1. 1.
  hayatının en güzel ve en verimli öğrenme çağını yaşayan ilkokul öğrencilerinin, öğretmenlerinin uç ideolojilerinden dolayı saçma sapan bir yetişme tarzına maruz kalmasıyla sonuçlanacak üzücü hadisedir.
  -1 ... dindar osmanli delikanlisi
 2. 2.
  dinciyse iyi, komünistse kötü olan hede.
  1 -3 ... kadikoyden bir duyumcu
 3. 3.
  ilk okul öğretmeninin ideolojisini hatirlayabilmenin ayrı bir meziyet olması bir yana, ideolojisi ne olursa olsun ilk okul öğretmenidir o. sevimlidir. tatlıdır. candır. *
  ... dellalpi
 4. 4.
  2 türlüde öğrenciye yazık olur. Ama komünist öğretmen biraz daha iyidir.
  1 -2 ... folkslave
 5. 5.
  dinci öğretmenin sınıfında çocuklar ilahileri ezberlerler.
  komünist hocanın sınıfında türküleri, şiirleri, marşları, romanları.
  -1 ... anadol
 6. 6.
  Koministi direk konuya girmez mantıklı örneklemelerle inceden inceye sisteme laf vurur anlamak biraz da zeka işidir. dincisi kuranda ne ezberlemişse onu bülbül gibi şakır sana ve senin de aynısını yapmanı yapmazsan günah olduğunu yok yanacağını vs birsürü şey söyler bunu anlaşılması kolay biridir zekanın olmasına gerek duyulmaz dediği herşeyi yap inan unutma din dogmatiktir sorgulama yoktur.
  1 ... hz afrodit
 7. 7.
  ikisi de tercih edilen değildir. bir ilkokul öğretmeninin çocuklara yalnızca sorgulamayı öğretmesi gerekir. taze zihinlere sahip çocuklar bu sorgulama sonunda düşüncelerine istedikleri şekilde yol çizmeli. herhangi bir uç görüşün temsilcisi olan öğretmene mesleğinin tarafsızlık konusunda ne kadar hassas olduğu derhal hatırlatılmalı.
  -1 ... fuck em all
 8. 8.
  beyin yıkaması fonksiyonunu 10-15 yıl önce kaybetmiş öğretmen tipidir. Artık bebeler akıllı.
  ... etsizcigbeyin