bugün

vatana ihanet etmistir akp denen parti.

Seref yoksunu insan toplulugu... ulkede emekciler sürünecek patronlar daha zengin olacak artik.

geri dönülmesi zor bir yola girmisti türkiye akp sayesinde. bunlarda onun neticeleri.
şeker fabrikalarının satılmasına çatlayın patlayın diye sevinen kişiye ne denir bilemedim? Saf midir nedir?
şeker fabrikalarından sonra su kaynakları da özelleştiriliyor!
bunları da elektrik üretmek adına yabancılar alabilir
dsi kanunu'nda değişiklik yapılarak su kaynaklarının dsi tarafından kişilere ya da şirketlere tahsisine olanak sağlayan maddesi kabul edildi. buna göre dsi, halen sulama birlikleri tarafından işletilen sulama tesislerini hizmet alımı veya işletme hakkı devri yöntemiyle özel şirketlere devredebilecek.

tbmm tarım orman ve köyişleri komisyonu'nda görüşülen dsi kanunu'nda değişiklik öngören tasarının su kaynaklarının dsi tarafından kişilere ya da şirketlere tahsisine olanak sağlayan maddesi kabul edildi.

komisyonda görüşülen tasarı ile getirilen düzenlemeler şöyle:

üreticilerin kullandığı su kaynakları özelleştirme yoluyla kişi veya şirketlere devredilecek. özel şirketler hiçbir sınırlama olmaksızın su bedelini ve tahsis zamanını belirleyebilecek.

bir ya da birden fazla havzadaki suların tamamı ya da bir kısmı dsi'nin alacağı kararla tek bir şirkete verilebilecek.

sulama birlikleri meclis yönetim kurulu ile denetim kurulunun lağvedilmesi sonucu, dsi tüm yönetim ve denetim yetkilerini devralacak.

arazi toplulaştırması dsi'ye bırakıldı

tasarıdaki en önemli düzenlemelerden birisi de, gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından yürütülen arazi toplulaştırması çalışmalarının dsi'ye bırakılması. bu amaçla, dsi bünyesinde bir birim oluşturularak tarım reformu genel müdürlüğü'ne bağlı personel ve veriler bu birime aktarılacak.
Hasiktir satılan memleketimde ki şeker fabrikasıymış.

Bor şeker fabrikasının en büyük özelliği Türkiye de ki en kaliteli şekerin üretiliyor olmasıdır. Diğer bütün şeker fabrikalarının çuvallarında Türkiye şeker fabrikaları a.ş yazarken bor şeker fabrikasının çuvalında t.c bor şeker fabrikası yazar. Daha doğrusu yazardı. Hatta bize avans olarak dağıtılan şekerler diğer fabrikalardan gelirdi. Gerisini siz hesap edin.
Satılmaması için En son 1 milyon küsür imza toplanmıştı. Hayatımda gördüğüm en büyük imza toplama olayıydı hatta... nerede o 1 milyon kişi? 50 bin değil 500 bin değil 1 milyondan fazla insan bir araya gelip satılmasına engel olamıyorsa vay memleketimin haline...
güncel Önemli Başlıklar