlanda, yok kanım feda olsun falan hepsi çok milliyetçi ama ingilizce yazıyorlar. ana dilleri ingilizce. ingilizce olan tam bağımsız irlanda sözü ne kadar bağımsızdır ki ?

bakın, dil öğrenmek önemli. çok önemli hemde ama devlet kendi eliyle yapamaz bunu. bir sınıf açarsın, arapça öğretirler ama okulda çocuğu arapça konuşmaya zorlamak tamamen saçmalıktır.
orada okuyanların Türkçe'yle, Türklük'le hiç bir zaman işi olmayacağı gerçeği karşısında fazla iplenmemesi gereken durum.
Dünyanın en gelişmiş medeniyeti olan ve tüm dış ticaretimizi gerçekleştirdigimiz arap dünyasının dilini kusursuzca öğrenmek ve ogretmek, çağdaş ve refah içerisindeki dünyaya uzanan merdivenleri hızla tırmanmamiza vesile olacaktır. Bu mu amk!

imamların, din alimlerinin bile hiçbir işine yaramayan günümüzde kullanılan arap dilinin bu kadar dayatılması saçmadır. Zira kur'an tefsiri yapanlar bile, "o zaman kullanılan arapça" diye ayirirlar. Hatta bir çok kur'an ayetinde, bugün tartışma konusu olan, ne Anlama geldiği meselesi bu şekilde aciklanir. Misal: "o dönem bu kelime şu anlamda da kullanilirdı" gibi. Ya da, "o zaman ki yazım kurallarında şu kelime böyle yazılırdı. Yani kur'an'daki arapça ile bugün kullanılan ve egitim sisteminin dayattığı iddia edilen arapça farklıdır.
o zaman neden bu zorlama?
B. Arınç geçen gün yeni başbakanı överken, şu kadar dil biliyor, arapçası mükemmeldir demişti. Açıkça arap dilinin digerlerinden daha mühim olduğunu, kendi fikri olsa bile, belli etmişti. Memleketi yöneten zihniyet bu olduğu için, bu tip gelişmeler sürpriz sayılmamalı.
ben müslümanım, bazı şartları yerine getiririm ama ben bir din adamının dediği şeyi yapmam arkadaş. bunlar, kendilerine karşı çıkıldığı an kişinin dinden çıkacağını söylüyorlar. abi bu ne saçma bir şey? bu nasıl bir ülke? sen gidip rusya da rusça yı yasaklayabilir misin? veya herhangi bir ülkede? kusura bakmayın ama ben bunları sikerim.
imam hatip liselerinde sadece arapça kuran hadis kelam fıkıh gibi derslerin hocaları bulunmuyor. burada fizik kimya biyoloji tarih türkçe beden eğitimi resim coğrafya matematik gibi derslerde okutulduğundan orada bu hocalarda bulunuyor. o yüzden bu yersiz bir önermedir.ya arapça bilen pozitif bilim öğretmenleri getirteceksin her okula ( bu imkansız) ya da bizim devlet memuru zihniyeti ile yaşayan öğretmenlerimize arapça öğreteceksin ( bu dahada imkansız).o yüzden saçma sapan bir öneri. ayrıca önümüzde böyle bir örnek sadece fransız okullarında var ve buradaki coğrafya ve tarih dersleri haricindeki bütün derslere zamanında fransız rahipler ve rahibeler girmiştir.külliyen saçma sapan bir öneri.ayrıca bu ülkenin dili türkçedir kimse bu devlet sınırları içersinde türkçe dilini yasaklayamaz.

ayrıca hiçbir araştırma yapılmadan saçmalıyor bazıları. bu ülkenin medrese rüştiye ve sıbyan mekteblerinin bulunduğu eğitim sistemi türkçe izole edildiği için battı.
zekası ve hafızası olmayan cahilleri kudurtmuş olay.

ben 90'lı yıllarda Anadolu Lisesindeyken de derste Türkçe konuşmak yasaktı, her şeyi ingilizce söylemek zorundaydık ve ingilizceyi öyle öğrendik. bu Türkçe düşmanlığı değil angutoviçler yabancı dil öğrenmenin etkili bir yolu.
aynı şey ingilizce için olsa aynı tepkilerin verilmeyeceği durumdur.
Arap saksoçuluğunda gelinen son noktadır, türkçeyi tamamen yasaklayın araplara domalın tam olsun.
ingilizce hazırlık sınıflarına tepki vermeyen çük kafalıların saçma sapan küfürler ettiği uygulamadır.
Sözlük nüfusu yazı yazmayı öğrenip okulu bırakmış kuran kursu terk kişiler sanırım ,ki ingilizce dersinde ingilizce öğretmenin ingilizce dilinden başka kelime kullanmaması beyanı' da bulunmamaktadır .Arap halkını pek sevmem ama bunla alakası yok iyileride vardır elbet aynı bizim ülkemizde veled-i zina ingiliz köpeklerinin bulunması gibi
türkiyenin dili türkçedir. dil öğrenmek kötü bir şey değildir fakat kimseye zorunlu arapça öğretilemez. hükümet gezi olaylarından gereken dersi almamıştır. dilimizi kimse tehdit etmesin.
ibret verici yobazca bir başlık. bi de imam hatibler de diyor. arapca dersinde yasaklandı desene. tabii sizin derdiniz din kardeşim din. yıllardır ingizce dersinde de aynısı uygulaniyordu. böyle olması dil öğretimi açısından daha iyi. tabii tek dedi din olan yazarımızın at gözlüklü ve cahil olduğu aşikar.
Kaynağı götü olan yazarların bi yerlerinden uydurduğu durumdur.Doğru olsa bile kesinlikle 'yasak' söz konusu olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca bunu skandal diyerek afişe eden yazarların ing hazırlıkta veya kursunda tenefüsler hariç türkçe konusmanın olmamasını sebebinin ise ingilizceyi daha iyi kavramak olduğunu bilmediğini düşünmüyorum.Hani arapça ya hani müslümanlara bok atacak ya amaç belli anasını satayım.