bugün

istiklal caddesinin ara sokaklarından biridir. sağlı sollu rock barları bulundurur bünyesinde.
meydandan istiklâl'e girdiğinizde, tarihi hamamı geçtikten sonra, sağdaki üçüncü sokaktır. sokağa girdikten sonraki ilk solda, hemen köşede içinizi ferahlatan müzik sesleri duyabileceğiniz bir bar vardır.

ayrıca, benim iç geçirmeme sebep sokaktır.
(bkz: imam adnan)
imam adnan sokak tan istiklal'e çıkıyorum. önümde de orta yaşın üzerinde iki adam abartılı bi şekilde konuşa konuşa yol alıyolar. biri diğerine buralarda bi sokağa tecavüz sokağı diyolarmış deyince sağdan biraz daha hızlanıp, artık g.tüm mü kaşındı nedir, bahsettiğin sokak burası abi diyorum. gülümseyerek, 'burası mı?' diyo, konuyu gündemlerine taşıyan. işi abartıp ''dikkat edin kesmesinler g.tünüzü, kan alırlar acımazlar valla, göz açıp kapayıncaya kadar s.ker atarlar adamı burda'', canına susayan adam şakasını, aklı başında bi adam olarak bi kenara bırakıp, ''evet abi burası hakketten bak bunlarda yara izim'' de demiyerek ''evet bu sokak abi hakketten '' diyorum. allahtan, hazır madem burasıymış hakkını verelim yerin diyerekten girişmedikleri için, akıldan geçirmiş olabilirler, belli ki onlar da akıllı, imam adnan'a dua ederek kalabalığa karışıyorum.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
mango'ya sırtını verdinmiydi tam karşında kalır. imamın bilgisi haricinde bu isim bu sokaga verilmiştir.
nam-ı diğer tecavüz sokağı.
istiklal caddesinin en hareketli sokaklarından biridir. içerisinde kaktüs, dorock*, pulp gibi pek çok farklı kesime hitap eden mekanları barındırır. sokağın aşağısında meşhur leman cafe vardır. ekşi limon`a giden sola dönülüp 50 metre ileri gidildiğinde ise oldukça farklı bir işletme anlayışına sahip, kebap yerken bi yandan sting, bob marley vs. dinleyebileceğiniz ucuz ve güzel* bi kebapçı da vardır.
şimdi benim önce tanım yapmam gerekse çok klasik birşey yazıcam, istiklal caddesi sokağıdır. ancak benimle ilgili kısmı da şu nüfus kütüğümde yazıyor ki ben bunu çok ayrıcalıklı buluyorum. * ama leman ı bilen, yeşilçam ı bilen, beyoğlu nu, istiklal i, istanbul u bilen bilir ne demek istediğimi.
çok sesli ve bol renkli, ironi yuvası
hayatımın iki senesini geçirdiğim çok renkli sokak bu sokakta bir de fem yurdu bulunuyor nasıl olur öle bir ortamda fem össye hazırlık yurdu mu olur
demeyin oluyor.
(bkz: yeşilçam sineması)
(bkz: tabakçı öğrenci yurdu)
sık sık yaşanan olaylarla gündeme gelen sokaktır.
(bkz: dorock)
dgd istanbul şubesinin bulunduğu sokak.
i.ü hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi önder babat ın öldürüldüğü sokak.

(bkz: önder babat)
leman kültür de bu sokaktadır
aynı zamanda pulp, life roof, uçan ev gibi cafe-barların da bulunduğu sokak. vakkonun karsısında kalıyor.
istiklal caddesi'nin en canli yan sokaklarindan birisidir. taksim'den gidince sagda kiliyor. bibucuk, cambaz, melek, vat69, alman biraevi, zurih gibi barlari ve gece kulupleri vardir. ayrica tiyatro atolyeleri filan da vardir. hem eglence hem kultur mekani be. bir sokaga sigdirmislar bir de.