Advertisement

 1. .
  türkiyenin önemli sorunlarından birisidir. adından de belli olacağı üzere imam hatip liseleri bir meslek lisesidir ve kuruluş amacı ülkenein ihtiyacı olan din adamlarını yetiştirmektir. daha kaliteli din eğitimi vermek için, diğer meslek liselerinde olduğu gibi bu örencilerin de alanlarıyla ilgili üniversitedeki bölümlerde eğitim alabilmeleri için gerekli kolaylıklar sağlanmıştır.
  fakat liselere kayıt yaptırırken bu durumdan haberdar olan adayların öss ye girdikten sonraki "madur olduk" tavırlarının bir oluşturduğu bir sorundur.
  3 -1 ... maribaturu
 2. .
  (bkz: dinimizi ayda mı öğreneceğiz)
  1 -4 ... jonksiyon
 3. .
  motor tesfiye bölümü mezunlarının yaşadıkları ile aynı şeyi yaşarlar ancak motor tesfiye mezunları hayatlarından memnun, imam hatipliler isyankardır. motor tesfiye okuyanlar da imam hatip okuyanlar da bilirler ki mezun olunca kendi alanlarında bir bölümde 4 yıllık lisans eğitimi alabilirler. bu durumu en iyi kendileri biliyor. hem biliyorsun hem isyan ediyorsun. be ne pehriz bu ne lahana turşusu?
  2 -1 ... fikrizikri
 4. .
  imam hatip lisesi sorunu yoktur. imam hatiplerin kendileri sorunludur; tıpkı olmayan kürt sorunu gibi bir şey... neyse devir sizin devriniz öttürün bakalım borularınızı öttürebildiğiniz yere kadar.
  1 -2 ... kerameti kendinden menkul
 5. .
  28 şubattaki post modern darbe sonunda milli görüşün arka bahçesi olarak görüldüğü için önünü kesmek amacı ile sınav sisteminin değiştirilmesinin akabinde ortaya çıkan sıkıntıdır. bu sıkıntıya silsile olarak meslek liseleride aradan kaydırılmış ve aynı sıkıntının içine sokulmuştur. geriye ise çok mükemmel olduğu sadece birkaç kişi tarafından oda kendi saltanatlarını korumak için söylenen bir sınav sistemi kalmıştır. ve o mükemmel sistemin ürettiği milyonlarca umudu kırılmış geleceği değiştirilmiş genç. sırf imam hatip lisesini bitirebilmek için çıkarılan bu sorun günümüzde bir kısırdöngüden ibaret kalmıştır. bu filmin bir önceki versiyonu ise köy enstitülerinin kapatılmasıdır.
  ... dusunenadam