1. 1.
    ilkokul mezunu kadının konferans vermesi

85 yaşındaki köylü nenem de aynen böyle konuşuyor. Tek farkları birinin saray görmüş olması.
    17 -3 ... ciki ciki bum bum
  2. 2.
    işte beğenmedikleri laik demokratik Türkiye cumhuriyetinin nimetleri...
    9 -1 ... mavi huydur bizde
  3. 3.
    Bak yine israftan kaçının diyor.

ilkokul mezunu kadının konferans vermesi
    9 -2 ... serdarsl06
  4. 4.
    "Evet, sarayın daha fazla tüketim yapabilmesi için gelin tasarruf yapalım(!)." Diye gaza gelmemi(!) sağlayan açıklamadır.
    3 ... b0rtecine
  5. 5.
    olay burada ilkokul mezunu olması değil söyledikleriyle yaşamının çelişmesidir. zira ilkokul mezunu dahi olmayıp kendini geliştiren, çok şey gören insanlar var. ama bu kadının ağzı anca laf yapıyor, söze gelince bir numara ama bu söylediklerinin kaçta kaçını hayatına uyguluyor? 50 kişiye verdiği yemekte milyon liralar harcadığını unutmuş galiba.
    4 ... mavi milena
  6. 6.
    Yeri gelir, ilkokul mezunuda konferans verebilir eğer hakkıyla bir yerlere geldiyse örneğin rahmetli saKıp sabancı gibi.

Ama ismi geçen şahsın hayatında tek gurur duyabileceği şey birine karılık yapmaksa, utanması lazım oraya konuşmacı diye çıkmaya.
    5 ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 7.
    Konu, e. Erdoğan' ın eğitim durumu değil, tavsiyeleridir.

Başkasına verir talkımı, kendi yutar salkımı adlı atasözü ne de anlamlıdır değil mi sözlük?!
    Diyeceğim budur!
    6 ... zeytinyagli dolma kalem
  8. 8.
    konferans vermek için üni mezunu olmaya gerek yok biraz zeki olmak yeterlidir. ben ne üni mezunları tanıyorum iki kelimeyi bi araya getiremiyorlar. yazık.
    2 -3 ... frank lucas
  9. 9.
    hangi vasıfla orada acaba?

evet şimdi de başkanın karısını kürsüye davet ediyoruz. Alkış.
    4 -1 ... ciki ciki bum bum
  10. 10.
    insanlara israftan kaçınma ile ilgili vaazını verdikten sonra asgari ücretin 89 katı değerindeki çantasını takıp hayatına devam etti.

(bkz: kısa fıkralar)
    4 ... ruzgara karsi yuruyen adam