1. 1.
    genelde hiçbir şey getirmeden katıldığım kutlamalardır. denemelerim sonucu böyle daha mutlu olduğumu görmüşümdür.* *
    2 ... kuvass
  2. 2.
    yarli mali haftasinda genelde sinifin inek ogrencileri, ogretmenin gozune girmek icin bir suru yiyecek icecek getirirler. annelere yaptirilmis butun erzak edevat ogretmen tarafindan toplanir. ortaya serilir. butun sinif oyle bir ziyafet ceker ki, butun gun hicbirseu yiyemezsin. artan baska siniflara dagitilir. ahh ahh nerde eski ilkokul gunleri...
    1 ... simphizispupis
  3. 3.
    ilkokuldayken bamya olarak kutladığım haftadır. türlü türlü yemişler getirilir, sınıfın ilk iki sırasına dizlir. genelde de ilkokul birinci sınıfların ilk şenlik girişimleri olduğu için sınıfı veliler kaplar.her sebze meyve güzel kostumleriyle (ki benimkisi tüylü yeşil bir üst ve yosun yeşili bi kukuletaydı) iki üç mısralık tanıtımlarını yapar, sonra da yerlerine geçerler.
    (bkz: bir anı defteri olarak sözlük)
    1 ... hefeweizen
  4. 4.
    küçük poşetlerde fındıklar gelirdi sınıfa. herkese bir paket verirlerdi ben çaktırmadan iki paket alırdım. neyi kutladığımız tam hatırlamıyorum ama fındıklar iyiydi.*
    1 ... i see mal people
  5. 5.
    öğretmenlerin kilo artışlarında yükselmelerin olduğu aralık ayı haftasıdır.
    ... tanrinin siir dedigi
  6. 6.
    çok faydalı kutlamalardır. çocuklar büyüdüğünde yabancı markalara hiç tenezzül etmez. adidas'tan nike'dan değil altınmehtap'tan, seymen'den giyinir; coca cola, sprite değil ayran, boza içer. milli eğitim bakanlığı da çok memnun olur.
    1 ... yirmibirinci yuzyil tilkisi
  7. 7.
    çocukların sabah zorla annesinin yedirdiği kahvaltı üzerine bir de sabah sabah zorla başka yiyecekler tıkındığı hafta. birde çikita muz getirdim diye muzumu alıp vermeyen hoca vardı, unutmadım seni adi.
    1 ... particle