bugün

ilkokul çocukları tarafından neşeyle,şevkle söylenen şarkılardır...ilkokuldan sonra bir daha söylenmez ve dinlenmez bu şarkılar... örnek olarak:
ılgaaz anadolunuuun sen yüce bir dağısııın,,,öğğretmeniim canım beniim seni been pek çok pek çook severiiiim...cingıl beelss cingıl beels cingıl ool dı veey vb...
kestane gürgen palamut altı yaprak üstü bulut
gel sen burada derdi unut orman ne güzel
şak şak *
ne güzel
mini mini bir kuş donmuştuuu,*
pencereemee konmuştuu.

(bkz: mini mini kuş once donmuş mudur yoksa konmuş mudur sorunsalı)
fidandan ağaca, ağaçtan ormana... dönmeli yurdumda diye başlayan bir şarkı vardı. keza muhteşem bir şarkıydı be o. tam hatırlamıyorum şarkıyı sahsen. *
ordaa bir köyy var uzakta
o kööy biiziim kööyümüzdür
gitmesekte kalmasakta o kööy
biizim kööyümüzdüür
lalalalalaaaaaa
lalalalaaaaaaaaa
lalalalalalallaa
nasıl sevdim ulan seni sevenler anlar severken ayrılan çekenler anlar , halimi bir türlü anlatamadım içim ezildi içim çare bulamadım , aradım olmadı sordum olmadı severken ayrılan çekenler anlar ... *
Atatüüür ölmediiii
yüreğiiiimde yaşıyor da özellikle 10 kasım vb günler yaklaştığında çalıştırılır bu şarkı
miniminicik miniminicik mini mini miniminicik *
kesinlikle psikopat olan şarkılardır. hangi zihniyet "pazara gidip bir kedi alıp yiyelim mi?" diye sorar. kedinin yenilip yenilmeyeceğini bilmez mi o yaştaki çocuk. yada ilaç içen çocuğunun sonunun hastahane olduğunun söylenmesi çocukta hastahane psikozuna yol açmaz mı? kesinlikle psikopatçadır, küçük beyinler korkuyla dolmaktadır.*
bir hevesle öğrenildiği için yıllar geçse de, yerine yüzlerce aşk şarkısı dinlense de unutulmayacak neşeli şarkılardır.