bugün

ilker basbuğ zamanında ergenekonun savcısı olduğunu beyan eden rte'den daima övgüyle söz eder. hatta kendisine defalarca teşekkür etti. araları gayet iyidir.
rte ile bahçelinin hedefine alınması tamamen danışıklı dövüştür.
chp'nin oltaya düşüp ilker'i cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesini istiyorlar.
tutuklanmayı başaracak kadar basiretsiz olan ilk genel kurmay başkanından söz ediyoruz. bu adam makamına layık biri olsa zaten ergenekon kumpasına mahal vermezdi.
vahdettin de mustafa kemal paşa hakkında tutuklama kararı çıkartmıştı. atamız bunu kabul etmiş miydi?
"afrin operasyonu siyasete alet ediliyor mu" sorusuna " askerlerimiz savaşırken bunları konuşmak doğru değil" dediği için rte tarafından topa tutulmuştur. söylediğinde anormal bir şey var mı? hayır. ama işte dün fetöcülerle bir olunup yargılandı, bugün bir sözü çarpıtılarak düşman ilan ediliyor. ben kendisinin yerinde olsam bu muz cumhuriyetinde tek laf etmem.
tayyip erdogan'la arası gayet iyi olan, bugün sadece chplileri cumhurbaskanı adayı olarak kabul etsinler diye kandırmak için sudan bir sebeple hedef gösterilen kişidir.
aldanmayın hatırlayın.

görsel
https://m.youtube.com/watch?v=es7JtqgcFD0
bu adam başkanlık seçimlerinde aday olabilir söyliyim.
Kendisi vatansever bir emekli askerdir. ilker paşa düzgün bir insandır.

Çok severim kendisini.

Bence Siyasete girmez, kendisi kanaat önderi hatta düşün adamıdır.
Kozmik odaya girilirken gerektiği kadar direnememiş Genelkurmay başkanı.
iyi niyetliymiş alltan alıyormuş..

almasın da görelim..

bir kere sen askersin, emekli olsanda. sana mı kalmış siyasilere akıl vermek.. vereceksen aklı, pek aklı olmayan pısırık malum kişiye ver, yok oraya girmeyin, yok şu terörist..
mk adamın partisindeki asker ki o da darbe suçlamasıyla yargılanmıştı, çıkıp genel başkanı suçluyorken yok öso terörist şu bu demeyin şu an savaştayız bu sıkıntılı bir dildir falan derken bu adam çıkıyor eleştire eleştire rteyi eleştiriyor şaka gibi..
adam korkuyor farkında mısınız? Koca paşa korkuyor! Yani biz eski genel kurmay başkanını sindirmişiz size neler yaparız siz düşünün mesajı veriliyor.
fetö bir sonraki hamle olarak gözüne rte'yi kestirmeseydi eğer bu adam ve daha birçok suçsuz askerimiz akp + fetö ortaklığının hazırlaıdığı sahte deliller ve uyduruk mahkemeler yüzünden boşu boşuna hala hapiste olacaktı.
Son genelkurmay başkanı.
Bakan olacağını da düşünmüyorum. Kendisi tam olarak eski sistemdeki cumhurbaşkanı olacak kişidir.
--spoiler--
Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ “Ergenekon’dan Çıkış” kitabını SÖZCÜ’ye anlattı. Başbuğ, "Nisan 2009’da cemaati hedef alan konuşmam kırılma noktası oldu. TSK’da FETÖ tehlikesine ilk ben dikkat çektim. MGK’da FETÖ için eylem planı önerisi yapıldı" dedi.
https://www.sozcu.com.tr/...-hedef-oldum-3535610/amp/
--spoiler--
kozmik odayı açan ergenekon'dan içeri giren hapise girmiş ilk genelkurmay başkanı.
şu an habertürk'te konuşuyor. paşaların paşası adamın kralı. ben askerdeyken genelkurmay'ın başındaydı ve disiplinin babası vardı. şimdiki laleler genelkurmay başkanının arkasında selfie çekmeye kalkıyor. tam dingonun ahırı oldu.
Gerçek bir harbiyeli, atatürk neferi..
son genelkurmay baskani .
aslan parçası...
hatta "tutmayın küçük enişteyi" paşası.

kendisi hakkında yazdıklarım için dava da açabilir, hiç sorun değil, sikimde de değil.

kanal istanbul'a da açıklandığı günden beri karşıyım, ama bu adam bugün çıkmış kanal istanbul yapılırsa türkiye'yi nasıl savunacağız vs açıklamalar yapıyor.

hadi ordan be.
kim takar yalova kaymakamını.
sen silah arkadaşlarını teslim etmiş adamsın, sen silah arkadaşlarını savunamamış, kozmik odayı savunamamış adamsın. vatanı savunmayı düşünmek sana mı kaldı?

ergenekon ve balyoz kumpasları ile şehit olan kahramanların, ergenekon ve balyoz tertipleri ile yıllarca cezaevinde yatmış mağdurların sebebi sensin.

