1. 1.
  görevden alınmadan önce yapması gereken onurlu hareket.

  biliyorsunuz dün, günlerdir tartışılan meşhur belge ile alakalı Genelkurmay Başkanlığından ve Genelkurmay Askeri Savcılığından açıklama geldi.

  Genelkurmayın açıklaması suya sabuna dokunmayan, belgeyi inkâr etmeyen ama kabul de etmeyen muğlak bir açıklamaydı.

  Ancak tüm kamuoyunu şoke eden açıklama Genelkurmay Askeri Savcılığından yapıldı.

  Henüz kendilerine ulaşmadığını söyledikleri belge ile alakalı, neye ve kime dayanarak söyledikleri belli olmayan bir kaanaat açıkladılar!

  kanaat şu: "Söz konusu belgenin, Genelkurmay'ın herhangi bir biriminde oluşturulduğuna dair kanaate ulaşılamamıştır"

  Garip!

  Belge ve belgedeki imzalar incelenmeden bu kanaata nasıl ulaşılabilir?

  offf off!

  Benim ülkem ne zaman normal bir ülke olmayı başaracak?

  Çok mu zor beraber yaşamak!

  Söyleyin çok mu zor?

  edit oğlu edit: Şu yazılanlara bakınca Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanlığı döneminin sonu geldi aklıma. Nasıl da "Türkiye batacak" kuruntusunu ayyuka çırtmışlardı. Demirel tekrar seçilmezse Türkiye kaosa girecekti hani? Ne oldu?

  Kurtulun artık şu şahıslara takılıp kalmaktan!

  ilker Paşa gider Ergun Paşa gelir!

  Önemli olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin vizyonudur!

  Biraz profesyonel olun!

  not1: maaşallah dostlar! en kötü entryler arasında sekizinci sıraya oturmuş bu entrym. ne gurur verici. birinci olamamanın ızdırabını yaşıyorum şu an.

  not2: An itibariyle (26 Haziran 2009 - saat Gündüz/12:00) Genelkurmay Başkanı ilker Başbuğ müşhur belge ile alakalı konuşmasını bitirdi. Konuşmanın bu entry için önemli olan kısmı şuydu: "Şahsım hakkında yapılan istafa haberlerini kaale bile almadım" dedi.

  Şimdi tam da burada Deniz Baykal ile aynı kaderi paylaştığımı belirtmek isterim. Çünkü o da ben de istifa istiyenlerdik. Demek kaale alınmamışız. Ne yazık!
  14 -32 ... jetonlutelefon
 2. 2.
  türkiye'nin askeri işgalini başlatmak suretiyle fiilen çöküş ve parçalanma sürecimizin başlamasını isteyen sırtlanların beklentisi.
  9 -6 ... shalamar
 3. 3.
  bunun için de eylem yapılması tavsiye edilir.
  4 ... moso
 4. 4.
  Şaban dişli doldurdu cepleri Başbakan hala orada,
  Unakıtan doldurdu oğlunun ceplerini Başbakan hala orada,
  AKPli belediye başkanı Apo muhattap alınabilir dedi Başbakan hala orada,
  Dengir Fırat baronluk konusundaki iddialara tatmin edici bir cevap veremedi hala orada başbakan,
  Kefilim dediği adam aranan teröristler listesine girdi Başbakan hala orada...

  Ve şimdi tüm bunlardan sonra Genelkurmay'ın içinde birileri böyle birşey yaptıysa * * bunlardan dolayı ilker Paşa istifa deniyor.Hay tüküreyim sizin şerefinize haysiyetinize iki yüzlü pislikler.
  8 -5 ... waffen ss
 5. 5.
  Akp ve fethullah gülen cemaatinin elini güçlendirmek için gerçek ya da sahte bir başka plandan yola çıkarak ülkeyi tamamen yeni sermaye ve sömürgecilik standartlarına göre düzenlemek isteyenlerin yegane beklentisidir. Akp'nin sermaye düzenlemelerinde önüme gelene bir tekme politakasının adı " sivil " olan tarafsızlarca taraflı bir şekilde emniyet içindeki f tipi yapılanmalar sayesinde piyasaya sürülmesi ve akabinde gizlilik kararı konulan belge üzerinden vatandaş rıza'nın bunları yemesini beklemektedir. Yer mi bence çok güzel yer. Yeri geldiğinde akp hükümeti ve neo-liberal reformlarla çok iyi anlaşan ordunun da zaten akp'ye karşı bir darbe yapma ihtimali yoktur. Bunlar hacıvat ile karagözün ağız dalaşıdır. işin ilginç tarafı darbe söylentileri ile fethullah gülen de demokrasi havarisi ilan edilip aklanmıştır ya ben buna çok gülerim arkadaş.
  2 -3 ... nekrofili
 6. 6.
  amaclari ile kendilerinin bulundugu nokta arasindaki en buyuk engelin tsk oldugunu bilenlerin istegi.

