1. 1.
  istanbul haydarpaşadaki 1. ordu komutanlığının komutanı orgeneral ilker başbuğ, olağanüstü bir durum olmadığı takdirde yaşar büyükanıt paşadan sonra 2008-2010 yılları arasında genelkurmay başkanlığı yapacaktır...

  edit: artık kara kuvvetleri komutanıdır
  7 -1 ... shalamar
 2. 2.
  çok güzel bir soy isme sahip türk paşası.
  22 -22 ... palta
 3. 3.
  yaşar buyukanıtla beraber genelkurmayda sert paşalar dönemini açacağını düşündüğüm paşa. açıkçası hilmi özkök'ten sonra hükümet asker ilişkilerini merak ediyorum. sanırım akepe ikinci dönemi o kadar rahat yaşayamayacak.
  4 -1 ... mmtyvs
 4. 4.
  yaşar büyükanıt'ın gen. kur a terfi etmesi ile büyük ihtimalle kara kuvvetleri komutanı olacak paşa..
  3 -1 ... shalamar
 5. 5.
  GenelKurmay ikinci başkanı olduğu zamanlarda yaptığı aylık basını bilgilendirme toplantılarını büyük bir dikkatle takip ettiğim şu anki 1. ordu ancak gelecek aydan itibaren Kara Kuvvetleri komutanı olacak Türk ordusunun şerefli generali.
  3 ... firtina
 6. 6.
  Orgeneral ilker Başbuğ, 1943 Yılında Afyonkarahisar'da Doğmuştur. 1962 Yılında Kara Harp Okulundan, 1963 Yılında Piyade Okulundan Mezun Olmuştur.

  1971 Yılına Kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına Bağlı Çeşitli Birliklerde Takım Ve Bölük Komutanlığı Yapan Orgeneral Başbuğ, 1973 Yılında Kara Harp Akademisinden Mezun Olmuş, Ardından Kurmay Subay Olarak; Genelkurmay Plan Ve Harekat Daire Başkanlığında Proje Subaylığı Ve Harp Akademileri Komutanlığında Öğretim Üyeliği Yapmıştır. Müteakiben Belçika/Brüksel'de NATO Uluslar Arası Askeri Karargahı(Ims)'Nda istihbarat Plan Subaylığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Plan Ve Prensipler Başkanlığı Savunma Araştırma Şube Müdürlüğü Ve 51 Nci Piyade Tümeni 247 Nci Piyade Alay Komutanlığı Görevlerini Yürütmüştür.

  1989 Yılında Tuğgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tuğgeneral Rütbesi ile Belçika/Mons'da Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahında (Shape) Lojistik Ve Enfrastrüktür Daire Başkanlığı, Müteakiben 1 Nci Zırhlı Tugay Komutanlığı Görevlerinde Bulunmuş, 1993 Yılında Tümgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tümgeneral Rütbesi ile Jandarma Asayiş Komutan Yardımcılığı Ve Belçika/Mons'da Milli Askeri Temsil Heyeti (Nmr) Başkanlığı Görevlerini Yürütmüş, 1997 Yılında Korgeneralliğe Terfi Etmiştir. Korgeneral Rütbesi ile 2 Nci Kolordu Komutanlığı Ve Milli Güvenlik Kurulu Genelsekreter Başyardımcılığı Görevlerinde Bulunduktan Sonra 2002 Yılında Orgeneralliğe Terfi Etmiştir.

  Orgeneral Rütbesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, Genelkurmay Iı Nci Başkanlığı Ve 1 Nci Ordu Komutanlığı Görevlerinde Bulunmuş 30 Ağustos 2006 Tarihinden Geçerli Olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı Görevine Atanmıştır.

  Sevim Başbuğ ile Evli Olan Orgeneral ilker Başbuğ'un 2 Çocuğu Vardır. ingilizce Bilmektedir. *
  4 -1 ... gothic evil
 7. 7.
  Kara Harp Okulu'nun yeni eğitim-öğretim yılı açılış konuşmasında, ahmet necdet sezer'in yanında olduklarını belirterek, hükümetin irticacı tavırlarına aba altından sopa gösteren, laik komutan.
  4 -2 ... sulh
 8. 8.
  2008 yılındaki genelkurmay başkanımız..
  3 ... bohemian rhapsody
 9. 9.
  hilmi özkök dönemine göre üslubunu sertleştiren ve daha açık mesajlar veren şerefli türk kara kuvvetlerimizin şu anki komutanı. yaşar paşamızın da bunda büyük payı vardır. malum olan birilerinin kabusu olduğu için takdir ediyoruz efendim.
  3 -1 ... indoor rain
 10. 10.
  turkiye nin rejiminde cok önemli bir yere sahip, genel kurmay baskanlıgı nın 2008 yılında baskanlıgına gecmesi muhtemel, sert ve dogru söylevleriyle tanınan, ihtiyacımız oldugunu dusundugum degerli bir pasamız.halen kara kuvvetleri komutanlıgı görevini basarı ve layıkıyla yapmaktadır.
  5 -1 ... corn reflex
 11. ilker başbuğ Başlığındaki Önemli Entry'ler