1. 1.
  bu kesin varya şu kızla işi götürmüştür. bu kız kaç can yakmıştır denen genel laflardır.
  ... deryagnc
 2. 2.
  o bir insan. senin gibi bir hayatı var. ya da seninkinden çok daha karışık. kimbilir ne dertleri var ya da ne sevinçleri? o an neler geçiyor aklından? aslına bakarsan kendi başına bir evrendir bu dünyada yaşayan. aynı yerden aynı zamanda geçtiğinize göre dünya coğrafyasına kıyasla çok yakın yerlerde yaşıyorsunuz ama o adamı hayatınızın sonuna kadar bir daha hiç görmeyeceksiniz. işte o an dünyanın ne kadar büyük ya da sizin ne kadar küçük olduğunuzu anlıyorsunuz.
  2 ... muson6644
 3. 3.
  şehirlerarası otobüslerde yaşanandır. üzendir. depresyona sokandır. düşündürendir. imrendirendir.
  1 ... nobleturkish
 4. 4.
  balkondan bakarken insanların hayatını tahmin etme, merak etmeye sebep olan gizemdir. gözlerinin etrafında çok çizgi varsa sanki hayatında çok sorunlar yaşamış gibi geliyor. çok hızlı hareket ediyorsa sabırsız, sinirli bir hayat yaşamış gibi.
  belki de bir işi vardır. çocuğunun veli toplantısına gidiyordur falan. bir de tam anne tipliler vardır. elinde yiyecek içecek dolu poşetler, etrafa karşı dikkatli, sevecen tipli.
  erkeklerin yürüyüşünden de çıkarılabilir bir şeyler. fazla gerine gerine yürüyorsa ne haltlar yemiştir düşüncesi geçer.
  sürekli telefonla konuşuyorsa ciddi bir biçimde, acaba ne konuşuyor? işiyle ilgili herhalde, çalışmakla geçmiş hayatı gibi düşünceler...
  yada düşünceli yürüyorsa, yakın zamanda bir sorun yaşamış. acaba eşinden veya sevgilisinden mi ayrıldı? ailevi bir problemi mi var?
  neler de neler artık. biraz izlemeyi seven bir insansanız eğlenceli bir şeydir bu tür gözlemler yapmak.
  2 ... butterflybb
 5. 5.
  (bkz: figüran)
  ... yagmurbesleyen
 6. 6.
  cin onlar cin.
  ... pangaea