1. 1.
  Önce zorunlu tanımımızı yapalım. Yardım amaçlı mesleğini tanıtmak için zaman ayırabilecek yazarların toplandığı başlık.

  Sevgili sözlük dostlarım. Burada kah gülüp kah eğlenip kah trollük yapıyoruz fakat şu an önemli bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ve sizlerin bu tür durumlarda ne kadar duyarlı olduğunuzu biliyorum.

  Bazı entrylerimde öğretmen olduğumu belirtiyorum zaten ve çalıştığım okul maddi olanakları kısıtlı bir bölgede. Önümüzdeki yıl ortaokula geçecek 4. Sınıf öğrencilerimiz için (kendi sınıfım da dahil) çeşitli mesleklerden soru cevap şeklinde öğrencilerle sohbet etmek için vakit ayırabilecek gönüllülere ihtiyacımız var şu an. Daha doğrusu iki üç arkadaş biz debeleniyoruz, sağdan soldan birlerini ayarlıyoruz. izmir'de olup, mesleğini ilkokul öğrencilerine bir iki saatliğine anlatıp onlara yardımcı olmak isteyenler olur mu acaba? isteyenin bir yüzü kara.

  Edt: okulum bornova'da, devlet hastanesi'nin hemen yakınında. Öyle kuş uçmaz kervan geçmez bir bölgede değil, ulaşım sorunu yok ve ben de yardımcı olacağım zaten.

  Edt 2: insanların iyi niyetle çabalamasını eksi vererek destekleyen arkadaşları da okulumuza bekliyorum. Öyle uzaktan olmaz.
  52 -10 ... cupcake jemma
 2. 2.
  izmir de olsaydım valla seve seve gelirdim ama na mümkün.
  7 ... x hayta x
 3. 3.
  ufak kardeşlerimle proje teknik ressamlığı ve mimarlıkla ilgili uzun uzadıya bir muhabbet geçirmek isterdim fakat gel gör ki istanbul'da yaşıyorum. maksat başlık yukarıda dursun. bol şans.
  10 -1 ... koala amma ne fayda
 4. 4.
  Yukarda kalsin. Izmir e geldigim ilk gun icin yaz beni.
  7 -6 ... ruut altmis alti
 5. 5.
  mühendislik ile ilgili paylaşımlarda bulunmayı çok isterdim ancak ne yazık ki izmir'e şu anda gelişim çok mümkün durmuyor. ayarlayabilirsem diye yine de favorilerime ekliyorum. "keep in touch."
  7 -1 ... dibi dibi rek
 6. 6.
  18 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında izmir'de olacağım için, şayet bu tarihler arasında gerçekleşecekse 'gazetecilik' konusunda minik kardeşlerimize seve seve ders verebileceğim etkinlik.
  14 -4 ... alkolik oldum
 7. 7.
  hiç yormayın boşuna çocukları. Meslek sahibi olup kpss'den en yüksek notu alsalar bile mülakatla elenip işlerini icra edememe durumları mevcut.

  tnm: orada olup beyaz eşya bayisi bir uzman fizyoterapist olarak sağlığa neden sektör denildiğini çocuklara anlayacakları bir dille anlatmak isterdim.
  10 -6 ... fikrimfirarda
 8. 8.
  böbrekler paket mi olsun yoksa siz orada alırmısınız?
  şaka bir yana gün ve zaman uygun olduğunda katılabilirim.
  -2 ... dipteyim sondayim amk
 9. 9.
  güzel bir organizasyondur. izmir ve yakın illerdeki arkadaşlar bir el atıverirler inşallah. bizim içi istanbul olaydı eyiydi.

  gerçi o minnacık dimağlara bölümü/branşı anlatıp çocukların da hayatını kabusa çevirmeye de gönlü el vermez insanın.

  - gibsın abiyy okulda hangi dersler en zorları idi ?
  + şimdi datlum nasıl anlatayım. içine bir giriyorsun girişte böyle 1230403 tane formül, hesaplama var. ortalara geliyorsun 3478584 tane formül, hesaplama daha geliyor. ışığı görür gibi oluyorsun 94894823793 tane daha formül, hesaplama çıkıyor. kasnaklar var rulmanlar var temrinler var autocad ve çeşitli çizim programları var. böyle bir tane makine parçasını çizmek için 125 sayfa hesap kitap yapıyorsun, ölçek veriyorsun. ühühüühühüh..
  9 -5 ... mel mel bakan gibson
 10. 10.
  aydında yaşıyorum, burada şefliğini yaptığım bir şantiye var. 2. bölge müdürlüğüne bağlı işimiz. onun için sık sık izmire gidiyorum hakedişlerden dolayı. denk getirebilirsek, mimarlık ve şantiye yönetimi ile ilgili kendimce yardımcı olabilirim hocam.
  8 -1 ... seyda silhe