bugün

o dönem okullarda blok flütle eğitim veriliyordu, resim dersinden fena halde çuvallayan guneyk, diğer arkadaşları daha dün annemizi çalamazken 10. yıl marşını eksiksiz çaldığımda hoca dumur olmuştu, çünkü daha ilk konuları anlatırken ben bütün müzik kitabını hem flüt hemde orgla çalıyordum, bir de izmir de 10. yıl marşı istiklal marşından sonra en sevilen marştır, hatta işi abartır düğünlerde bile çalarlar o derece sevilir.
yabancı ülkelerde piano, gitar, keman vb. enstrümanlar çalınırken türkiyede flütle ilkelliğin daniskasını yaşamış olmanın dayanılmaz ezikliği.
ders harici çalınan blok flüte müzik öğretmenlerince el konulması.

Bunun aileye söylenmeden kardeşle dertleşilmesi. Kardeşin gidip anneye anlatması, annenin gidip babaya anlatması, babanın gidip okulda resim öğretmeni olan kuzene anlatması ve olayı kuzenin kankası olan müzik öğretmenine kadar gidip blok flütün geri dönmesi.

nice dram, entrika, bilimum dönen dolaplar...
helvacıoğlu flüttür hiç kuşkusuz. ve o flütün içindeki tükürükler.*
bir de yamaha vardı lan galiba.
ılgaz türküsünü flütle çalmak.
müzik dersi yerine matematik dersi yapmak.
flütün içindeki tükürüğün iğrenç kokusu.
hocanın zorla şarkı söyletmesi. lan arkadaş sesim kötü benim neden 40 kişinin önünde şarkı söylemeye zorlarsınki.
re mi fa sol fa sol sol fa sol sol sol fa sol fa mi
(bkz: blokflüt)
Flüt çalarken müzik öğretmeninin dalga geçmesi ve sınıfı güldürmesi.
Sonuç: Flüt ve müzik dersinden yaş büyüse de nefret etmek.
hoca işi abartmıştı, flütü sanırım ondan daha iyi çalıyordum zorlamak için çift sesli parçalar getirir aynı anda çalmamızı isterdi, kendisi hile yapar evde çalışır gelir sınıfta ilk denememde hatalı çaldığım yerde durarak burayı biraz daha uzat, duraklamalarda erken giriyorsun der artistlik yapardı, tenefüs zamanında parçaya çalışır hocayı yakalar tekrar çalardım en sevdiğim ders müzikti.
simten goncafem. neydi la bu? zorla söyletmişti amk karısı. siiiimten, goooncafeem bir bedel ol güzeeel böyle miydi, herneyse.
hocanın öğrettiği bir şarkısın sen şarkısının flütle çalmayı öğretmesi.

http://www.youtube.com/watch?v=U3nj6ZxV9Xk- normal şarkı
http://www.youtube.com/watch?v=xMOToGXFRrE-flütle çalınan
dut ağacı şarkısı.
flütü ikiye ayırıp sallayınca tükürüklerimizin etrafa saçılması.

başka da bi bok hatırlamıyorum valla, ehe.
bülbülü altın kafese koymuslardı bir türküde en son hatırladığım.
'allasen bu flütten nasıl kalın ses çıkıyor' cümlesidir. bu aynı zamanda on yıldır flütün bütün deliklerini aynı anda kapatamayan 'ben'in ilkokuldan bu yana ne kadar gelişim gösterdiğinin belgesidir.
herkes sırayla çıkıp şarkı soylesin hadi en bas siradan baslayalim kalksana memis .
hocaya bilmislik taslamayin dedigimi hatirlarim. Kalemlik firlatmisti kafama. Vay ulen cok ekşin.
Sordum sarı çiçeğe'dir.
müzik hocamla verdiğimiz yıl sonu konserleri.
bağlamasıyla eşlik ederdi.
Sağ kolum kırık sargıda olduğu halde hoca sadece sol elimle flüt çaldırmaya çalışmıştı. Sol elimin parmakları kalın seslere yetisemeyince de sözlüden düşük vermişti. Vicdansız kadın.
(bkz: mi) *
en iddali sarkiyi en detone halde soylemek
sertap erener tanri unutmus olsa daaaaaaaaaa aaaaa( iste bu kisim omrumu yedi oracikta).
güncel Önemli Başlıklar