akp iktidarının, başkanlık sisteminin, türkiye'nin batışının sebebi sensin.

emrinde 4 koca ordu varken, silah arkadaşlarını lojmandan toplattırdın sen.
senin bu ülke ile ilgili zerre yorum yapma hakkın yok.

hadi ordan paşa.
kanal istanbul'un nasıl boktan bir proje olduğunu biz türk milleti olarak yazıyoruz zaten, sana hiç mi hiç gerek yok.
bu ülkenin sana ihtiyacı yok.

yaylan, ikile...

edit: aklı sıra tatlı su solcularına şirin gözükmeye çalışıyor. kendisinin türk silahlı kuvvetleri nezdinde, harbiyeliler nezdinde itibarı sıfırın altındadır. türk silahlı kuvvetlerinin perişan hale gelmesine, hulusi akar gibilere teslim edilmesine sebep olan adamdır.
azıcık balık hafızalı olmayın da 8-10 senelik yakın tarihimize hakim olun.
o ortamda kimse birşey yapamazdı.
belki chp veya mhp'nin tepkisi kumpası bozabilirdi. onlar da sustu.
yarısı fetöcü orduyla darbe mi yapacaktı. o ortamda asıl istenen oydu.
emniyet, halk birleşip linç ederdi tsk'yı.
işte bu yüzden ben de diyorum ki; halkı devletin yönetimine tamamen ortak etmemelisin. Milyonlarca cahilin seçtiği akp nerdeyse 20 yıldır iktidarda ve ülkenin içler acısı hali ortada. Seçimlerde Ya kişinin aldığı eğitim derecesine göre adil bir katsayı belirlenmeli ve kişi ona göre oy kullanmalı. Yani basit mantığıyla üniversite mezunuyla ilkokul mezunu bir tutulmamalı. Gerçi sevgili akp üniversitelerinde ağzına sıçtı. Bilgisiz ve vasıfsız milyonlarca üniversite mezunumuz var artık. ya da 61 anayasasında olduğu gibi senato meclisi olmalı.

Gelelim ilker başbuğ'a. Türk tarihinin en aciz ve zavallı komutanlarından biridir bence. Adamlar seni terör örgütü lideri diye ilan ediyor sen de bunu çıkıp televizyonlarda açıklamaktan başka hiçbir şey yapamıyorsun. Hiçbir şey yapamıyorsan al eline beylik silahını seni teslim almaya gelen fetöcü piçlerle kanının son damlasına kadar savaş ve efsane ol be paşa. Hadi bunu da yapamadın. istifa et istifa. Ben askerlerimi fetöcü piçlere kurban etmem diyerek istifa et...
Ponçik şey.
Türk silahlı kuvvetleri eski genelkurmay başkanı. Tanık olarak dinlendiği davada birden bire müebbet hapse mahkum edildi, yine bir süre sonra mahkumiyete ilişkin gerekçeli kararın açıklanmaması sebep gösterilerek serbest bırakıldı.

Kendisi hapse girip çıktıktan sonra pasifleşmekle suçlanmaktadır fakat; emekli olduktan sonra sekiz senede on tane kitap yazmıştır bunlardan sekiz tanesini hapse girip çıktıktan sonra bir tanesini ise hapiste yazmıştır. Ne zaman seçim, sistem değişikliği, referandum tarzı bir şey olsa televizyon kanallarında tartışma programlarında yerini alır hatta kanal istanbul hakkında bile bir buçuk saatlik bir konuşması mevcut.
Kendisi kadar siyasetle ilgilenen, aktif olarak muhaliflik yapan, topluma fikir beyan edem bir eski genel kurmay başkanı daha, emekli asker daha yoktur. Hala pasiflikle suçlayanlar tam olarak ne bekliyorlar anlamıyorum ben, Osman Pamukoğlu misali parti kurup ben terörü üç günde bitiririm AKP'yi bir haftada demesini filan mı?
Efsane komutan.
görsel
Eski pırpırlı küçük enişte ilker Başbuğ: "3 Temmuz 2011. Fenerbahçe FETÖ kumpasıyla karşı karşıya kaldı. Fenerbahçe'ye yapılan kumpastan sonra bir yığın kumpas yaşadık. Bu kumpaslar sürecinde ayakta tek bir kurum kaldı: Fenerbahçe Spor Kulübü. Taraftarıyla, kulüp başkanıyla, yönetimiyle dimdik ayakta kaldı. Mücadele etti. O mücadeleye inanmayanlar vardı. Ama bugün biz haklı çıktık!" demiş.

ihtiyarladın daha neyin hırsını güdüyorsun.devriniz geçti ordu devletin ve hükümetin üzerinde bir güç değil artık.baldırıçıplaklar rejiminizi devirdi.

UEFA ve CAS Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivas ve Eskişehir'e şike yaptırımı uyguladı, kimsenin gıkı çıkmadı. UEFA ve CAS'ı dava et, kararı iptal ettir, tazminat al, haklılığını ispatla.

görsel