bugün

evcilik oynarken,
-işe giden babanın 5 dakika sonra eve dönmesi
-akşam yemeklerinin 3 dakika sürmesi
-çocukların ev ödevlerini 2 dakikada bitirmesi
bunların yanında herkes yatıp uyuduğunda anne ve babanın uyuması gereken çocuklara 'daha sabah olmadı!' diye haykırması.
kizin su ictigi musluktan kizdan hemen sonra su icmek.
+ ayşe silgim düştü verirmisin yapraam
- aa yapraam dedi o ne demek abbuş
+ sen silgiyi verirken egil ben anlatcam sana...
kızlar genelde oğlan çocuklarının kulaklarını yalarlar. evet bunu yaparlar. bu ufakcık çocukların cilveleşme yöntemlerini yoksa masum şeyler mi zannediyorsunuz? malesef hanımlar beyler bunlar bildiğiniz birbirlerinin kulaklarını yalıyorlar. ayrıca oğlan çocukları ise buna karşılık olarak açıp gösterirler. buda zaten amcalara göstere göstere oluşmuş bir alışkanlıktır.
kızın saçını çekmek. o kadar çok sevmişim ki otuzuma geldim hala nerde güzel bi kız görsem saçını çekesim geliyor.
derste gözgöze gelmeye çalışmak, gelindiğinde burnunu karıştırmak, iğrenmesini sağlamak. acayip bi mutluluktu.

sonraki yasantımda sevgili bulmakta çektiğim güçlüğü bunun bi alışkanlık haline gelmesine bağlıyorum. **
genellikle şiddet içerikli olaylardır.
c: ayşe sana bişey söylicem. paat (yumruk)
a: söyle can. küüt (tekme)
c: ne vuruyon lan. güm (bir yumruk daha)
a: seni öğretmene söylicem.
c: selamımı da söyle. git babanı da çağır.

sonuç: erkek kaval kemiği sızlayarak eve döner. kız zırlayarak öğretmene koşar.
çükü pantolondan çıkarıp kikirdemek. anneme şikayet etmişti o gardiyan kılıklı anaokulu öğretmeni.
(bkz: örtmen)
ıkınsu: çükcannnn benim kalemtraşım bozuldu. kalemimin ucunu sivriltebilir misin?

çükcan: aaaa ıkınsu yeter ki sen iste. sana pokemon kartlarımı bile verebilirim.

ıkınsu: çok şekersin. ehii ehii.. gel sana yumiyum alayım.

çükcan: ben yumiyum sevmem ki ıkınsu. ama gel ben sana lolipop alayım. bi güzel yalarsın. ehii ehiii.
hani şöyle pembe, arı mayalı, kokulu silgiler vardı ya... işte kızda o silgilerden vardı her cuma günü kızın o silgisini parçalayıp gözü önünde çöpe atardım. bütün hafta sonu kız* silgimi isterim silgimi isterim diye güle güle koşardı yanıma, kolumdan tutup sarsardı beni, ama gülerdi ben de gülerdim. pazartesi aynı silgiden alırdım, al derdim silgini başım etini yedin derdim yine gülerdi. sık sık tekrarlıyorduk bu olayı, ikimizde alışmıştık artık ben silgisini parçalarken bile gülüşüyorduk. o da bazen annemin önlüğümün ön cebine koyduğu mendili alıp yere atardı, al derdim bunu temizlet öyle getir. ertesi gün misler gibi gelirdi mendil, ya da bana öyle gelirdi. böyle böyle yedik dördüncü sınıfı. beşinci sınıfta artık yoktu zaten kız, mahalleden taşındılar o yaz... e haliyle okulda değişti eve yakın bir yere başladı falan. ama güzeldi bak, nerden hatırlattın şimdi.
"ohoo biz bugün beraber sıraları düzelttik olum, nabeeeer?"
ayşe bak senin için bissürü*tebeşir aldım, sen seksek oynamayı seviyosun diye..hatta içlerinde en sevdiğin renk pembe de var. gel bahçeye istediğin yere çiz oynayalım.
sırf birlikte biraz yalnız olabilmek için okula vaktinden 1 saat önce gitmek. törenlerde yapılan sırada yan yana olmak vs. vs.
ilkokul 3. sınıfta eğitim gören genç fff yancılarıyla birlikte kız grubunun karşısına geçip ''gözde senin baban yokmuş anıl öyle diyor'' dememin akabinde afedersiniz ama taşaklarıma aldığım darbeden altı yıl sonra lise birinci sınıfta emelime(geözdeninde istediği buydu zaten) ulaşıp gözdem ile birlikte mutlu mesut bir 6 ay yaşanır.
-ayy su döktüm canım üzerine.
-off ya berke ne yaptın şimdi!
-dur hemen sileyim**
azıcık fırlamaysa pandik atabilir.**
dansa davet oynarken beğendiği çocuğa gider kızlar çocuk da kabul ederse cilve işlemi tamamlanır amma oyunun adı dansa davet olmasına rağmen sonunda dans edilmez.
Kızın yanındayken geriye takla olabilir*
eğer çiftlerden biri sınıf başkanıysa tahtaya yazdığı "konuşanlar", "ayaktakiler", "şımaranlar" ve türevleri listesine, hoşlanılan kişi bu eylemlerden birini yaptıysa ve o an sınıf başkanıyla göz göze geldiyse seven sevimli sınıf başkanı, tatlı bir gülümsemeyle bu yaramazlığı görmezden gelir; yaramaz, ama bir o kadar da sevilen kişinin adını o listelerden birine yazmaz.
(bkz: onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine)
laf sokmaya çalışmak, ona al işte sana all hıhh nasılda vurdum der gibi tekme atmak, kolunu sıkmak falan (kızların ki böyle olur genelde)
güncel Önemli Başlıklar