bugün

görsel
1 Nisan 2020 itibariyle;
istanbul izmir ankara
vaka sayısı.

görsel

görsel
bir izmirli olarak istanbullu kadar olmasa da tedirgin eden virüs.
Görünen o ki, Konya umrecilerle top 5'e girmiş.

Hastaların %60'ı istanbul'da.
En azından istanbul için sokağa çıkışlar sınırlandırılmalıdır.

Edit:
Aradım ama bulamadım.
Umre'ye giden vatandaşların il bazlı dağılımı ile bu tablo daha mantıklı okunabilir. Aralarında pozitif korelasyon olması çok çok yüksek ihtimal.
Siyasi değil, akli bir şey söyledim sevgili arkadaşlar.
Ayvayı yedik izmir de 18 kişi ölmüş. Ben artık ekmek bile almam. Bu günden itibaren dışarısı benim için bitmiştir. Net.
Açıklanması kötü oldu, şimdi istanbul Yarından itibaren göçe başlayacak ondan sonra bu tablo
Sivas
Ordu
Kastamonu
Tokat diye gider.
Kocaeli'deki 410 kişinin 300'ü gebze'dedir kesin.

Şu gebze'yi istanbul'a verin allah rızası için.
Soru:il bazlı tedbirler alınması gündemde mi?
Cevap:kimse zorunda kalmadıkça dışarı çıkmasın.

Şaka gibi!
istanbul batmış durumda, daha ne bekliyorsunuz!
istanbul 8bin diğer illerimiz henüz bini görmemiş. Görmezler inşallah.
En çok vaka görülen illerimiz:

istanbul: 8.852
izmir: 853
Ankara: 712
Konya: 584
Kocaeli: 410
Isparta: 268
Sakarya: 207
Adana: 197
Bursa: 135
Samsun: 112

Fotoğraftan okuyamayanlar için.
turistik olduğu için Antalya ile Nevşehir ve iran sınırı nedeniyle Van'da çoktur tahminim çürüdü.

adana ile Isparta bu şehirleri solladı.
Isparta ne alaka?
Trabzon 5 ölümle ilk onda.
Sayıları göre umre ziyaretleri etkili olmuş gözüküyor, aynı zamanda Antalya’da olmaması sıcaklığında etkili olduğu gibi bir tez çıkarıyor ortaya. Tabi kesin doğru diyemeyiz.
il bazında açıklamanın olması kötü olmuş. istanbul, ankara, izmir, konya hit zaten biz tahmin ediyorduk.
Ülkeyi duyarlı ve eğitimli zanneden yöneticiler oldukça o sayılar katlanarak artmaya devam edecek. Ekonomi ölmesin diye insanlar telef oluyor. Somut olarak soruyorum sokağa çıkma yasağı gelecek mi diyor muhabir bakan üzülmesine rağmen evden çıkmayın diyor. Tamam bakanım siz daha iyi bilirsiniz.
bunun sanal ortamda ilçe ilçe verilmesi gereklidir.

ulan Balıkesir neresi, Bandırma neresi.
bandırma yine başlı başına bir merkez.

Konya'da Ereğli, Adana'da Kozan, Antalya'da Alanya, Hatay'da iskenderun, Maraş'ta Elbistan gibi il merkezine uzak çekim merkezi ilçelerin vaka sayıları da tabloyla duyurulmalı.
Fransız Fransız kaldık konulara.