  oncellikle, (bkz: turkiye cumhuriyeti seyhler ulkesi olamaz), tam metin orada bir daha okuyun onu.

  "darbe isteyenler var", "akp ve gulen'i bitirmeyi planliyorlar" diyerek her zaman yaptiklari magdur edebiyatiyla yine bir yerlere gelmeye calisiyorlar. tsk bu insanlarin karsisindaki en buyuk guclerden biri ve halkin en guvendigi kurulus. biliyorlar, ruzgari cevirebilirlerse her sey cok daha hizli, cok daha kolay olacak onlar icin. simdi bir kelle istiyorlar veya "camur at izi kalsin" diyorlar. sesleri de iyice yukseldi son zamanlarda...

  "bir ülkede yaşayan iyiler, kötüler kadar cesur, gözü kara, atılgan, yılmaz olmazlarsa o ülkenin geleceği çok karanlıktır" demis ismet inonu. komsularimizin yasadiklari ortada, ayni karanligin icinde kaybolmayi haketmiyor guzel ulkemiz...
  2 -1 ... out4blood
 7. 7.
  yahu bu ülkenin fikri hür, irfanı hür gençleri niye bu denli dehşete kapılır bu söylemden ben ona şaşarım. olum anayasasının daha ikinci maddesinde buyurmamış mı bu devlet, "ben bir hukuk devletiyim" diye? lan kim ne bok yediyse karşılığında devlet babanın taşşağını avuçlarında hissedecek, anlayacak ağırlığını. akabinde "ben de benimkine taşşak diyorum, affet ağğbi" diye bacaklarının arasına kıstırıp siktirip gidecek o kurumun sorumlusu da.
  1 -3 ... darthw
 8. 8.
  Ülkenin genelkurmay başkanı'nın istifa etmesidir.Ancak rüyada görülecek olaydır.Hoş bizim ülkemizde genelkurmay başkanı'nın istifa etmesini bekleyen zihniyet varsa zaten biz abd'nin boyunduruğundan sittin sene kurtulamayız.
  4 ... bugun variz yarin yokuz
 9. 9.
  hadi hukuk devleti olma kaygısını zerre taşımamasını geçtim de, resmen yaptığı terör çığırtkanlığını gördükçe acımaktan başka bir şey kalmıyor elde, bu aciz, bilgi ve dolaysıyla fikir fakiri gençlerin beyin kıvrımsızlığına. ülke üzerine amansız kaygılarını yarattığı müthiş ironik kavram, "fetoş", üzerinden ona buna nefret kusarak ortaya koyan, imkanı olsa eline palayı alıp otralıkta it gibi ona buna saldıracak bu yaratıkların, paşalarına karşı bu en yüce, insani hisleri besleyerek sevgiyle yaklaşmaları ne büyük mucize. allah muhabbetinizi artırsın.
  2 -4 ... darthw
 10. 10.
  üstüste darbe senaryoları ortaya saçılmışken ya bunları en agır ve hakettikleri şekilde talatr aydemir in sonuna ugratmalı ya da derhal çekilmeli, "boş law silahları ile ne işe yarar" sözü ile, dalan a ait arazide çıkan silahların ordu envanterinde olmadıgını söylemesi üzerine yapılan inceleme ile silahların orduya ait oldugu gerçegi ortaya çıktıgında yapması gereken hareketti kanımca.

  askerde bir silah kaybolursa, o birlik komple sürgüne gider, burada cephanelik kaybolmuş kimsenin haberi yok nasıl iş anlamak mümkün degil.
  1 -4 ... affetmem cizerim