bugün

bakın bu bir haksızlıktır. onca sene üni okuyan mühendisler 2000-2500 tl ye köpek muamelesi görürken bu adamlar nasıl mühendisin 2 katını alır?

https://polisaskeradaylar...slari-ne-kadar-mart-2018/
ilkokul mezunu yandaş yalakların belediyede ve kamu kuruluşlarında iş bulamaması sonucu oluşturulmuş bir projedir bekçilik. normaldir.
kaynak ciddi bi yer galiba?
ilkokul mezunu değil bu bir, ikincisi o adamlar da çalışıp sınava giriyor iki.
görsel
Çalıştıkları sınav bu mu.
işin içinde can ölüm olduğu için
alınan yüksek maştır. bende hep diyorum
bu ünililer neden bu kadar salak oluyor.
yine belli bir kesim malı ortaya çıkaran başlık. insanların aldığı değil alamadığı maaşı tartışacaksın, ben neden hak ettiğim maaşı alamıyorum diyeceksin, bu konuda destek bekleyeceksin, bunu anlamadığın sürece ezilmeye mahkumsun.
bu ekonomik krizde güvenilir bir gelir. ben de başvurayım dedim, ama 31 yaşından gün almama koşulu varmış. a.k.p. devleti için 35-40-45-50-55-60 yaşları "emekli olmak için erken, ama çalışmak için yaşlı yaşlar" tabi, onu unutmuşum. (işsiz kalırsan taş yersin ama a.k.p. devletine gss'ni ödemeyi sakın ihmal etme, faiz biner)
Bence de biraz fazla ama şöyle bir şey de var hiçbir üni mezunu da gidip bekçilik yapmaz. Bekçiliği küçümsediğimden değil ama insanın zoruna gider 4 sene eğitim alıp sonra başka bir iş yapmak. Madem maaşı iyi diyosunuz gidin siz de yapın abicim sizi tutan yok ki.
4300 lira diye yere göğe sığdıramadığınız para ülkenin açlık sınırı.

ikincisi bekçiyle mühendisi kıyaslamak mallık olur. Mühendis 2000 2500 lira maaşla başlıyorsa bunun sorumlusu bekçiler değil. Bekçiyle mühendisin ne alakası var amk!

Bekçiler ilkokul değil lise mezunlarından seçiliyor. Çalıştıkları sınav zor ya da kolaydır orasını bilemem.

Ülkedeki gelir adaletsizliğinin sorumluluğunu ülkenin yöneticilerine değil kamunun en alt görevlilerine yükleyip onlara kızmak gerizekalılık.
Bütün diktatörler ilk önce kendi can güvenliklerini garanti altına alırlar. Bu yüzden emniyet mensuplarının maaşları akp iktidarında katlandı. işe başladığımda (ecevit iktidarı 1999-2001) net hatırlıyorum öğretmen maaşı polis maaşından fazlaydı. Biz öğretmenler imam maaşlarıyla dalga geçerdik hatta. Şimdi ne mi oldu? Polisler de imamlar da bizi geçti. Her zaman söylerim öğretmene verdiğin maaş senin ülke olarak gelişmişlik seviyeni gösterir. Aman boşver kime diyorum ki ben bunları...
Sizin o sikik öğretmenleriniz yatıp tatil yaparken bekçiler gecenin kahrını çekiyordu.

Az maaştır.
Bekçiliği beğenmeyen tiplere bak hele burada bekçiler üzerinden trolluk yaparak maaş alma telaşına düşmüşler.
Bekçilerin gece mesaisinin 13 saat, sürekli yaya devriye olarak gezmek zorunda oldukları(canlı konum paylaşarak takip ediliyorlar) ve sürekli mukavemetle karşılaştıkları düşünülürse yaptıkları işi karşılamayan bir paradır.

Bir an bekçi olduğunu düşün istanbul’un en tehlikeli mahallelerinde sabaha kadar yaya dolaşmışsın, eve gelmişsin mecbur akşama kadar uyuyacaksın, akşam tekrar işe gideceksin, evliysen eşine çocuğuna zaman ayıramayacaksın, gündüz önemli bir işin olsa dinlenemeyeceksin bile! Sen 4300 liraya bu işi yapar mısın?
O değil de biz bitmişiz.

Biz neden az alıyoruz diye sorgulamak yerine iyi maaş alanı eziyoruz.
arkadaşlar mevzu bekçi olmamalı. yıllarca okuduk da ne oldu çoğumuz diploması bile olmayan patronlara emeğimizi satmıyor muyuz? bu sisteme ücretli kölelik diyoruz bekçilere mi takıldınız.
ulkedeki universite mezunu halk oranina bakip, bu halka hizmet etmesi icin gerekli is gucunu universite mezunlarinda aramak bence bu miktara sasirmaktan daha aptalca. bana kalsa nitelikli elemanlari madenlere filan gondersinler geri kalan herkesi asker, polis, bekci filan yapsinlar.
adamlar açık açık söyledi

anlaşılan, hala anlamamakta direnenler var

''bize imam ve polis lazım,

gerisi baksın başının çaresine''

hatta geçen 8 bin küsur bekçiyi

zart diye,

5 dakkada beşiktaş

pardon polis yaptılar

zira adamların polis olmak için yeterli eğitimleri yok

ama

çok sıkı akabeliler

damarlarını kessen içinden reyiz akıyoo

hala bu işlerin nasıl döndüğü anlaşılamadıysa ?

kızılay soda

meyvelisi de var.
Analarının ak sütü gibi helaldir.

Okumayaydın gardaşım o zaman mal mısın sen.
ilk okulla ne alakası var.

Önemli olan yaptığı iş.

Bekçilik kolay değil. Gece çalışıyor adamlar.

Bunun için hukuk fakültesi yada mühendislik okumasına gerek yok.

Ayrıca o maaş sana çok gibi gelsede türkiyede insan gibi yaşamak için minimum ücret.

Yani başkasının maaşı neden yüksek demek yerine benim maaşım neden düşük diye araştır.
Hain olmadıkları içindir.
insanı sinir eden durumdur. ilkokul mezunu arkadaşım sen kimsin 4302 tl maaş alıyorsun? evet.
adaletsizliktir net!
sorun aldigi para değil sorun o göreve nasil geldiğidir.

bu insanlar kpss ile atanmis olsaydi kimse aldıkları maaşa itiraz etmezdi/edemezdi. lakin %99.9'u torpil (torpilin adı artık referans) ile geldikleri için bu görevi hak eden kişilerin laf söylemeleri gayet normal.

eğer bu alımlar hakkı ilr yapılmış olsaydi su an gorevde olanlarin bir cogu bu görevde olamazdı.

birde kendinizi bu göreve layik oldugunuz halde sırf torpiliniz yok diye giremediginizi düşünün. kime sayarsiniz.

ben söyleyeyim sisteme, görevdekine, göreve getirene, medyaya, egitime....
Parayı Yaptığı işten alıyor diyorlar. Ne iş yapıyorlar Oğlum ya?
Ben 3 vardiya çalışıyorum, üretiyorum, devlet benden bir dünya vergi gasp ediyor.
Bu boyuna güvenen çomar sürüsü tam olarak neye yarıyor?
suçun minimum olduğu ilçelerde bekçi gezdiriyorlar, hükümet çok iyi yaptı diye Mastürbasyon yapıyorsunuz. Ulan kim sikler bekçiyi. Burada bile 7-8 tanesi yanyana geziyor, karakolda, dönercide pinekliyorlar.