1. 1.
  cumhur ittifakına karşılık chp, iyi parti ve saadet partisinin birlikte seçime girmek için oluşturdukları ilkeler birlikteliğidir ama ittifak değildir. şuanda üç parti var ve başka hangi partilerin katılacağı belli değil. ne diyelim birlikten kuvvet doğar

  hayırlı olsun tutar bu ilkeler birlikteliği.

  Edit : ayrıca şunu ekleyeyim çok mantıklı bir iş yapılmıştır. Madem mhpye dalavereyle baraj aştırılacaksa baraj sıkıntısı olan diğer partiler de bu dalavereden faydalanıp meclise girebilsin madem mesele demokrasiyse akp ve mhp yi kendi silahlarıyla vurmak en mantıklısı olur.
  1 ... mata as
 2. 2.
  2019 seçimleri herhangi bir denetim sisteminin olmadığı reis ve yakınlarının her istediğini yapabileceği hatta ülkeyi isterlerse açık artırmaya çıkarabilecekleri bozuk sistem ile hala cumhuriyeti savunanlar arasında geçecektir. ilkeler birliği budur, koalisyon olmasın diye getirdikleri başkanlık sisteminde en az 3 parti birleşmeden hükümet kuramıyor, teşekkürler akp.
  2- ilkeler birliğinin bence birinci vazifesi adil seçim olmalıdır. mühürsüz oylar sayılacak, suriyeliler ve insanların soy ağacında gözüken 200 sene önce yaşamış ama hala sağ gözüken ölüler oy kullanacaksa bu işin bir anlamı yok.
  1 ... kavunvebira