bugün

imam hatiplerin kapatılmasının altındaki sır vaktiyle mısırda M.Ö 2667 yılında yaşamış olan doktor imhotepin bir hatası sonucu insanların tepki göstermek için zindana atılmasını desteklemek amacı ile "imhotepler kapatılsın" diye attığı naraların evrimleşerek günümüze gelmesidir.

görsel
imam hatip liseleri adı üstünde imam ve hatip yetiştirmektir, öyle olmalıdır. ülke olarak bu kadar imama ihtiyacımız yoktur. isteyen kişiler için diyanet kurs açar parasını ödeyip gidebilir. milletten toplanan vergi din işlerinde kullanılmamalı. dini inanca sahip olan bedelini ödeyip istediğini öğrenmeli. parası yoksa farklı şartlar sunulabilir. kamu görevi yaptırır o zaman kamudan gelen kaynağı aktarabilirsin. papaz haham guru da yetiştir madem din görevlisi yetiştiriyorsun. imamlık eskiden olduğu gibi çevreden bir kişinin üstlenebileceği bir görevdir. namaz kıldırıyorsun yani. fazlasını öğrenmek isteyende dediğim gibi kursa gitsin.

imam hatiplerin net sayıları ortada. imam hatip açacağına fen lisesi aç. kaliteli öğretmen yetiştirmeye para ayır.
(bkz: cool story bro)
Memlekete doktor öğretmen bilim insanı gerekli .

Diğer ülkelere göre biz Neredeyiz.

(bkz: Cevap bulunması gereken konular).
http://ekime.net/photos/a...496-aydinlandim-panpa.jpg
bunu 97 yılında tv ciler anket tarzı soruyordu.işte imam hatip ortaokulu açılsın mı gerekli mi?diye.ben de gerek yok 3 yıllık eğitim yeterli teknik olarak demiştim.aksilik çomar bi kentteydim.sonra başıma gelmeyen kalmadı o ayrı konu.