bugün

Orta doğuyu kan gölüne döndüren saçmalık.
inanmıyorum kardeşim sünni ye de şii ye de.
Allah islamı bölmeyin diyor sonuçta.
mezhepçilik kabileciktir, illa bir kabileden olmak zorundasın gibi bir durum bu aslında.
mezhebe uy derken diğer mezheplere düşman ol militanlık yap denmiyor. bir imamın peşinden git diyor.
Mezhebin yoksa nasıl namaz kılacak, nasıl abdest alacak, hangi hadisleri kabul edecek, halifeliğin kimin hakkı olduğuna nasıl karar verecek, nasıl evleneceksin diye sorarlar adama.
Kuran sana yetmiyor mu diye sorarlar adama.
neye inandığının gerçekten önemsiz olduğu bir zamandır kanımca bu zaman, önemli olan insan olmayı başarıp diğer bireylerin inancına saygı duymaktır.
Mezhebi bahane edenlerin genelde amacı inançla alaklalıdır. Azcık inanç ile ilgili bilgi olsa ozaman mezhep neden var anlardın. Kuranda namaz kıl oruç tut zekat ver deniliyo nasıl verileceği açık olarak anlatılmamış ama mezhep imamları bunu ozamandan şimdiki şartları gözeterek her konuya açıklık getirmişler..4 tane hak mezhep vardır ve yerine göre hepside farklı fetvalar vermiştir.ama 4 mezhepten enkolay olan hanefidir.
insanların illa ki bir dervişe inanması gerektiğinden kaynaklanır. Yok len benim mezhepim falan, kuranda anlatılanın dışında kendi inandığım gibide yorumluyorum, doğru olduğuna inandığım şeyden dolayı sorgulanmam ya?
Saçmalığın daniskası.
mezhepler gerçekten ihtiyaçtı evet ama ahir zamanda* mezheplere gerek kalmayacak, çünkü mezheplerin gerekliliği ortadan kalkacak,

bunu açıklayan kısa bir video, http://www.youtube.com/watch?v=xiX6u8n4oeY

mezhepler konusunda kafanızdaki tüm soruları cevaplayacaktır.
güncel Önemli Başlıklar