bugün

efendim okudum izledim, kesinlikle provokasyon olduğuna kanaatgetirdim. kesin bunların hepsi chp'li üyeler, birkaç aydır hazırlık yapıyorlar, sakallar vs. vs. anca şimdiye yetiştirmişler, çıkmış konuşmuşlar. (bkz: yaa yaa)

neyse gelelim haremlik-selamlık oturmalarına, o da öyle denk gelmiştir yahu! ne kadar şüpheci insanlarsınız, memlekette genelde erkekler erkeklerle kadınlar kadınlarla arkadaş olmuyor mu? işte onlar yan yana oturmuş, şansa da kadınların tamamen bir tarafta, erkeklerin tamamen bir tarafta oturduğu bir düzen çıkmış, hee adamın oradan kaldırılması mı? uyarma demeleri yanlış, kadınların arasında oturan adamın kulağına "kanka gel bak, acayip makara yapıyoruz" diye haber gönderiyorlar, o da "anaaa ben de çok sıkılmıştım lan" diye hemen koşuveriyor.

zaten bu fuhuşun ve uyuşturucunun sorumlusu da bu eğitim sistemi anam, başı açıkların hepsi de orospu! oysa bak iran'a hiç fuhuş var mı? heee taksiciler "kadın lazım mı?" sorusunu sürekli soruyorlar, ama onlar muhabbet olsun diye soruyorlar(!)

okullarda kur'an, tefsir ve hadis okutmaya gelince de, tabii ki canım biz zaten evlerde bir şeyler okumak ve okutmaktan aciziz, çocuklarımıza ne okutabiliyoruz? hee bir de bilim falan da neymiş? ne gerek var böyle şeylere, kaldıralım matematiği, fen derslerini yerine koyalım kur'an'ı tefsiri bak nasıl mis oluyor?
işe yaramayan insanların saçma sözler sarfettiği anlamsız panel.
bir atilla yayla vardı linç edilmeye çalışılan sahi ne oldu ona.
bir adam vardı canı sıkılan.
türkcelim nerede?

[önsöz yazdıktan sonra hızla konuya giren yazar]

28 şubat öncesi günlerde kulağının dibinde tabanca patlatılan yazarlar yazarmış masa başında.

1930 ruhu yeniden canlansa diyenler eğitim üzerine tek fikir ortaya koyabilecek olsaydı.

ulucanlar isminin etimolojik kökenine bakarsak istiklal mahkemeleri tarafından yargılanıp asılanlar hep orada asılırmış. o yüzden halk oraya ulucanlar adını vermiş.

yıkılsın camiler açılsın meyhaneler efendim.
"hiç bir gerçek sonsuza kadar saklı kalamaz" dermiş büyükler. *
liberal düzende kabul edilebilecek bir hadisedir. bugün türkiye devletinin kutsal olarak saydığı, amerikanın özgürlük, fransanın eşitlik gibi değerlerine benzeyen laiklik-bağımsızlık ilkelerine ve bu ilkeleri uygulayış ve anlayış biçimi olan kemalizme karşı sürdürülen genel çalışmanın bir başka öne çıkışıdır.

hey gidi günler... zamanında gizli saklıydı bu işler. demek ki vakti gelmiş, artık açık açık.

harem selamlık, sakallı, kara çarşaflı görüntüler. bunlar işin komiklikleri. asıl mesele ise tepkisizlik.
"RESMi iDEOLOJi KISKACINDA EĞiTiM PANELi YAPILDI"*
üç beş idiotun bir araya gelip yediği b.ktur.* ayrıca görünen o ki bu pzvnk ler böyle atıp tuttuğuna göre hiç de kıskaç falan yok.*

buraya dikkat;
Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.
1-bir laiklik-yobazlık tartışması daha. aynı konuyu kaşımaktan bıkıp usanmadılar. nedense 80 yılda yönetim biçimimizi sindirememiş insanlar kaşıyıp durdular bu konuları.

2-öncelikle haremlik selamlık oturum olmuştur. güya kendileri istermiş böyle oturmayı... oysa haremlik selamlığı erkek ister. kadın ise sadece uygular. bu devirde haremlik selamlığı savunanlar, yanında oturan kadından tahrik olabilir diye, kendine veya kadınlarına güvenemeyen insanlardır. dinde de ayrı gayri oturun demez zaten.

3-laik eğitime karşı çıkılan konuşma olmuştur. okulda kuran-tefsir öğretilsin denmiştir. mazeret de şu: bu ülke insanları müslüman...
kuran'ı evinde okuyan, okulda da matematik, fizik gören müslüman olmuyor sanki..
yüzlerce sene okulda tefsir okuttun zaten, okuma yazma oranını yüzde 5'e kadar düşürdün. Bilimde geri kaldın, yok olmaktan döndün, yetmedi mi?

4-Provokasyon denmiştir bu panele. Zaten mememen olayı'na, sivas katliamı'na bile provokasyon dendikten sonra, bunun gibi şeylere niçin denmesin? Sanki yüz tane mit mensubu (kadınlar çarşafa girmiş, erkekleri sakal bırakmış şekilde) böyle bir panel düzenleyecek.. Adamlar yeşil bayrak açıp şeriyat getirseler, buna bile chp provokasyonu denecek. Çok komik şeyler bunlar.
çok güzel ve akllıca bir sözün geçtiği paneldir: "bu halk müslümandır ve siz onların çocuklarına istedikleri eğitimi vermek zorundasınız. ya da çekin ellerinizi bizim ve çocuklarımızın yakasından biz açarız okullarımızı eğitiriz çocuklarımızı.." ayakta alkışlanacak bir sözdür.

ayrıca gidip kadınlar tarafına oturan adam da gazetecilerin görüntü almak adına yolladıkları biridir. yoksa bu adam kör müdür ki oturma şeklini kafası basmasın?

bu insanlar haremlik selamlık meselesini 'iSTEDiKLERi' için yapıyorlarsa, bunun neresi baskıdır?

mehmet ali birand'ın haberi yorumlarken sanki bir insandan çok kudurmuş bir köpeğe benzediği görülmemiş midir?
(bkz: egitim panelinde kemalizm tartismasi)