bugün

Kendisi marmara üniversitesi iletişim fakültesi mezunudur. Ayrıca Başka Dilde Aşk filminin yönetmesidir. Kişilik olarak çok rahat,sevimli ve cana yakın bir insandır.
1978 yılında istanbul’da doğan ilksen başarır, birçok reklam, belgesel ve uzun metraj film projesinde yer aldı.ilk sinema filmi deneyimi semir aslanyürek’in şelale adlı filmiyle oldu. yönetmenin ilk uzun metraj filmi başka dilde aşk antalya altın portakal film festivali kent konseyi jüri özel ödülü ile ankara film festivali jüri özel ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazanmıştır.2011 de izleyiciyle buluşucak atlı karınca isimli sinema filmi ise daha şimdiden 2010 altın portakalda en iyi senaryo ödülünü almıştır almalıdır da çünkü ilksen başarır orjinaldir. araklamazdır. sinemanın da tam olarak bunlara ihtiyacı vardır.
atlı karınca 'sını henüz izlemediğim ilk filmi başka dilde aşk 'la ses getirmiş yönetmen. ilk filmini genel olarak başarılı bulmama rağmen sinemasına dair az biraz sıkıntı yaratabilecek birkaç nokta görmekteyim. başka dilde aşk, görünürde iyi bir film olduğunun mesajını verirken alttan alta bazı handikaplar taşıyordu. sanki ortalama seyirciyi tavlayacak hareketler filmin iletişimsizlik temalı ana fikrini bile bastırıyordu. lakin film genel olarak dengeyi sağlamayı başarmıştı. fakat o ince çizgiye duygusallık doz aşımıyla yaklaştığını fakat sulandırmaya girip çıkmadan filmini bitirdiği kanısı oluşmuştu bende. sanki biraz fazla ağdalı ve süslüydü film. biraz ortalama seyirciyi de tavlama kriterini sunuyordu layıkıyla. işte bu kısım ister istemez çağan ırmak sinemasını anımsatmakta. babam ve oğlum veya ıssız adam tavrı yok değil yani. duygusallık ve romantizmi ikisi bir arada şekilde yoğun olarak kullanım bana biraz çağan ırmak sinemasına benzer geldi. tabi yorum yapabilmek için kuşkusuz çok erken.
hali hazırda izlenmeyi bekleyen atlı karınca'da, ensest gibi evrensel bir olgunun masaya yatırılmış olması bu genç ve yetenekli yönetmene dair acele fikir beyan etmemem gerektiğini mırıldanıyor bana.
atlı karınca'yı da izleyince ona dair fikrimin netleşeceğini zannetmekteyim.
ekşi sinema'ya verdiği röportaj için:

http://eksisinema.com/201.../roportaj-ilksen-basarir/
ilksen başarır'sın' diye tamamlandığında ticari bir öğüt de olabilecek isim gibi geldi bana. sonra kendime şöyle bi aynada baktım ulan dedim sen olmaycan!
Atlı karınca filmini izleyin. Rahatsız olacaksınız. Hatta mert fırattan soğuyacaksınız ama izleyin... izletin.